Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Негаразди сільського розселення України та можливі шляхи його покращення
    (КНУБА, 2015) Яценко, В. О.
    Виділено основні втрати системи сільського розселення, що призвели до її занепаду. Запропонована програма зупинення подальшої руйнації села та системи розселення в цілому.
  • Документ
    Агломерація як об’єднання локальних групових систем (територіальних громад)
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    Розглянуто особливості формування агломерацій як об’єднань нових структурних одиниць системи розселення утворених в процесі децентралізації країни – територіальних громад. Зроблена спроба обгрунтувати необхідність розробки нового виду проектних робіт на місцевому рівні.
  • Документ
    Еволюція теорії регіонального планування, як зміна парадигм суспільного розвитку
    (КНУБА, 2016) Яценко, В. О.
    Проаналізовано головні етапи становлення науково-теоретичних досліджень регіонального рівня. Виділено два підходи – історичний як еволюція містобудівної діяльності в теорії і практиці і метод ідеологічних парадигм як узагальнення методологічних поглядів регіонального планування за останні 100 років. Обидва підходи базуються на об’ємі знань, проектній практиці і наукових розробках та спробі знайти взаємозв’язки всіх періодів з кінця ХІХ початку ХХІ століття в Україні.
  • Документ
    Класифікація територіальних громад як групових систем розселення за територіальними особливостями формування та розвитку
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    Розглянуто процес формування територіальних громад як групових систем розселення на локальному рівні в залежності від економічних, соціальних, природних, історичних та інших особливостей на початковому етапі утворення. Виділено вісім типів громад та обгрунтована специфіка класифікації в загальній системі розселення.
  • Документ
    Національна політика децентралізації як містобудівний процес зміни системи розселення України
    (КНУБА, 2018) Яценко, В. О.
    Проаналізовано особливості політичних процесів в історичному розрізі та вплив їх на формування системи розселення. Виділено чотири етапи, які вплинули на сучасний етап формування національної політики децентралізації та утворення нового суб’єкту містобудівної діяльності – групової системи розселення локального рівня.
  • Документ
    Принципи та планувальні моделі формування нового типу локальних систем розселення в Україні
    (КНУБА, 2019) Панченко, Т. Ф.; Яценко, В. О.
    Процес змін адміністративно-територіального устрою України веде до необхідності створення нової стратегії в усіх сферах містобудівної діяльності від зміни законодавчих, нормативних актів до реальних проектних результатів. В роботі запропоновані перспективні принципи розвитку локальних систем розселення нового типу сформованих на еколого-ресурсній основі як економічній стратегії розвитку. Такими принципами стали: принципи «взаємності», «субсідіарності», «іноваційної інтеграції населених пунктів», «дискретно-просторового розвитку», «локалізації екомереж», «збереження дезурбанізованого розвитку», «спадкоємного відтворення культурно-етнічної спадщини» та «організації сільського туристично-рекреаційного простору». Ці принципи відтворюють нові підходи до планувальної організації локальних систем розселення, які є об’єднаними територіальними громадами.
  • Документ
    Еволюція формування поняття територіального розселення
    (КНУБА, 2016) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто еволюціонізм формування поняття територіального розселення як системи знань, ідей, концепцій деяких наук як єдиної стратегії регіонального планування.
  • Документ
    Елементи культурно-історичного середовища – об’єкт спільних інтересів міста та приміської зони
    (КНУБА, 2015) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто стан та перспективи стану історикокультурної спадщини та можливість створення спільної територіально – планувальної структури місто – приміська зона
  • Документ
    Процес руйнування системи сільського розселення та села, як стала аграрної політики в Україні
    (КНУБА, 2014) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто причини руйнування системи сільського розселення в Україні з позицій соціальних факторів та прямого впливу на процес результатів аграрної політики країни
  • Документ
    Котеджні містечка - новий елемент системи розселення приміської зони великих міст України
    (КНУБА, 2015) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто особливості появи, територіального розміщення нового елемента розселення приміської зони великих міст – котеджного містечка. Законність процесу розміщення, проектування, будівництва та реалізації житла. Особливості експлуатації. Можливі та існуючі наслідки для системи розселення та самих жителів.