Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Резиденція буковинських митрополитів Йозефа Главки в контексті актуальних проблем збереження традиційного характеру історичного ландшафту міста Чернівців
    (Рута, 2006) Біленкова, Світлана Вікторівна
    Місто - це один з найсильніших та найбагатіших втілень культури в її матеріальній та духовній плоті. Кожне із них в силу поєднань природно-планувальник, соціально-економічних та інших умов, має свій неповторний характер історично утвореного містобудівної середовища, свій образ, свій "геній, або феномен". Чернівці - одне з найцікавіших історичних міст України, назва якого зустрічається в історичних джерелах ще з 1408 року.
  • Документ
    Чернівці - духовна скарбниця європейської художньої культури
    (МАУП, 2000) Біленкова, Світлана Вікторівна
    Розглядаючи питання формування духовності українського народу, слід звернути увагу на архітектуру Буковинського краю, столицею якого є Чернівці. Унаслідок свого географічного розташування це місто увібрало в себе найкращі традиції української та європейської духовної спадщини, де чітко простежується історична доля українського народу.
  • Документ
    Архітектурний розвиток Чернівців на межі ХІХ–ХХ століть
    (Незалежний культурологічний часопис «Ї», 2009) Біленкова, Світлана Вікторівна
    Европейську архітектуру кінця ХІХ і перших десятиліт ь ХХ століть справедливо розцінюють періодом напружених творчих пошуків, що призвело до формування нового стилю. Він отримав у мистецтво знавстві різних країн різні назви: «Art Nouveau», «Сецесіон», «Югендстиль», «Сецесія», «Модернізмо» (в Еспанії) та ин. Крім цих термінів, виникли й місцеві, локальні назви, наприклад, у Парижі – стиль «гімар», стиль «метро». В Україні цей новий художній рух уже з моменту його появи отримав назву «стиль модерн».
  • Документ
    Архітектурні стилі Чернівців міжвоєнного періоду XX століття
    (Незалежний культурологічний часопис «Ї», 2009) Біленкова, Світлана Вікторівна
  • Документ
    Мистецький розвиток Буковини в епоху модерну. Віденські та чернівецькі паралелі
    (2010) Біленкова, Світлана Вікторівна
    На рубежі XIX-XX cm. найпотужнішим осередком творчих пошуків Західної Європи стає Віденська художня школа. Чернівці як столиця найвіддаленішого Буковинського краю Дунайської монархії потрапляють під її вплив і перетворюються у справжню «метрополію мистецтв». Талановите використання різноманітних художніх засобів, форм і технологій зумовило формування унікального містобудівного ландшафту Чернівців, де історія та фольклор Буко- вини стали об'єктами творчих пошуків місцевих митців.
  • Документ
    Архітектура Чернівців на шляху від стилю "Модерн" до стилю "Ар-Деко"
    (КНУБА, 2002) Біленкова, Світлана Вікторівна