Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Документ
    Конструктивні особливості будівель і споруд об’єктів культурної спадщини м. Києва та їх класифікаційні ознаки
    (КНУБА, 2019) Корнієнко Микола; Шепетюк Гліб
    Об’єкти культурної спадщини, що знаходяться на території України, на даний момент, охороняються державою, а їх збереження є одним із пріоритетних завдань державної влади та місцевого самоврядування. Розроблені класифікації малоповерхових будівель та будівель середньої поверховості, що існують на даний момент не в повній мірі відображають особливості будівель що є об’єктами культурної спадщини, тому вони потребують доповнення і уточнення з врахуванням їх специфіки.
  • Документ
    Актуальність створення системи раціональних технологічних рішень при реконструкції арочних конструкцій пам'яток архітектури
    (КНУБА, 2010) Черненко, Віталій Костянтинович; Осипов, Сергій Олександрович
    В статті розглянута актуальність створення системи раціональних технологічних рішень, при реставрації з реконструкцією пам’яток архітекту- ри, що дозволили б гарантовано забезпечити історичну ідентичність пам’ятнику. Розглянуто роботи, що виконуються при реставрації та факто- ри, специфічні для даних умов.
  • Документ
    Адаптація пам'яток архітектури для маломобільних груп населення: аналіз закордонного досвіду
    (КНУБА, 2016) Городецька, М. В.
    В статті аналізується закордонний досвід адаптації пам’яток архітектури для маломобільних груп населення, а саме засоби горизонтального та вертикального переміщення
  • Документ
    Ревалоризація історичних центрів малих міст
    (КНУБА, 2015) Лещенко, Н. А.
    В статті визначається стратегія ревалоризації історичних центрів малих міст, пропонується напрямок сучасного розвитку міста як культурнотуристичного центру при створенні загального туристичного маршруту по малим містам України
  • Документ
    Архітектурно-семіотична змістовність фасаду історичного прибуткового будинку по вул. Гоголівській, 23 м. Києва
    (КНУБА, 2015) Косаревська, Р. О.
    У статті проведено архітектурно-семіотичний аналіз образно-асоціативного ряду конструктивних деталей і декоративної пластики фасаду прибуткового будинку - пам’ятки архітектури у місті Києві по вул. Гоголівська, 23 (1909р.).
  • Документ
    Містобудівні передумови ревіталізації просторового середовища центру містечка ( на прикладі смт Щирець Львівської області)
    (КНУБА, 2015) Посацький, Б. С.; Людкевич, Л. С.
    Розглянуто природні, історичні, соціально-культурні передумови розвитку та ревіталізації містечка (селищ міського типу) Щирець як осередку обслуговування локального значення. Звернуто увагу на значення історико-культурної спадщини у процесі ревіталізації поселень такого типу.
  • Документ
    Становлення архітектурної археології: історія та сьогодення
    (КНУБА, 2018) Веприцька, К. Д.
    У статті розглянуто питання розвитку архітектурної археології, визначені основні персоналії, діяльність яких значно мірою вплинула на розуміння необхідності застосування археологічних методів при дослідженнях пам’яток архітектури. Визначено характеристики етапів формування архітектурної археології та їх часові рамки. Зазначено основні характеристики сучасного стану архітектурної археології в Україні та країнах Європи.
  • Документ
    Історія розвитку архітектури церкви Пресвятої Трійці та Покрови Пресвятої Богородиці у селі Зарваниця
    (КНУБА, 2017) Дячок, О. М.; Нетриб’як, М. М.; Дацюк, Н. М.
    У статті досліджується історія розвитку архітектури старовинної церкви ХVIIІ століття у селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області, визначено роль святині в історії та культурі України. Проаналізовано історичні передумови будівництва та соціально – політичні чинники, що впливали на архітектуру храму. Проведений аналіз планування комплексу, натурні обстеження та здійснені обміри церкви для подальшого дослідження, інвентаризації, паспортиризації пам’ятки містобудування та архітектури і занесення їх до Державного реєстру національного культурного надбання України. Введено у науковий обіг дані про будівлю.
  • Документ
    До питання про охорону пам'яток архітектури на Волині у 1920-30-х роках в контексті збереження національної ідентичності
    (КНУБА, 2010) Михайлишин, О. Л.
    в статті розглянуті засади організації пам’яткоохоронної роботи в Другій Речі Посполитій, які реалізовувались, в тому числі на Волині, шляхом інвентаризації, реставрації та відновлення найважливіших пам’яток архітектури. З’ясовано, що основною мотивацією реставраційних робіт було, насамперед, збереження об’єктів, що втілювали національні риси польської архітектури.
  • Документ
    Вініловий сайдинг у реновації дерев’яних церков: технологія руйнації
    (КНУБА, 2014) Смолінська, О. Е.; Ричков, П. А.
    У статті розглянута проблема застосування вінілового сайдингу під час реновації давніх дерев’яних храмів. Наведено кілька прикладів дерев’яних церков, спотворених обшивкою сайдингом. Виявлено головні причини й можливі наслідки назрілої проблеми.