Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Документ
    Архітектурно-планувальна організація кварталів однородинної житлової забудови. Світовий досвід для української практики
    (КНУБА, 2016) Кутрик, Н. В.; Габрель, М. М.
    Розглядається дослідження світової практики організації кварталів однородинної житлової забудови. Визначається сучасний стан практики забудови житлових кварталів та її відповідність сучасним підходам до організації забудови таких кварталів.
  • Документ
    Просторовий потенціал в обгрунтуванні розвитку нових територіальних громад
    (КНУБА, 2016) Габрель, М. М.; Юрчишин, Г. М.
    Здійснено аналіз стану використання просторового потенціалу, виявлено і класифіковано проблеми містобудівної діяльності Прикарпаття в умовах зростання ролі регіональної політики й самоврядування держави. Обґрунтувано нові методологічні засади, при яких планово-нормативний підхід має замінитися проблемно-ресурсним при визначенні перспектив міст і територій.
  • Документ
    Архітектурні особливості підприємств нафтогазового комплексу Східної Галичини в ХІХ – першій пол. ХХ ст.
    (КНУБА, 2016) Дуфенюк, О. М.; Габрель, М. М.
    В статті висвітлено історичні факти, пов’язані із формуванням архітектури нафтогазових комплексів на прикладі Східної Галичини в XIX – першій пол. XX ст. Проаналізовано архітектурно-просторовий образ та подано класифікацію будівель за функціональним призначенням.
  • Документ
    Дерев’яна рекреаційна архітектура в Карпатському регіоні в другій пол. ХХ ст.
    (КНУБА, 2016) Савчук, А. І.; Габрель, М. М.
    У статті досліджено вплив особливостей народного будівництва та державної політики СРСР на формування рекреаційної архітектури Карпатського регіону в другій половині ХХ ст. Висвітлено творчу діяльність та вплив на майбутні покоління архітектора Івана Боднарука –творця гуцульської регіональної архітектури.
  • Документ
    Архітектурно-урбаністичний аналіз місць підвищеної кримінологічної небезпеки у м. Львові
    (КНУБА, 2016) Главацький, О. З.; Габрель, М. М.
    Висвітлено існуючий досвід щодо методики виявлення характеристик міського середовища, які негативно впливають на кримінологічну безпеку. Виділено окремі території м. Львова з високою концентрацією злочинів. Складено критерії їх оцінки відповідно до структури міського середовища. Досліджено існуючі просторові конфлікти і архітектурно-планувальні характеристики даних територій. Проаналізовано архітектурно-просторові аспекти, що негативно вливають на криміногенність середовища.
  • Документ
    Геронтологічний фактор як архітектурно-урбаністична проблема
    (КНУБА, 2017) Федячко, К. І.; Габрель, М. М.
    Проаналізовано основні потреби людей похилого віку в умовах міського середовища, а також геронтологічні вимоги до міських просторів та будівель з перебуванням старших людей. Розглянуто світовий досвід архітектури для людей похилого віку, необхідність та перспективи впровадження геронтологічних підходів до формування просторів та будівель великих міст України.
  • Документ
    Духовні реколекції в системі освіти молоді та визначення їх місця в архітектурному просторі
    (КНУБА, 2017) Голубчак, К. Т.; Габрель, М. М.
    Стаття присвячена визначенню поняття духовних реколекцій, дослідженню їх впливу на формування духовності молодої людини та особливостей архітектурної організації духовно-реколекційних центрів.
  • Документ
    Архітектурно-ландшафтна організація малих просторів міста. На прикладі просторів малоповерхової забудови
    (КНУБА, 2017) Ладнюк, М. І.; Габрель, М. М.
    Описані основні принципи створення ландшафтно-архітектурної організації малих просторів в зоні індивідуальної житлової забудови в межах міста. Розглянуті окремо стоячі житлові будинки садибного типу, поверховістю не вище двох поверхів з земельними ділянками.
  • Документ
    Вимоги до діяльності та підготовки фахівця-урбаніста
    (КНУБА, 2018) Габрель, М. М.
    На основі осмислення міста як системи-об’єкта та системи-процесу обґрунтовано вимоги до урбаністичної діяльності та підготовки фахівця-урбаніста. Сформовано теоретичні передумови й практичні вимоги до діяльності, які покладені в основу проведення в центрі «Укрзахідурбанізація» (м. Львів) практичних курсів з додаткового вишколу урбаністів для виконання проектних задач і управління містобудівними процесами в містах регіону (з числа випускників архітектурних шкіл).
  • Документ
    Генеральний план населеного пункту в розвитку нової територіальної громади (приклад смт Гусятин, Тернопільської області)
    (КНУБА, 2017) Огоньок, Ю. В.; Габрель, М. М.
    Проаналізовано стан реалізації містобудівної документації центру нової адміністративно-територіальної громади, на прикладі смт Гусятин (опираючись на генеральні плани населеного пункту 1968, 1981 та 1995 років), та обгрунтовано підходи до їх оновлення, з урахуванням ресурсного потенціалу, як основи розвитку.