Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Прогнозування самоподібного трафіка у пакетних мережах
    (КНУБА, 2014) Альомар Мхамад Ібрагім Ахмад
    Надано аналіз характеристик самоподібного (фрактального) пакетного трафіку. Запропоновано метод прогнозування самоподібного трафіку, що може бути використаний для моделювання потоків даних у пакетних мережах. Розглянуто алгоритм прогнозування пульсацій у потоці пакетів, що просуваються через порти комутаторів пакетних мереж. Розроблений алгоритм базується на процедурі Бокса-Дженкінса. Результати прогнозу, що отримуються за цим алгоритмом, базуються на великій кількості даних, значення котрих тим більше впливають на результат прогнозу, чим ближче ці дані до моменту прогнозування. Такі умови є характерними під час динамічного керування пропускною здатністю пакетних комутаторів.
  • Документ
    Збільшення корисного завантаження вузлового обладнання комп’ютерних мереж
    (КНУБА, 2015) Альомар Мхамад Ібрагім Ахмад; Вишняков, Володимир Михайлович
    Розглянуто питання збільшення корисного завантаження вузлового обладнання комп’ютерних мереж за допомогою формування пакетного трафіку та підвищення ефективності адаптивного управління пропускною спроможністю портів вузлового обладнання. Запропонований механізм прогнозування тренду пакетного трафіка дозволяє зменшити кількість системних помилок адаптивного управління.
  • Документ
    Криторіальний підхід до оцінки ефективності адаптивного кластеру енергоефективності архітектурно-будівельної галузі
    (КНУБА, 2019) Микитась, М. В.
    В статті розглядаються підхід до вирішення проблеми формування системи якісних показників ефективності функціонування адаптивного кластеру енергоефективності архітектурно-будівельної галузі (енергоефективного архітектурно-будівельного кластеру) за певним сценарієм, що дозволяє сформувати базу знань, яка в подальшому стане основою «внутрішньої моделі» інтелектуальної системи підтримки прийняття рішень. Досліджується питанням щодо розробки системи оцінки якості прийнятих рішень за критеріями впливу зовнішніх чинників на загальну ефективність системи. Запропонована підхід графо-аналітичного аналізу функціонування адаптивного кластеру енергоефективності за різними сценаріями. Удосконалено методику оцінювання «ефективності» функціонування досліджуваної кластерної моделі за рахунок використанням узагальненої функції «бажаності» Харрінгтона.
  • Документ
    Розробка концепції адаптивного управління розвитком кластерів енергоефективності архітектурно- будівельної галузі
    (КНУБА, 2018) Плоский, В. О.; Микитась, М. В.; Кожедуб, С. А.; Теренчук, С. А.
    Основна ідея дослідження щодо вирішення інфраструктурних проблем енергозбереження полягає у формуванні кластерів енергоефективності архітектурно-будівельної галузі при умові впровадження ефективного механізму формування та реалізації адаптивного управління, що базується на науковообґрунтованих моделях прогнозування їх діяльності та моделі адаптивного управління. Запропонована концептуальна схема розробки механізмів адаптивного управління кластерами енергоефективності архітектурно-будівельної галузі та вказано які моделі і методи доцільно впроваджувати на різних етапах розробки таких механізмів.
  • Документ
    Технології адаптивного управління як механізм забезпечення ефективності організаційно-управлінських систем
    (КНУБА, 2016) Тімінський, Олександр Георгійович
    Розглянуто поняття адаптації та адаптивного управління. Висвітлено історію розвитку адаптивного управління. Наведено визначення адаптивного управління різних авторів. Описано дослідження в області адаптивного управління технічних систем. Підкреслено роль кібернетики в розвитку адаптивного управління. Відзначено еволюцію застосування адаптивного управління від технічних систем до організаційно-управлінських систем. Проаналізовано дослідження з адаптивного управління стосовно організаційно-управлінських систем. Також проведено аналіз досліджень в області адаптивності проектно-орієнтованих організацій. Розглянуто наукову проблему біадаптивного управління. Біадаптивне управління розуміється як взаємна адаптація операційної та проектної складових організаційно-управлінської системи. Розширено класифікацію систем адаптивного управління. Окреслено перспективи подальших досліджень в цьому напрямку.
  • Документ
    Теоретичне підґрунтя використання інформаційної технології адаптивного управління проектами та програмами
    (КНУБА, 2017) Гусєва, Юлія Юріївна; Мартиненко, Олександр Сергійович; Чумаченко, Ігор Володимирович
    Будь-які проекти супроводжуються змінами як внутрішнього, так і зовнішнього середовища. Своєчасна адаптація до таких змін є запорукою успішного завершення проекту. У статті проаналізовано сучасний стан розвитку адаптивного управління у галузі традиційного та «гнучкого» проектного менеджменту, підходи до визначення поняття «адаптація» та «адаптивна система». В результаті даного дослідження сформовано представлення проекту як адаптивної системи; описано потоки даних у системі, запропоновано механізми зменшення невизначеності потоку зовнішніх впливів на проект.