Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Геоінформаційне забезпечення моніторингу природних комплексів
    (КНУБА, 2012) Лазоренко-Гевель, Н. Ю.
    Розроблено геоінформаційне забезпечення моніторингу природних комплексів для території Київської області і реалізовано в середовищі ArcGIS 9.2.
  • Документ
    Створення геоінформаційних моделей даних моніторингу природних комплексів
    (КНУБА, 2014) Лазоренко-Гевель, Н. Ю.
    Обґрунтовано актуальність підвищення рівня застосування геоінформаційних методів і технологій для планування та управління системою моніторингу природних комплексів. Розроблено геоінформаційні моделі даних моніторингу природних комплексів на основі міжнародного комплексу стандартів серії ISO 19100 "Географічна інформація / Геоматика", які забезпечують подальший геоінформаційний аналіз просторового розподілу об'єктів мережі моніторингу окремих компонентів природних комплексів і геостатистичний аналіз результатів спостережень за ними.
  • Документ
    Геостатистичне моделювання стану і змін окремих компонентів природних комплексів засобами ГІС
    (КНУБА, 2014) Лазоренко-Гевель, Н. Ю.
    Обґрунтовано застосування геостатистичних методів і моделей в аналізі компонентів природних комплексів, проведено геостатистичний аналіз і моделювання окремих компонентів природних комплексів: ґрунтів, поверхневих вод засобами ГІС відповідно до загальної схеми процесу побудови геостатистичної моделі.
  • Документ
    Геопросторове моделювання доступності дошкільних навчальних закладів для населення в межах території дослідного полігону в м. Києві
    (КНУБА, 2017) Лазоренко-Гевель, Н. Ю.; Коршикова, А. А.
    Запропоновано методику автоматизації процесу розрахунку доступності дошкільних закладів для населення в межах полігону м. Києва в програмному середовищі Python 2.7.
  • Документ
    Розроблення програмного комплексу в середовищі Рython для геоінформаційного моделювання деяких показників генерального плану м. Києва
    (КНУБА, 2016) Лазоренко-Гевель, Н. Ю.; Галіус, І. О.; Шинкар, О. С.
    Запропоновано методику автоматизації процесу розрахунку відсотку озеленення в підзонах в процесі розроблення генерального плану міста Києва в програмному середовищі Python.
  • Документ
    Геоінформаційний моніторинг як засіб міждисциплінарного переносу знань
    (КНУБА, 2016) Патракеєв, І. М.; Зіборов, В. В.; Лазоренко-Гевель, Н. Ю.
    Подано результати аналізу геоінформаційного моніторингу як пізнавальної технології, яка включає функцію постійного спостереження за об’єктами, процесами, явищами та їх аналіз і прогноз. Виявлено, що геоінформаційний моніторинг є узагальненням різних видів моніторингових досліджень. Як глобальна технологія, геоінформаційний моніторинг дозволяє виявляти загальні закономірності навколишнього світу. Як метод пізнання — дозволяє проводити комплексні дослідження і будувати абстрактні моделі, на основі яких здійснювати міждисциплінарне перенесення знань.
  • Документ
    Ініціативи EUROSDR та EUROGEOGRAPHICS щодо використання сучасних методів збирання геопросторових даних для картографічного картографування
    (КНУБА, 2017) Лазоренко-Гевель, Н. Ю.
    У статті розглянуто ініціативи європейських організацій EuroSDR та Eurogeographics щодо використання відкритих даних, які збирають за методом краудсорсингу. Відзначено, що рівень розвитку відкритих геопросторових даних, зокрема таких відомих проектів, як OpenStreetMap, GeoNames, Geo-wiki, Ushahidi та інших, дає змогу порушувати питання про можливість їх використання в топографічному картографуванні. Основними перевагами цих геоінформаційних ресурсів є доступність й актуальність геопросторових даних. Оновлення даних забезпечується масовим волонтерським використанням геокодування доступними засобами мобільних пристроїв. Відкриті дані можуть бути використані як компонента постійно діючої системи геоінформаційного моніторингу місцевості та оновлення геопросторових даних. Розглянуто особливості різних проектів відкритих геопросторових даних та відзначено проблеми досягнення необхідної точності відкритих даних саме для забезпечення топографічного картографування.
  • Документ
    Геоінформаційні моделі бази геопросторових даних будівель і споруд
    (КНУБА, 2018) Лазоренко-Гевель, Н. Ю.; Галіус, І. О.
    У статті розглянуто процес створення геоінформаційних моделей бази геопросторових даних (БГД) будівель і споруд як складової єдиної цифрової топографічної основи України, яка на даний час знаходиться на стадії проектування. Проектування виконано відповідно до міжнародних стандартів серії ДСТУ ISO 19100 «Географічна інформація/Геоматика» специфікацій INSPIRE Data Specification on Buildings та ELF Data Specification. Планується, що запроектована база геопросторових даних будівель і споруд може бути використана у складі геоінформаційної системи (ГІС) або як окрема спеціалізована БГД, яку можна було б гармонізувати з іншими БГД і кадастрами, наприклад, з містобудівним кадастром. Наведено також результати дослідної реалізації запроектованої БГД будівель і споруд, розроблено технологічні моделі геоопрацювання з метою наочного відображення можливостей БГД і результатів їх застосування