Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    Архітектура православних храмів Чернігівщини доби класицизму (кінець XVIII - перша пол. XIX ст.)
    (КНУБА, 2009) Ященко, О. Ф.
    В статті розглянуто храми Чернігівщини, які проектувалися і будувалися в період класицизму (кінець XVIII - перша пол. XIX ст.). Показано на прикладах, які основні види храмових споруд і в якій місцевості споруджувались, висвітлено об'ємно-планувальні рішення, композиційно-художні елементи внутрішнього і зовнішнього оздоблення, які використовувались. Розглянуто культові споруди запроектовані відомими архітекторами які збудовані на Чернігівщині.
  • Документ
    Іконостаси в архітектурі храмів Чернігівщини XVIII – поч. XXI ст.
    (КНУБА, 2015) Ященко, О. Ф.
    Розглянуто кращі приклади іконостасів в архітектурі православних храмів Чернігівщини в період ХVIIІ – поч. ХХІ ст. Наведено приклади для реконструкції і реставрації їх для храмів Чернігівського регіону.
  • Документ
    Храм при дорозі
    (КНУБА, 2019) Ященко, О. Ф.
    Розглядається історія будівництва Успенського собору у м. Золотоноша, який почали будувати у першій декаді ХХ ст. Описується доля собору у повоєнні роки та часи войовничого атеїзму. Представлені стилістичні та конструктивні особливості.
  • Документ
    Двійники соборів
    (2019) Ященко, О. Ф.
    В статті розглядається історія будівництва Успенського собору у м. Золотоноша. Надані приклади схожих соборів та аналіз за планувальними, стилістичними та конструктивними особливостями.
  • Документ
    Культова архітектура Чернігівської губернії XVIII ст. періоду раннього класицизму
    (КНУБА, 2009) Ященко, О. Ф.
    В статті розглянуто храми Чернігівщини, які проектувалися і будувалися в період класицизму (кінець XVIII - перша пол . ХІХ ст . ) . Показано на прикладах , які основні види храмових споруд і в якій місцевості споруджувались , висвітлено об’ємно-планувальні рішення , композиційно-художні елементи зовнішнього оздоблення які використовувались Розглянуто культові споруди запроектовані відомі архітекторами які збудовані на Чернігівщині.
  • Документ
    Кількісні показники православних храмів і населення на териториї Чернігівщини у ХVIIІ - початку ХХI СТ.
    (КНУБА, 2015) Ященко, О. Ф.
    В статті розглянуто кількісні показники православних храмів і населення на території Чернігівщини, їх взаємозалежність в період ХVIIІ – поч.ХХ I ст.. Висвітлено які вчені історії і теорії архітектури працювали з храмами Чернігівського регіону.
  • Документ
    Характерні архітектурні деталі та декоративні елементи в архітектурі храмів Чернігівщини
    (КНУБА, 2015) Ященко, О. Ф.
    В статті розглянуто характерні деталі та декоративні елементи в архітектурі православних храмів Чернігівщини в період ХVIIІ – поч. ХХ ст.. Висвітлено процентні показники для Чернігівського регіону.
  • Документ
    Особливості накупольних хрестів православних храмів Чернігівщини (ХІХ – поч. ХХ ст.)
    (КНУБА, 2014) Ященко, О. Ф.
    В статті розглянуто накупольні хрести окремо дерев‘яних і цегляних православних храмів Чернігівщини, які проектувалися і виготовлялись в період ХІХ – поч. ХХ ст. На прикладах різних храмів показано основні види хрестів, які використовувались в храмах даного регіону.
  • Документ
    Формування сучасного дитячого майданчика в умовах природного ландшафту при виконанні курсового проекту
    (КНУБА, 2017) Слєпцов, О. С.; Меженна, Н. Ю.; Ушаков, Г. Н.; Ященко, О. Ф.; Бас, Я.; Булах, В.
    У статті досліджуються методичні основи залучення студентів під час курсового архітектурного проектування до виконання реальних проектних завдань на тему: «Проект дитячого майданчика з благоустроєм території». Пропонується: поєднання процесу реального проектування та навчальних проектів; створення гармонійного середовища дитячої активності шляхом суміщення багатьох різноманітних зон.
  • Документ
    Створення сучасної сценографії та інтер’єру при курсовому архітектурному проектуванні
    (КНУБА, 2017) Слєпцов, О. С.; Меженна, Н. Ю.; Ушаков, Г. Н.; Ященко, О. Ф.
    У статті досліджуються методичні особливості навчання студентів 2 курсу архітектурного факультету проектуванню інтер'єру, створюючи сценічний простір реальної вистави, з участю у спорудженні декорацій. Такий варіант завдання на проектування на прикладі сценографії дозволяє залучити студентів до повного циклу подій: вивчення п'єси, спілкування з режисером та акторами, розробка дизайн-проекту, участь у створенні реального середовища та присутність на виставі – результаті синтезу мистецтв у просторі.