Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Аналіз впливу еволюції розрахункової моделі на визначення напружено - деформованого стану
    (КНУБА, 2014) Бут, М. О.
    Розглянуті особливості впливу еволюції розрахункової моделі на напружено-диформований стан конструкції в залежності от типу апроксимації при незмінних початкових параметрах, на прикладі колеса огляду в Технологічному Університеті м.Батумі, Грузія.
  • Документ
    Деякі особливості побудови дискретних моделей МСЕ в задачах динаміки пластинчато-оболонкових конструкцій
    (КНУБА, 2010) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.; Яковенко, О. О.
    Створення скінченноелементних моделей пластинчато-оболонкових конструкцій передбачає їх опис за допомогою точкового каркасу. Раціональною вважається дискретна модель регулярної структури. Задача ускладнюється, коли потрібно побудувати сітку для конструкцій нерегулярної структури у якої є ділянки ступінчастої зміни товщини, дискретні ребра, вирізи і включення чужорідного матеріалу, тобто області з особливостями. В роботі запропоновано вписати названі нерегулярності в сіткову область дискретної моделі і присвоїти їм відповідний статус. Викладений алгоритм щодо побудови точкових каркасів континуальних об’єктів для круглої пластини та сферичної оболонки з використанням специфічних підходів. Аналіз результатів розрахунку пластини на власні коливання з дійсним і топологічним ребром підтвердив правомірність моделі з останнім. Це стало підґрунтям для використання такої моделі ребра для круглої пластини і сферичної оболонки. Виконано аналіз форм і частот власних коливань останніх.
  • Документ
    Дослідження впливу процесу нагрівання на напружений стан заготівлі при волочінні сталевого дроту
    (КНУБА, 2010) Леонтьєв, В. В.; Хромов, В. Г.
    Розроблено скінчено-елементну модель процесу волочіння сталевого дроту, що дозволяє враховувати нагрівання заготівлі в зоні її взаємодії з інструментом. На основі чисельних експериментів виконана оцінка впливу температури на напружений стан матеріалу
  • Документ
    Ефективність визначення J-інтеграла в задачах пружнопластичного деформування
    (КНУБА, 2010) Баженов, В. А.; Пискунов, С. О.; Сахаров, О. С.; Шкриль, О. О.; Богдан, Д. В.
    Наведений алгоритм розв’язання задач пружнопластичності на основі МСЕ. Розглянута методика визначення J-інтеграла методом напружень та методом реакцій. Вірогідність розв’язання задач пружнопластичності доведена на тестовій задачі про згин компактного зразка. Проведено дослідження виконання умови інваріантності J-інтеграла і доведена вірогідність його визначення при пружнопластичному деформуванні на прикладі двох тестових задач.
  • Документ
    Побудова розрахункових моделей МСЕ різноманітних конструкцій при визначенні їх динамічних характеристик і напруженого стану від дії статичних і динамічних навантажень
    (КНУБА, 2011) Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.; Яковенко, О. О.
    Приведені результати розв’язання задач на власні коливання комбінованих конструкцій, отриманих методом скінченних елементів. Викладена суть алгоритму розв'язання задач динаміки, який побудований на основі методу підконструкцій і редукованих моделей фрагментів. Використовується універсальний тривимірний скінченний елемент, співвідношення для якого отримані в переміщеннях. Редукована дискретна модель фрагмента будується шляхом переходу до нових узагальнених координат – переміщеньбазисних вузлів, призначених з числа повного набору вузлів скінченноелементної моделі фрагмента.
  • Документ
    Модифікований просторовий скінченний елемент для моделювання тонких неоднорідних оболонок
    (КНУБА, 2006) Соловей, М. О.
    Розглянута методика підвищення універсальності просторового скінченного елемента в задачах нелінійного деформування та стійкості тонких неоднорідних оболонок.