Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Сучасна енергоефективна конструкція стінових огороджень житлових будинків
    (ДНДІБК, 2013) Шилюк, П. С.; Тимошенко, С. А.; Гоц, В. І.; Азутов, В. П.
    У сучасному будівництві широко застосовуються нові фасадні елементи, які виконують роль не тільки естетичного оформлення фасадів, а й покращують теплотехнічні характеристики стінового огородження. Це дозволяє надійно захистити зовнішню стіну від впливу вологого атмосферного повітря, а також від вологи, яка утворюється в конструкції стіни з боку внутрішнього шару при експлуатації будівлі.
  • Документ
    Історія та перспективи розвитку норм з енергоефективності будівель в Україні
    (КНУБА, 2017) Сергейчук, О. В.
    У роботі розглядається історія розвитку нормативних вимог до енергоефективності будівель, починаючи з кінця ХІХ сторіччя до наших днів. Показано як змінювалися вимоги до показників енергоефективності будівель і трансформувалися розрахункові формули. Особливу увагу приділено змінам, що були впроваджені після отримання Україною незалежності. Зроблено аналіз сучасного комплексу нормативних документів з енергоефективності та нової редакції ДБН В.2.6.31:2016 «Теплова ізоляція будівель». Проведено їх порівняння з нормами ЄС. Розглянуто можливі напрямки подальшого розвитку та вдосконалення норм у взаємозв’язку з суміжними нормами з будівельної фізики, такими як норми з природної освітленості і інсоляції.
  • Документ
    Оптимізація вибору теплопередачі теплоізоляційної оболонки енергоефективних будівель для забезпечення заданого рівня тепловтрат
    (КНУБА, 2015) Мартинов, В. Л.
    Розроблено аналітичний і графічний способи визначення оптимальних та раціональних параметрів утеплювача (опору теплопередачі) світлопрозорих та непрозорих огороджувальних конструкцій теплоізоляційної оболонки енергоефективних будівель з метою забезпечення заданого рівня тепловтрат з урахуванням надходження тепла від сонячної радіації і підтримки комфортного мікроклімату в приміщеннях. Для автоматизації розрахунків розроблено ППП Polar, з використанням якої будуються моделі раціонального опору теплопередачі Rcтpi = f(Аσ) залежно від азимутальної орієнтації будівлі та розраховуються оптимальні геометричні параметри теплоізоляційної оболонки будівель.
  • Документ
    Визначення опору теплопередачі покриття багатоквартирного житлового будинку експериментальним шляхом
    (КНУБА, 2015) Гетун, Г. В.; Чухрай, С. М.; Атаманюк, І. О.
    Експериментальним шляхом в натурних умовах визначено опір теплопередачі покриття багатоповерхового каркасно-монолітного житлового будинку (перекриття між житловими приміщеннями та неопалювальним технічним поверхом). Результати дослідження проаналізовані на відповідність нормативним вимогам та розрахунковим значенням опору теплопередачі.
  • Документ
    Концептуальні положення розробки енергоефективних стінових блочних конструкцій
    (КНУБА, 2017) Лещенко, В. П.; Плоский, В. О.; Панько, О. М.
    Розкриваються базові принципи проектування стінових блоків. Виконано аналіз ключових властивостей, якими має бути наділено енергоефективні стінові блоки. Наведено алгоритм визначення значень коефіцієнтів теплопровідності для різних матеріалів, з яких має бути виконано компоненти конструкції блоку. Запропоновано спосіб перевірки теплотехнічних властивостей стінових блоків, що проектуються. Розглянуто приклад аналізу властивостей вже розробленого енергоефективного керамічного багатопустотного стінового блоку.
  • Документ
    Проблеми розрахунку опору теплопередачі нахилених світлопрозорих конструкцій
    (КНУБА, 2014) Злоба, В. В.
    Розглянуто основні методики розрахунку опору теплопередачі нахилених світлопрозорих огороджувальних конструкцій. Виконано порівняльний аналіз між українськими та європейськими методиками розрахунку. Обґрунтовано необхідність проведення теплових випробувань світлопрозорих огороджувальних конструкцій для різного положення в просторі, з метою удосконалення методів розрахунку.