Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Еволюція будівельних норм проектування
    (КНУБА, 2020) Михайловський, Денис Віталійович; Бондарчук, Богдан
    Нормування будівельної галузі наразі є однією з найважливіших її складових. На сьогодні нормуванню підлягають абсолютно всі частини будинків, будівель і споруд, які розглядаються як складна архітектурно-будівельно-інженерна система, що має задовольняти основним функціям: безпечної експлуатації, забезпечення надійності, архітектурно-естетичним, функціональним, комфортним, енергоефективним. Еволюція розвитку правил і норм проектування з стародавніх часів пов’язана саме з забезпеченням цих вимог і постійно вдосконалювалась з розвитком технологічних можливостей та появи нових будівельних матеріалів та конструкцій. В роботі розглянуто процес еволюції нормування будівництва від стародавніх часів і до наших днів в Европі та Україні, що дозволяє більш повно зрозуміти процеси, які впливають на створення нормативної бази і вимоги до неї. Якщо спершу це були здебільшого аспекти юридичної відповідальності будівельників за свою роботу, то з часом, з’явились вимоги щодо планування та архітектури, інженерних комунікацій та мереж, і набагато пізніше вимоги до надійності будівельних конструкцій та будівель в цілому. Наведено приклади перших дже- рел стандартів і технічних вимог будівельної галузі. Розглянуті питання становлення і розвитку кошторисного нормування, обумовлені необхідністю регулювання економічних відносин між замовниками будівельно-монтажних робіт і підрядниками. Сьогодні будівельні норми охоплюють фактично весь спектр питань пов’язаних з забезпеченням: експлуатаційних властивостей, надійності, архітектурно-естетичних і функціональних вимог, комфорту, енергоефективності. Знання історії та еволюції будівельного нормування дозволить найбільш точно спрогнозувати напрям його розвитку і вдосконалення. Процес удосконалення будівельних норм продовжується постійно з розвитком і науково-технічним прогресом, появою нових функціональних та естетичних вимог, нових виробів і матеріалів.
  • Документ
    Опыт обеспечения надежности и безопасности реконструкции и строительства объектов НСК «Олимпийский» к Евро-2012
    (ДНДІБК, 2014) Слюсаренко, Ю. С.; Шимановский, А. В.; Галинский, А. М.
    У статті розглядаються питання комплексного науково-технічного супроводу на всіх етапах реконструкції Національного спор-тивного комплексу «Олімпійський» в Києві, приуроченої до ЄВРО-2012 за наявності поєднання складних природних, географічних, геологічних, містобудівних та економічних умов.
  • Документ
    Стан та основні проблеми розвитку нормативної бази будівельної галузі України
    (ДНДІБК, 2016) Фаренюк, Г. Г.; Тарасюк, В. Г.; Бєлоконь, О. Л.; Шевченко, А. М.; Янушек, Н. Є.
    Наведено стан та основні проблеми розвитку нормативної бази будівельної галузі України, які обумовлюють необхідність та актуальність удосконалення нормативної бази в цій галузі
  • Документ
    Вплив нормативних документів на архітектуру житла в Україні.
    (КНУБА, 2015) Онофрійчук, А. В.
    Йдеться про необхідність введення нових типів житла задля задоволення потреб населення в його різноманітті. Розглянуто житлову ситуацію в країні до виникнення загальнообов’язкових будівельних норм, проаналізовано їх хронологічне виникнення і втілення в житлове будівництво. Виявлені основні недоліки цих норм, згідно яких був деформований процес формування живого механізму житла.
  • Документ
    Аналіз історичного розвитку нормування квартир, як відображення соціально-економічних умов розвитку житла
    (КНУБА, 2019) Муска, Б. В. - Б.
    У статті викладено аналіз розвитку нормотворення в різні історичні періоди та впливу соціальних і економічних умов розвитку житла, починаючи з радянських часів минулого століття до нашого часу. Особлива увага приділяється будівельним нормам та їх відображенню у планувальних рішеннях та створенні комфортного житла.
  • Документ
    Наукові основи нормативного забезпечення енергоефектнвності будівельних об’єктів
    (КНУБА, 2010) Фаренюк, Г. Г.
    Аналізуються методологія побудови нормативної бази України в області забезпечення енергоефектнвності будівельних об’єктів. Наведено основні положення нових вимог по вдосконаленню принципів проектування будівель та споруд за енергетичними та тепловими показниками й характеристиками теплової надійності.
  • Документ
    Особливості дослідження та проектування розрахункових схем багатоповерхових каркасно-монолітних житлових будинків
    (КНУБА, 2010) Гетун, Г. В.; Кушніренко, М. Г.
    Розглядаються особливості дослідження та проектування каркасно-монолітних багатоповерхових житлових будинків із стінами підвищеного теплозбереження з урахуванням діючих будівельних норм.
  • Документ
    Нормативно-правове забезпечення однородинного будівництва в містах
    (КНУБА, 2015) Кутрик, Н. В.
    Розглядаються основні нормативно-методичні та правові документи, а також функції державних установ в забезпеченні проектування та будівництва однородинних житлових будинків в населених пунктах.