Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Оцінка навантажень в зоні ацетабулярного компонента ендопротеза кульшового суглоба
    (КНУБА, 2018) Гужевський, Ігор Віталійович; Солодей, Іван Іванович
    Ендопротезування на сьогодні є широко поширеним способом лікування захворювань опорно-рухового апарату. Імплантація штучного суглоба дозволяє усунути больовий синдром, забезпечити опороздатність кінцівки, відновити рухи в суглобі. На сьогодні немає повного розуміння реальних процесів, що визначають біомеханічну поведінку штучних суглобів в реальних фізіологічних умовах при різних анатомічних варіантах будови суглобових структур. Тому вивчення поведінки системи імплант-кістка методами математичного аналізу набуває все більшого значення. Побудована на основі методу скінченних елементів біомеханічна модель системи кістка-ендопротез використовується для оцінки різних умов закріплення об'єкта у просторі, умов розташування ендопротеза. Проведено комплексний аналіз напружено-деформованого стану, визначені найбільш навантажені зони кульшового суглоба, принципи сумісної роботи конструкції.2
  • Документ
    Скінченноелементні моделі просторових тіл в задачах динаміки з урахуванням великих пластичних деформацій
    (КНУБА, 2019) Солодей, Іван Іванович; Вабіщевич, Максим Олегович; Стригун, Руслан Леонідович
    Значна вартість натурних експериментів, а в деяких випадках неможливість їх проведення через складність моделювання реальних процесів визначили широке розповсюдження математичних, аналітичних і чисельних методів розрахунків на міцність, особливе місце серед яких займає метод скінченних елементів (МСЕ). В рамках напіваналітичного варіанта МСЕ розглянута бібліотека скінченних елементів для апроксимації просторових неоднорідних тіл обертання і призматичних тіл неканонічної форми в процесах їх нестаціонарного деформування під дією динамічного навантаження з урахуванням великих пластичних деформацій. Представлені базові кільцевий та призматичний скінченні елементи з різними видами граничних умов, на основі яких побудовані спеціальні СЕ для моделювання фізично нелінійної роботи матеріалу та змінних зон контактної взаємодії. Наведені тестові приклади демонструють високу достовірність та ефективність запропонованих рішень.
  • Документ
    Деформування та дисипативний розігрів гумових вібросейсмоізоляторів
    (КНУБА, 2019) Козуб, Юрій Гордійович; Солодей, Іван Іванович
    При проектуванні пристроїв з еластомірними елементами конструкцій в якості демпферів одним з надважливих завдань є визначення їх напружено-деформованого стану в умовах експлуатаційних навантажень, а також прогнозування їх довговічності на основі різних критеріїв руйнування.Такі конструкції, як правило, працюють в умовах циклічного деформування, при цьому проявляється ефект розсіювання енергії деформації, що призводить до дисипативного розігріву в’язкопружних еластомерних елементів. Розглянуто процеси деформування та дисипативного розігріву гумових вібро- та сейсмоізоляторів. Для розв’язання задачі термомеханіки конструкцій з початковими напруженнями використовується інкрементальна теорія деформованого тіла. Для розв’язання задачі деформування слабостисливих еластомерних елементів використовується моментна схема скінченних елементів з потрійною апроксимацією переміщень, деформацій та функції зміни об’єму. Для розв’язання зв’язаної задачі термопружності використовується метод послідовних наближень.
  • Документ
    Особливості використання інтегралів, незалежних від контуру інтегрування, в задачах механіки руйнування
    (КНУБА, 2019) Баженов, Віктор Андрійович; Вабіщевич, Максим Олегович; Солодей, Іван Іванович
    Протягом останніх десятиліть J-інтеграл Черепанова – Райса вважаєтсья основним енергетичним критерієм тріщиностійкості для розв’язання задач механіки руйнування. Цей параметр успішно застосовується при розгляді пружних задач та в межах деформаційної теорії пластичності для стаціонарних тріщин. На жаль, теоретична основа, на якій базується J-інтеграл не дає змогу поширити його використання для розв'язку задач, що потребують врахування неоднорідності матеріалу, наявності температурних впливів, довільної історії навантаження, масових сил, розвитку тріщин тощо.