Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Моделювання впливу техногенного тритію на еко- і біосистеми
    (Державний комітет телебачення та радіомовлення України, 2016) Котовенко, О. А.; Мірошниченко, О. Ю.; Хрутьба, В. О.
    В статті запропонований системний підхід до аналізу, дослідження та моделювання механізму процесу міграційного накопичення техногенного тритію в компонентах еко- і біосистем та вплив цього процесу на зміну еко- і біосистем, а також представлена розроблена стохастична ієрархічна математична модель зміни станів еко- і біосистем під впливом процесів міграційного накопичення техногенного тритію в її підсистемах (компонентах). Об’єкт дослідження - процес міграційного накопичення техногенного тритію та його вплив на еко- і біосистеми. Мета роботи - системні дослідження та моделювання механізмів міграційного накопичення тритію в еко- і біосистемах. Метод дослідження - системний аналіз, метод декомпозиції (створення ієрархічної моделі). Проблема міграційного накопичення техногенного тритію, як одного з радіонуклідів малих доз випромінювання, має велике значення. В роботі проаналізовані основні джерела надходження техногенного тритію в навколишнє природне середовище, як в інцидентних ситуаціях, так і в результаті постійних витоків; досліджені та проаналізовані дані стосовно міграційного накопичення тритію в еко- i біосистемах та зміна станів цих систем під впливом цих процесів. Синтезована стохастична ієрархічна математична модель процесу зміни станів екологічної системи під впливом міграційного тритію, що базується на роботах Колмогорова (верхній рівень ієрархії) та теорії автоматів (нижній рівень ієрархії). Одержана модель надає можливість оцінки зміни станів екологічної системи за даними спостережень системи моніторингу на міграційних шляхах тритію у компонентах довкілля. Синтезована модель може бути застосована для дослідження міграційного накопичення техногенного тритію в еко- і біосистемах та прогнозування зміни стану цих систем під дією цього радіаційного забруднювача.
  • Документ
    Decompositional approach in solving the potentional hazard technological processe problem control on methane conversion unit example
    (КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020) Котовенко, О. А.; Мірошниченко, О. Ю.; Квітка, О. О.
    The decomposition principles application for solving the problems of controlling a potentially hazardous technological process is presented using the example of ammonia synthesis. The process of ammonia synthesis is considered as a complex technological system (object). The analysis of the technological process made it possible to formulate a general control criterion. The multicriteria control problem as a result of the decomposition approach is reduced to the single-criterion hierarchical optimal control problem
  • Документ
    Функціонально-структурний аналіз в дослідженні системи «полімерна мембрана – вода»
    (Készült a Rózsadomb Contact Kft nyomdájában, 2019-12) Котовенко, О. А.; Мірошниченко, О. Ю.
    В роботі визначені основні положення та принципи системного аналізу, які можуть бути застосовані при дослідженні процесів, що протікають в системі полімерна мембрана – вода та їх моделюванні. Запропонований підхід може стати основою для визначення і формалізації закономірностей, що характеризують функціональні особливості цих процесів, а також для їх моделювання на різних структурних і часових рівнях.
  • Документ
    Роль зворотних зв’язків в еволюції екосистем
    (Київський національний університет будівництва і архітектури, 2019-11-27) Андріяш, К.; Котовенко, О. А.; Василенко, Л. О.
    В роботі застосовано системний підхід до вивчення еко- і біосистеми багатокомпонентних та багато зв'язних систем. Розглянута роль зворотнього зв'язку, його роль в еволюції систем, та застосування в керуванні складними системами при раціональному природокористуванні.