Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    Застосування теорії нечітких множин у моделях "Витрати-Випуск"
    (КНУБА, 2008) Апостолова-Сосса, Любов Олександрівна; Мамедов, А. М.
    У сучасних соціально-економічних умовах розвиток містобудівної системи повинен відбуватися з урахуванням різнорідних інтересів учасників містобудівної діяльності: суб’єктів економічної діяльності, міської влади та населення міста. Стратегії управління розвитком міста повинні забезпечувати координацію розвитку галузей міської економіки з міськими соціально- демографічними, культурними програмами у рамках процесу стійкого розвитку міста. Проаналізовано можливість застосування теорії нечітких множин у балансових моделях типу «витрати-випуск».
  • Документ
    Взаємозв'язок транспорту та міського землекористування
    (КНУБА, 2010) Мамедов, Алірза Махмуд
    Проаналізовано взаємозв’язок транспорту за землекористування в місті. Наведені моделі, що описують зв'язок між просторовою діяльністю та міським землекористуванням.
  • Документ
    До питання прогнозування динаміки розвитку містобудівних систем
    (КНУБА, 2011) Гоблик, А. В.
    Розглянута проблема містобудівного прогнозування, сформульовано першочергові завдання, спрямовані на її вирішення.
  • Документ
    Застосування теорії множин в дослідженні структур інформаційного забезпечення містобудівної діяльності
    (КНУБА, 2015) Дьомін, М. М.; Сингаївська, О. І.
    Розкрито процеси формування містобудівної системи - «соціоекосистеми» з позицій математичного аналізу з застосуванням теорії множин, що виникає при потребі впорядкування та класифікації елементів за їх властивостями. В якості об’єкта містобудівного дослідження визначено системи «населення (суспільство)»  «середовище» та напрямки їх взаємодії через види діяльності. В дослідженні структур інформаційного забезпечення містобудівної діяльності розглянуто суборденовані відношення між множинами та підмножинами.
  • Документ
    Про процес самоорганізації в містобудівній системі та його аналіз методом аналогій
    (КНУБА, 2015) Гоблик, А. В.
    Присвячена проблемі дослідження процесу самоорганізації у містобудівній системі. Наведено приклади виникнення явища самоорганізації у живій та неживій природі, у біосоціальних системах. З використанням методу аналогій І. Ньютона описано процес самоорганізації торгового-виробничого комплексу у місті.
  • Документ
    Особливості проектування університетської лікарні
    (КНУБА, 2020) Булах, І. В.
    Підіймаються актуальні питання містобудівного розвитку системи закладів охорони здоров'я України, зокрема нового її типу  університетської лікарні. На відміну від існуючих в Україні клінічних лікарень, університетські лікарні повинні створити нове і потужне підґрунтя для формування комплексних осередків розвитку медицини у науково-дослідних, лікувальних, освітніх та промислово-експериментальних напрямах. З цієї позиції у статті розглянуті особливості містобудівного розміщення університетських лікарень та їх архітектурних рішень.
  • Документ
    Розвиток системи навчальних закладів у різних містобудівних умовах
    (КНУБА, 2015) Ковальська, Гелена Леонідівна
    В статті розглянуто систему навчальних закладів, визначено поняття системи дошкільної освіти, системи загальної середньої освіти, системи дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, встановлено взаємозв’язки з містобудівною системою та демоекологічною системою «населення-середовище-діяльність». Для вирішення проблеми забезпечення мешканців мікрорайонів навчально-виховними закладами в статті на основі аналізу існуючої містобудівної ситуації та її перспективного розвитку запропоновано відповідні просторові моделі розміщення цих закладів в структурі міської, переважно ущільненої забудови, визначено шляхи удосконалення системи навчальних закладів у різних містобудівних умовах: у кварталах історичної житлово-громадської забудови, у житлових мікрорайонах періоду індустріального будівництва (1950-1990-ті роки), у житлових утвореннях сучасної забудови.
  • Документ
    Про динамічну природу містобудівної системи
    (КНУБА, 2015) Гоблик, А. В.
    Проведено аналіз еволюції поглядів на сутність та динамічну природу містобудівної системи. Розглянуто підходи до трактування сутності поняття «містобудівна система» послідовниками Теорії Складності Міст. Проаналізовано сутність поняття «містобудівна система» в рамках демоекологічної концепції.
  • Документ
    Екологічний підхід у регулюванні містобудівних систем
    (КНУБА, 2013) Приймаченко, О. В.
    Розглянута основна проблема,пов’язана із швидкими темпами росту урбанізації, - стан екологічної ситуації міського середовища. Запропонована до розгляду модель регулювання містобудівних систем, як механізм управління урбанізаційними процесами.
  • Документ
    Інтерпретація понять порядку і безладу в теорії містобудування
    (КНУБА, 2013) Гоблик, А. В.
    Представлена авторська інтерпретація поняття порядку і безладу в теорії містобудування.