Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Схеми збирання даних для містобудівного моніторингу земель населених пунктів
    (КНУБА, 2020) Смілка, В. А.
    З розвитком геоінформаційних технологій та дистанційних методів спостереження з’являються нові можливості для збирання інформації в процесі моніторингової діяльності. Проблематика створення інструментарію збирання інформації для комплексного вирішення завдань містобудівного моніторингу та моніторингу земель детально не досліджувалась. Збирання інформації про об'єкти будівництва може відбуватись системно (одночасно), цілеспрямовано, або за необхідності – дисперсно. Одним з інструментів збирання інформації про об'єкти населеного пункту є розроблення містобудівної документації. Збирання відомостей про об’єкти населеного пункту здійснюється з використанням таких підходів: 1) масштабна пооб’єктна інвентаризація – найбільш капіталоємний, але точний варіант збирання інформації; 2) фрагментарний – збирання інформації про об’єкти населеного пункту в межах невеликих територій; 3) ситуативний – збирання інформації про об’єкти, які планується модифікувати або вивчити; 4) сегментний – тематичне збирання показників про об’єкти населеного пункту; 5) комбінований – сукупність різних підходів збирання інформації. Від змісту завдання моніторингу залежить вибір технологічної схеми його виконання і передусім збирання інформації, необхідної для реалізації завдання. На вибір технологічної схеми виконання завдання суттєво впливають і інші параметри: розмір зони розповсюдження (виконання) завдання моніторингу та час, за який необхідно його виконати. Завдання містобудівного моніторингу визначає множину об'єктів дослідження і типологію взаємозв'язків між ними або характеристики, які необхідно дослідити. Вивчення об'єкта моніторингу здійснюється шляхом збирання інформації про його геометричні параметри, атрибутивну інформацію, за схемою відношень «ЗАВДАННЯ – ОБ'ЄКТ ТЕХНОЛОГІЯ».
  • Документ
    Система інформаційного забезпечення навчально-виховних закладів, як складова системи містобудівного кадастру
    (КНУБА, 2007) Смілка, В. А.
    В статті наведено пропозиції щодо розвитку системи інформаційного забезпечення містобудівних об’єктів, як складової містобудівного кадастру, на прикладі навчально-виховних закладів на основі запровадженої в органах Міністерства освіти та науки України автоматизованої система обробки даних “Матеріально-технічна база”, що призначена для формування документів звітності. Також визначено інформаційні зв’язки між усіма учасниками автоматизованої системи обробки даних “Матеріально-технічна база”.
  • Документ
    Аналіз методів унікальної ідентифікації об'єктів в наборах геопросторових даних
    (КНУБА, 2020) Лященко, А. А.; Гаврилюк, Є. Ю.; Смілка, В. А.
    Предметом аналізу є методи та засоби унікальної ідентифікації об’єктів в наборах геопросторових даних, що створюються, реєструються та використовуються в геоінформаційних системах різного призначення і територіального охоплення. Системи унікальної ідентифікації геопросторових об’єктів класифіковано за ознаками базових технології та наявності семантичного змісту в складі унікальних ідентифікаторів, зокрема це системи засновані на використанні: 1) універсальних унікальних ідентифікаторів типу UUID; 2) методів прямого геокодування з використанням координат об’єктів; 3) методів непрямого геокодування з використанням географічних назв та адрес. Виконано аналіз переваг та обмежень кожної поміж трьох груп систем унікальної ідентифікації геопросторових об’єктів. Результати обчислювального експерименту підтвердили можливість надійної унікальної ідентифікації будівель на основі використання 11-значного відкритого коду місцеположення OCL (Google плюс коду). Глобальна унікальність ідентифікаторів на основі OLC коду для геопросторових об’єктів будь-якого типу потребує додаткових досліджень, але його унікальність в межах об’єктів одного типу практично досяжна за рахунок варіативної довжини коду та можливостю його розширення додатковими атрибутами.
  • Документ
    Взаємодія служби містобудівного кадастру та дозвільного центру
    (КНУБА, 2013) Смілка, В. А.
    В м. Києві існує проблема, яка полягає у відсутності повноважень у місцевого органу містобудування та архітектури щодо розгляду проектної документації на будівництво (реконструкцію) окремих об’єктів містобудування та відсутність відомостей про прийняття цих об’єктів в експлуатацію. Частково вирішити цю проблему пропонується за рахунок організації співпраці з Київським міським дозвільним центром в частині реєстрації в базі даних містобудівного кадастру документів та відомостей, що стосуються земельних питань та об’єктів містобудування.
  • Документ
    Модель збору інформації про об'єкти будівництва
    (КНУБА, 2016) Смілка, В. А.
    Проаналізовано варіанти збору інформації про об'єкти будівництва, що необхідна для управління містобудівною діяльністю. Також в статті наведено модель ведення моніторингу забудови після реалізації проголошеної урядом децентралізації влади в сфері містобудування та архітектури.
  • Документ
    Місце містобудувного моніторингу в складі моніторингових систем
    (КНУБА, 2017) Смілка, В. А.
    Наведено огляд наукових думок про представлення міста як сукупності соціально-економічної, територіально-виробничої та демо-екологічної систем. Представлено опис моніторингових систем, які здійснюють спостереження за матеріальними об’єктами живої та неживої природи. Проаналізовано зв’язки таких систем з соціо-екологічною та містобудівною системами.
  • Документ
    Удосконалення процедури видачі вихідних даних для проектування
    (КНУБА, 2017) Ковальська, Г. Л.; Смілка, В. А.
    Одним з документів, які необхідно надати до органів містобудування та архітектури для отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки є містобудівний розрахунок. У зв’язку з інформатизацію містобудівної галузі виникає дискусійне питання про необхідність підготовки такого документу. У статті наведено пропозиції щодо удосконалення процедури видачі вихідних даних для проектування, за умови формування інформаційних ресурсів містобудівного кадастру та розвитку аналітичних функцій містобудівного моніторингу.
  • Документ
    Методологічний базис містобудівного моніторингу земель населених пунктів
    (КНУБА, 2019) Смілка, В. А.
    Методологія ведення містобудівного моніторингу земель населених пунктів базується на сукупності наукових методів дослідження предметної області, зокрема множини характеристик та явищ середовища населених пунктів. До теоретичних методів моніторингу можна віднести екстраполяцію, класифікацію, узагальнення, формалізацію. До емпіричних методів моніторингу відносяться вимірювання, методи документалістики, експеримент, органолептичні методи, порівняння, розрахунково-аналітичні методи, спостереження. Методологічний базис містобудівного моніторингу земель населених пунктів формується завдяки ряду наукових підходів, зокрема геоінформаційного, кваліметричного, цільового, економетричного підходів.
  • Документ
    Синтез кадастру та моніторингу в містобудуванні
    (КНУБА, 2017) Смілка, В. А.
    У статті наведено структурний аналіз понять «містобудівний кадастр» та «містобудівний моніторинг», описано залежність функціонування систем містобудівного кадастру та моніторингу, умови створення міської інформаційно-аналітичної системи, її завдання та функції.
  • Документ
    Структура містобудівного моніторингу
    (КНУБА, 2015) Смілка, В. А.
    В статті наведено структуру містобудівного моніторингу, запропоновану на основі аналізу законодавчих, нормативних документів та науково-методичної літератури в сфері містобудування та архітектури.