Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Формування нормативної бази впровадження “зелених” конструкцій в Україні
    (ІТТА, 2021-12-15) Ткаченко, Тетяна Миколаївна; Мілейковський, Віктор Олександрович
    Сучасні міста України та світу потерпають від зниження якості повітряного середовища. Вирішити проблему можливо впровадженням біотехнічних засобів, що поєднують живі рослини з будівельними конструкціями (“зелені” конструкції) та інженерними системами. На противагу цьому, в Україні практично не приділяється уваги науковим дослідженням технічних переваг озеленення будівель. Більшість публікацій мають оглядове спрямування. Автори даної роботи мають значний досвід наукових досліджень (зокрема лабораторних) позитивних ефектів "зелених покрівель" для підвищення енергоефективності й безпеки внутрішнього середовища будівель та покращення екологічної ситуації міст. Авторка даної роботи успішно розробила конструкцію “зелених покрівель” з вітчизняних матеріалів і успішно впровадила її на індивідуальному будинку в Донецькій області ще на початку 2000-х років. Таким чином, Україна на сьогодні опиняється на передових позиціях у світі щодо дослідження “зелених” конструкцій. Ці позиції необхідно посилювати шляхом продовження даного напрямку досліджень, і на підставі їхніх результатів формувати нову нормативну базу впровадження цих біотехнологій. Автори розробляють проєкт ДБН В.2.6-_:202_ "Зелені" конструкції, що нормує: озеленення щільно забудованих районів міст; підтримання біорізноманіття міст, зокрема організацію шляхів міграції біоти; підвищення енергоефективності та екологічних показників об’єктів будівництва; формування мікроклімату та оздоровлення внутрішнього середовища “зеленими” конструкціями; управління стічними водами завдяки “зеленим” конструкціям тощо.
  • Документ
    Зелені конструкції у концепції сталого розвитку сучасних міст
    (ГВУЗ "Приднепровская государственная академия строительства и архитектуры", 2017) Ткаченко, Т. М.; Мілейковський, В. О.
    Мета. Визначення ролі зелених конструкцій у концепції сталого розвитку сучасних міст. Методика. На підставі аналізу літературних джерел, вітчизняного та закордонного досвіду впровадження зелених конструкцій, а також авторського досвіду проектування, створення й експлуатації зелених покрівель та експериментальних досліджень їхніх елементів створено схеми ролі зеленого будівництва та зелених конструкцій при сталому розвитку сучасних населених пунктів. При цьому визначені основні напрямки наукових досліджень зелених конструкцій для підвищення ефективності їхнього використання. Результати. У даній роботі «зеленими конструкціями» названі архітектурно-будівельні елементи, поєднані з живими рослинами: покрівельне озеленення, фасадні зелені блоки, вертикальне озеленення, екопарковки, зелені схили. Зелені конструкції вписуються в сучасну концепцію сталого розвитку завдяки можливості ефективного використання в зеленому будівництві сучасних населених пунктів. Ці конструкції є одним з напрямків вирішення ключових завдань зеленого будівництва: поліпшення стану навколишнього середовища, енергоефективність, турбота про майбутні покоління. При використанні зелених конструкцій потрібно керуватися принципом від часткового до загального, тобто окрема будівля – зелена вулиця – зелений район – зелене місто. Зелені конструкції підвищують енергоефективність будівель. Перш за все, вони створюють додаткову теплоізоляцію. Тому їх варто використовувати в місцях найбільших тепловтрат у будинках: покрівлі, північні фасади будівель. Розроблена схема ролі зеленого будівництва у концепції сучасних міст та територій, на підставі якої визначено місце зелених конструкцій у забезпечені сталого розвитку міст. Виконуються дослідження теплотехнічних процесів у зеленій покрівлі, у результаті яких буде розроблено рекомендації щодо оптимізації розміщення озеленених частин конструкцій та управління циркуляцією повітря на зелених покрівлях. Наукова новизна. Наукова новизна роботи полягає у визначенні місця і ролі зелених конструкцій в зеленому будівництві сучасних населених пунктів у рамках концепції сталого розвитку. Практична значимість. Практичне значення роботи полягає в розробці методів та вирішенні задач щодо використання зелених конструкцій для поліпшення екологічної ситуації, енергоефективності та безпеки життєдіяльності людини.
  • Документ
    Розрахунок утриманого поверхневого стоку покрівлею німецького виробника
    (2019) Ткаченко, Т.М.; Волошкіна, О.С.; Алєксєєнко, В.В.
    Поверхневий стік з урбанізованих територій є одним із джерел забруднення природних вод. Запобігання впливу цього джерела забруднювачів на якість води поверхневих водойм є одним із заходів по забезпеченню екологічної безпеки держави.