Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Про рухомість бурильної колони в криволінійній свердловині зі спіральними геометричними недосконалостями
    (КНУБА, 2010) Гайдайчук, В. В.; Худолій, С. М.; Андрусенко, О. М.
    Досліджується рух бурильної колони при виконанні спуско-підйомних операцій в криволінійній свердловині з локалізованими спіральними недосконалостями осьової лінії. Для визначення однієї частини змінних поставлено пряму задачу статики, для іншої частини – обернену. Розглянуто приклад.
  • Документ
    Прямі та обернені задачі деформування пружних стержнів у криволінійних каналах
    (КНУБА, 2009) Худолій, С. М.; Гловач, Л. В.
    Сформульована задача про визначення статичних параметрів, які впливають на сили тертя на криволінійних ділянках пружного стержня і на різних етапах його згину в криволінійних каналах. За допомогою розробленого підходу досліджено вплив обрису осьової лінії свердловини на значення параметрів деформованого стану бурильної колони при здійсненні спуску - підіймальних робіт
  • Документ
    Моделювання сил опору при підйомі бурильної колони в свердловині з недосконалостями у формі зламів осьової лінії
    (КНУБА, 2011) Гайдайчук, В. В.; Худолій, С. М.; Андрусенко, О. М.
    На основі теорії гнучких криволінійних стержнів поставлена задача про пружний згин бурильних колон в каналах глибоких криволінійних свердловин з геометричними недосконалостями їх осьових ліній. Чисельними методами виконаний аналіз залежності сил опору руху колони від радіусів заокруглень, кутів, кроків і місць локалізації ламаних недосконалостей. Обговорюються результати розрахунків.
  • Документ
    Теоретична ідентифікація сил опору, що діють на криволінійні бурильні колони
    (КНУБА, 2006) Гайдайчук, В. В.; Худолій, С. М.; Гловач, Л. В.
    Останнім часом питання оптимізації технології буріння криволінійних нафтових та газових свердловин стають особливо актуальними [1-4]. Поставимо задачу про визначення статичних внутрішніх і зовнішніх сил, що виникають у криволінійній бурильній колоні (БК) на різних етапах її функціонування. Оскільки у вихідному стані колона має прямолінійну форму, а в кінцевому стані обрис її пружної лінії здобуває форму істотно нелінійної кривої, для опису її напружено-деформованого стану будемо застосовувати теорію гнучких криволінійних стрижнів. При цьому будемо вважати, що завдяки малості діаметра труби колони в порівнянні з радіусом кривизни її осьової лінії, її матеріал працює в пружній стадії. Тому при постановці задачі згинання бурильних колон справедливе лінійне формулювання закону Гука.