Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Індустріальний розвиток Києва у другій половині ХІХ ст.
    (КНУБА, 2020) Гетун, Галина В'ячеславівна; Колякова, Віра Маркусівна; Безклубенко, Ірина Сергіївна; Баліна, Олена Іванівна
    В статті розглянуто сутність та особливості індустріального розвитку будівництва та архітектури Києва у другій половині ХІХ ст. Дослідженням охоплений виробничий комплекс тогочасного Києва включаючи розвиток промисловості, зведення мостів, створення залізничного господарства та перших інженерних систем: водогону, ка- налізації, електричного транспорту (трамваю і фунікулеру). Розглянуто передумови розвитку будів-ництва і виникнення професії інженера- будівельника. Наведені дані про спорудження і подальшу історію існування Ми- колаївського ланцюгового і Дарницького залізничного мостів Києва. Описані інженерно-технологічні та будівельно-конструктивні досягнення при зве- денні першого Київського залізничного вузла – технологію влаштування буронаби- вних паль для підсилення фундаментів будівель і споруд інженера А. Е. Страуса та особливості будівництва і експлуатації першої в Києві системи міського водогону та каналізації. Наведені рисунки із зображенням зовнішнього вигляду, планів і схем будівель і споруд, зведених у другій половині ХІХ ст. Представлено аналіз архітектурних форм і стилістичних напрямів будівель і споруд, інженерні досягнення та рішення, провадження нових конструкцій та будівельних матеріалів, які залишили після себе значний слід і суттєво вплинули на розвиток будівництва України.
  • Документ
    Огляд рулонних покрівельних матеріалів для плоских покриттів сучасного будівництва
    (КНУБА, 2008) Гетун, Галина В'ячеславівна; Козін, Ю. Л.; Меленчук, Л. Т.
    У статті розглядаються питання особливостей проектування та використання рулонних покрівель для плоских та пологих покриттів сучасних будівель. Наведена їх класифікація за компонентним складом, розглянуті етапи розвитку та удосконалення. Аналізуються характеристики основи та покрівельного шару чотирьох поколінь рулонних покрівельних матеріалів, а також розглядаються їх основні переваги та недоліки.
  • Документ
    Реалізація в програмному середовищі HI LabVIEW 3-вимірного фільтру Гаусса для 3d-моделювання
    (КНУБА, 2018) Соломін, А. В.; Антонова-Рафі, Ю. В.; Гетун, Галина В'ячеславівна; Репало, А. Б.
    Обґрунтовано актуальність для задач 3D-моделювання та реалізовано в програмному середовищі NI LabVIEW фільтр Гаусса для 3-вимірних об’єктів, що призначено вдосконаленню технології виготовлення 3D-моделей за їх томографічними зображеннями.
  • Документ
    Аналіз специфічних особливостей проектування висотних будівель у сейсмічних районах
    (КНУБА, 2019) Гетун, Галина В'ячеславівна; Колякова, Віра Маркусівна; Безклубенко, Ірина Сергіївна; Баліна, Олена Іванівна; Мельник, Володимир Ігорович
    Серед стихійних лих перше місце у світі за даними ЮНЕСКО, займають землет- руси. Сейсмологія –це наука, яка вивчає залеж- ність тектонічних процесів, причин землетру- сів та можливість їх прогнозування. Сейсмобезпечне будівництво є однією з нага- льних проблем у країнах, де присутні сейсмо- небезпечні райони. В умовах економічної кризи гостро постають питання економії коштів на зведення матеріальних фондів країни. Зокрема, у сейсмічно активних районах вартість будів- ництва може бути у декілька разів вища, ніж у «спокійних» регіонах. В останні роки в Україні має місце тенденція проектування висотних будівель. Проектування та зведення висотних будівель потребує знач- них матеріало-технічних ресурсів. Нерідко бу- дівництво таких споруд призупиняється на три- валий час у зв’язку з браком коштів. В роботі наведені деякі принципи, яких слід дотримуватись при проектуванні та зведенні висотних каркасно-монолітних будівель у сей- смічних зонах для економії матеріально- технічних ресурсів. Показано можливість зменшення витрат за умови використання сейсмоізоляції. Показані основні конструктивні схеми висотних буді- вель, які можуть бути сейсмостійкими.
  • Документ
    Визначення опору теплопердачі суміщеного покриття комбінованого типу багатоквартирного житлового будинку
    (КНУБА, 2017) Гетун, Галина В'ячеславівна; Лесько, Ігор Миколайович
    Експериментальним шляхом в натурних умовах визначено опір теплопередачі суміщеного покриття, яке виконане комбінацією класичного та інверсійного типів покрівель над житловим поверхом. Результати дослідження проаналізовані на відповідність нормативним вимогам та розрахунковим значенням.
  • Документ
    Актуальність використання відновлювальних джерел енергії у будівельному секторі в умовах України
    (КНУБА, 2017) Гетун, Галина В'ячеславівна; Кошева, Вікторія Олександрівна
    В статті проаналізовано актуальність використання відновлювальних джерел енергії в будівельному секторі по всій території України. Проведен аналіз зростання споживання ВДЕ в світі та Україні потенційно ефективних галузей енергетики, таких як сонячна та вітрова енергетика, біоенергетика, низкопотенціальні джерела енергії.