Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Документ
    Конвективний коефіцієнт тепловіддачі на зовнішній поверхні огороджувальної конструкції будівлі
    (ДНДІБК, 2013) Басок, Б. І.; Гончарук, С. М.; Давиденко, Б. В.; Новіцька, М. П.; Резакова, Т. А.
    Представлено результати чисельного моделювання теплообміну будівлі з навколишнім середовищем. Одержано залежність середнього по поверхні будівлі коефіцієнта тепловіддачі від швидкості потоку, що набігає.
  • Документ
    Спрощена розрахункова оцінка сейсмостійкості будівель з використанням положень методу спектру несучої здатності
    (КНУБА, 2020) Хохлін, Денис Олексійович
    Згідно діючих ДБН передбачено можливість застосування нелінійного статичного розрахунку на основі методу спектру несучої здатності. Даний розрахунок изначається суттєвою спрощеністю у порівнянні з прямим динамічним методом, а також можливістю застосування у якості його альтернативи, враховуючи необхід- ність застосування прямого динамічного методу також й для будівель(споруд) класу відповідальності СС2. В той же час повноцінний нелінійний статичний розрахунок є також достатньо трудомістким та чутливим до можливих створення нелінійної моделі всієї будівлі. Сукупні положення розрахунків на сейсмічні впливи спектральним методом та нелінійним статичним розрахунком на основі (на основі методу спектру несучої зда- тності) згідно діючих ДБН дозволяє виконати другий (нелінійний статичний розра- хунок) з обгрунтованими спрощеннями щодо побудови графіку спектру несучої здатності конструктивної системи на основі результатів умовно лінійного спектрального розрахунку. В статті представлено пропонована методика такого розрахунку з відповідними поясненнями та обгрунтуваннями.
  • Документ
    Врахування грунтової основи, що нерівномірно деформується, при розрахунку сейсмостійкості будівель
    (ДНДІБК, 2015) Мар’єнков, М. Г.; Хохлін, Д. О.
    В статті розглянуто проблеми вибору жорсткісних характеристик основ, що нерівномірно деформуються, у сейсмічних розрахунках будівель, а також основні закономірності врахування або неврахування інерції основ у таких розрахунках.
  • Документ
    Влаштування гідро- та теплоізоляційних шарів підлог багатоповерхової будівлі апеляційного суду в Києві
    (Знання, 2013) Старчук, Н. В.; Старчук, Я. В.; Романенко, В. В.
    Наведені дані з дослідження технології влаштування гідро- та теплоізоляційних шарів підлог багатоповерхової будівлі Апеляційного суду в Києві.
  • Документ
    Технологія зведення монолітних багатоповерхових будівель і перспективи її розвитку
    (КНУБА, 2013) Тонкачеєв, Г. Н.; Шарапа, С. П.; Клис, М. В.
    Запропоновано аналіз варіантів опалубних систем, що використовуються для зведення багатоповерхових будівель. Визначено області раціонального застосування кожного варіанту. Проведено порівняння техніко-економічних показників систем.
  • Документ
    Методика визначення об'єму вибірки перспективної висоти поверховості будівель
    (КНУБА, 2015) Черненко, В.; Черненко, К.; Гавалешко, В.
    У статті запропонована методика визначення обсягу вибірки при оцінці кількості багатоповерхових будівель в Україні з використанням статистичних методів вибіркового контролю. Дана методика розроблена для перевірки обґрунтування перспективи зведення багатоповерхових будівель. Як приклад проведено перевірку вибірки по м. Київ.
  • Документ
    Розвиток системи категорій технічного стану будівель і споруд та їх конструкцій
    (КНУБА, 2019) Хохлін, Д. О.
    В даний час в Україні передбаче но використання 4-х категорій технічного стану будівель і споруд та їх частин, за виключенням, транспортних споруд, для яких використовують 5 категорій. Але при цьому 2 та 3 категорії тех нічного стану для транспортних споруд добре узгоджуються з 2 категорією для 4-хбальної системи. Слід відмітити, що різноманітних джерелах наявні також інші приклади викорис тання 5-ти категорії технічного стану замість 4- х, що свідчить про проблематичність детально- го покриття всіх випадків та особливостей тех- нічного стану лише 4-ма категоріями. В будівельній практиці можливо знайти до сить випадків, коли будівля(споруда) або її елемент фактично знаходиться у проміжному стані між базовими 4-ма категоріями, напри клад, маючи близькі до межі значення характе ристик (деформацій, несучої здатності тощо), або помітну негативну динаміку погіршення стану з переходом у гіршу категорію у корот костроковий період. Таким чином, ефективним є розглянути потенційне введення додаткових проміжних категорій технічного стану. В статті запропонований розвиток існуючої в Україні системи категорій технічного стану будівельних конструкцій та будівель і споруд в цілому шляхом збільшення їх кількості для підвищення ефективності та прозорості резуль татів обстежень.
  • Документ
    Підвищення енергоефективності теплоспоживання будівель
    (КНУБА, 2017) Басок, Борис Іванович; Лисенко, Оксана Миколаївна; Олійник, Людмила Василівна; Луніна, Анастасія Олександрівна
    У зв’язку з постійним підвищенням вартості теплових послуг і обмеженою можливістю здійснювати їх оплату бюджетними організаціями виникає необхідність зменшення споживання теплової енергії будівлями, тобто ефективнішого її використання. В статті досліджується теплоспоживання будівель Інституту технічної теплофізики НАН України після впровадження деяких заходів, а саме зменшення загальної опалювальної площі будівель без порушення умов праці для співробітників. В результаті досліджень отримано ряд експериментальних даних параметрів, на основі яких були побудовані графічні залежності та визначені особливості теплоспоживання. Також було розраховано середньодобове споживання теплової енергії будівлями за досліджуваний період в опалювальних сезонах 2015-2017 рр. та здійснено їх порівняння. На основі проведених досліджень встановлено, що після впровадження заходів щодо зменшення теплоспоживання вдалося зекономити майже 30% теплової енергії у порівнянні з попереднім опалювальним періодом.
  • Документ
    Методика проектування навчально-виховних комплексів на основі уніфікованих блок-модулів
    (КНУБА, 2017) Гомон, О. О.
    Розглянуто навчально-виховний комплекс як архітектурну споруду на основі застосування типізованих елементів блок модулів, який дозволить комбінувати навчально-виховні комплекси різної місткості.
  • Документ
    Функціонально-планувальні рішення навчально-виховного комплексу "дитячий садок - початкова школа"
    (КНУБА, 2014) Гомон, О. О.
    Розглянуто функціональну структуру навчально-виховного комплексу «Дитячий садок-початкова школа», яка дозволила виділити основні функціональні групами приміщень НВК до складу якого входить блок приміщень дитячого садка, приміщення початкової школи та блок спільних приміщень.