Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Вплив технологічних факторів на ефективність екранування електромагнітного випромінювання облицювальними матеріалам
    (2021-11) Краснянський, Григорій; Азнаурян, Ірина; Бесараб, Олег
    Розроблена розрахункова методика визначення оптимальної концентрації електропровідного компоненту, при якій вибраний тиск пресування забезпечує досягнення як необхідної загальної ефективності екранування, так і необхідних ефективностей екранування за рахунок відбиття і поглинання електромагнітного випромінювання матеріалом.
  • Документ
    Захоронення осадів гальванічних стічних вод у будівельних матеріалах
    (КНУБА, 2021-11) Клапченко, Василь; Азнаурян, Ірина; Краснянський, Григорій; Бесараб, Олег
    Розроблено технологічні рекомендації щодо утилізації осаду гальванічних стічних вод при виробництві бетонних виробів. За зазначеними критеріями осади гальваностоків можуть, зокрема, використовуватися під час виробництва бетону, призначеного для виготовлення залізобетонних плит для покриттів міських доріг.
  • Документ
    Моделювання поширення магнітних полів електротехнічного обладнання
    (2021) Левченко, Лариса; Осадчий, Борис; Азнаурян, Ірина; Осадчий, Дмитро
    ORCID + Repository Google Academe+ УДК 621.319 В роботі показано, що в умовах ущільнення розташування електротехнічного обладнання у приміщеннях, будівлях та на територіях ВРП 330-739 кВ для забезпечення нормативних рівнів електромагнітної сумісності персоналу і населення доцільно здійснювати попереднє моделювання поширення електромагнітних полів. Враховуючи незначне екранування магнітного поля корпусами обладнання моделювання доцільно здійснювати за магнітною складовою електро-магнітного поля. Визначено математичне співвідношення щодо поширення магнітного поляокремих джерел з урахуванням їх дипольної моделі. Моделювання здійснювалося для джерел дипольного та дипольно-квадрупольного типу. З використанням пакету Matlab надано тривимірні моделі джерел з поширенням дипольної, квадрупольної та дипольної-квадрупольної гармонік поля. Розроблено прикладне програмне забезпечення у середовищі С з використанням бази даних SQL-сервер і здійснено моделювання поширення магнітного поля багатьох джерел у визначеній площині. Отриманий результат свідчить, що навіть для електротехнічного обладнання, що перебуває в експлуатації, визначити наведені ізолінії напруженості магнітного поля експериментальним шляхом дуже складно. На стадіях проектування розміщення обладнання моделювання є єдиним інструментарієм прогнозування електромагнітної обстановки, яка визначає електромагнітну сумісність технічних засобів і електромагнітну безпеку персоналу ПС 330-75 кВ і населення.
  • Документ
    Гипсосодержащие композиты, модифицированные серой и золой
    (Київський інститут залізничного транспорту, 1998) Гасан, Юрій; Тарасевич, Віталій; Дорошенко, Олександра; Кучерова, Галина; Азнаурян, Ірина; Бондаренко, Сергій
    У роботі викладені теоретичні основи модифікації гіпсовмісних матеріалів і виробів попелом-унос ТЕС і сіркою. Показано, що попіл направлено змінює масопереносні характеристики твердіючих гіпсовмісних систем, дозволяючи створювати оптимальні для просочення розплавом сірки матриці. Одержаний гіпсопопелосірковий композит відрізняється високою міцністю, водо- і корозійною стійкістю.