Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Структура ментально-семиотической системы городской среды
    (КНУБА, 2017) Арзили, А. Ю.
    В исследовании представлена ментально-семиотическая система городской среды, основанная на городском фольклоре. Городской фольклор рассмотрен как явление. С помощью формально-логического метода классификации мифы были разделены по содержанию. Связь мифов с городской средой была обозначена через топонимику. Рассмотрено свойство городской среды генерировать мифы. Так, процесс мифологизации среды обозначен как метод поддержания и создания психологического гомеостаза в психике человека и социума в городской среде, базирующийся на генетической памяти этноса. Метод мифологизации городской среды обозначен как ресурс по развитию духовного потенциала городской среды на качественно новом уровне, способствующий повышению уровня духовности человека и социума в городской среде.
  • Документ
    Архитектурная интерпретация нарративности в городской среде
    (КНУБА, 2018) Арзили, А. Ю.
    У представленому дослідженні розкривається поняття духовної сутності міського середовища, що визначається як топонімічний образ, віртуальна топографічна мережа території з безліччю змістовних структур - «наративів». Наративність в контексті міського середовища, визначається як варіант усної народної творчості, стійко пов'язаного з якимось матеріальним об'єктом або простором в місті і видозмінюється з часом. Відзначається що міська міфологія може мати як прив'язку до міського середовища через топоніміку, так і бути вираженою хаотично розсіяною в соціокультурному просторі середовища (топоніму-ареалу), без своєї матеріалізації в ній.
  • Документ
    Ритуал как метод формирования мифо-топонимических структур
    (КНУБА, 2019) Арзили, А. Ю.
    Представлен ритуал как метод художественно-образного формирования мифо-топонимических структур в городской среде в соответствии со сценарной драматургией ритуала, что способствует: во-первых, закреплению мифов в сознании населения в городской среде, определяющих содержание и форму организации мифо-топонимических структур; во-вторых - созданию благоприятного эмоционально-психологического климата городской среды; втретьих - трансляции социокультурного опыта социума (этноса), цементируя в массовом сознании мифы, этику, стереотипы поведения. Проведённое исследование эволюции ритуала от древности до наших дней, позволило выявить как широкую жанровую систему массовых действ (культового генезиса, театрального действия и концертного представления, сложных или составных жанров массовых театрализованных действ), так и типологию ритуальных мероприятий в городской среде (локальные, линейные).
  • Документ
    Методы управления процессами совершенствования мифо-топонимических структур
    (КНУБА, 2019) Арзили, А. Ю.
    Статья посвящена мифо-топонимической структуре как системе, элементом которой выступает мифо-топонимический потенциал территории. Определено понятие мифо-топонимического потенциала территори, а также представлена его классификация по содержанию. В зависимости от количественного содержания мифо-топонимического потенциала обозначена классификация мифо-топонимической структуры.
  • Документ
    Градостроительные методы оценки и повышения уровня духовного потенциала городской среды
    (КНУБА, 2017) Дьомін, М. М.; Арзили, А. Ю.
    Сучасна світова політична арена характеризується конкурентністю глобальних міст між собою за визнання і повагу в світі. Рівень визнання територіальної одиниці безпосередньо впливає на стан туризму, залучення зовнішніх інвестицій, економічного зростання, встановлення партнерських відносин з іншими країнами, збільшення чисельності населення міст, престиж міста і повагу до нього. Однак на ряду з конкуренцією між собою міське середовище прискореними темпами втрачає зв'язність своїх історичних шарів, перебуваючи в постійній структурній реорганізації, яка має властивість мутувати, адаптуватися і трансформуватися [1], [2]. Нігілістичне ставлення до традицій, до глибинних витоків людської свідомості привело до вихолощення з міського середовища її духовного начала [1], [3]. Відбувається деструкція міського середовища, перманентна втрата її генетичної і культурної пам'яті [1]. Безліч людей відчувають такі міста як відчужені, що тиснуть, жорсткі, непривабливі місця, що не має нічого спільного з істинним змістом міського життя [1], [3]. До XXI сторіччя люди майже зовсім розгубили досвід духовної взаємодії з середовищем, втратили потребу в сенситивному і естетичному спілкуванні з нею [1]. Актуальним стає розробка абсолютно нового підходу до проектування міського середовища на якісно новому рівні, що відповідає на виклик XX1 століття.
  • Документ
    Мифологизация городской среды как базовый метод по моделированию ее духовности
    (КНУБА, 2018) Арзили, А. Ю.
    Наукове дослідження присвячене методу міфологізації міського середовища, який забезпечить формування інформації, необхідної для духовних потреб людини в міському середовищі за принципом психологічного гомеостазу і підтримки його сприятливого емоційного зв'язку з міським середовищем. Застосування до міського середовища моделі системи просторових сенсів – палімпесту, дозволить виявити багатство і багатогранність генетичної пам'яті нації, що надає благотворний вплив як на генетичну пам'ять міського середовища так і на соборність нації.
  • Документ
    Духовные потребности человека в городской среде
    (КНУБА, 2017) Демин, Н. М.; Арзили, А. Ю.
    В исследовании рассматривается «человек» как предмет познания на уровне сущности. Авторы выделяют два бытия человека как биологического и духовного существа. Рассматриваются потребности человека в городской среде как духовного существа. При этом, городская среда представлена конгломератом материального и духовного начал. Вводится понятие ментально-семиотической системы городской среды.