Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Документ
    Розвиток теорії розрахунку та проектування рамних каркасів змінного двотаврового перерізу з гнучкою стінкою
    (КНУБА, 2010) Білик, С. І.; Скляров, І. О.
    Проведено аналіз існуючих методик розрахунку двотаврів з гнучкою стінкою при сумісній дії нормальних та дотичних напружень за нормами країн СНД та Європейськими нормами. На основі попередніх досліджень запропоновано розрахункову модель перерізу рамного елемента та формулу визначення граничного згинального моменту при урахуванні закритичної роботи гнучкої стінки. Відштовхуючись від робіт Папковича, Броуде, Тимошенко, Власова, Смірнова на основі енергетичного критерію для рамних елементів двотаврового перерізу змінної жорсткості з гнучкою стінкою встановлено умови міцності при сумісній дії згинального моменту, поперечної та повздовжньої сили.
  • Документ
    Особливості проектування та аналіз конструктивного рішення металевого купольного покриття аквапарку
    (КНУБА, 2013) Лавріненко, Л. І.; Уманець, Д. В.
    Аналізуються архітектурні, технологічні та конструктивні рішення купольної спортивної споруди та умови експлуатації несучих сталевих конструкцій з врахуванням агресивності експлуатаційного середовища аквапарку на прикладі водноспортивного центру у м. Мінськ. Результати роботи використані при учбовому проектуванні. Запропоновано конструктивні рішення, що впливають на довговічність та надійність споруди.
  • Документ
    Вантові несучі системи скляних світлопрозорих фасадів
    (КНУБА, 2014) Скляров, І. О.
    Наведено основні проблеми та особливості проектування фасадних конструкцій з використанням попередньо напружених вантово-спайдерних систем. Елементом кріплення є несучий шарнір, який призначений для з’єднання скляних панелей з конструкцією. Несучий шарнір сприймає на себе основні вітрові і снігові навантаження і запобігає руйнуванню скла за рахунок своєї рухливості. Ефективність попередньо напруженої вантово-спайдерної системи забезпечується попереднім натягом тросів з метою створення у конструкції зусилля, протилежного розрахунковому з майже повним виключенням стиснутих елементів. Це дає можливість виконувати елементи фасадної ферми зі сталевих тросів невеликого діаметру, надаючи фасаду унікальний індустріальний дизайн та максимальне світлопропускання.
  • Документ
    Експериментально-теоретична методика розрахунку сталевих рам зі зварних двотаврів змінного перерізу з гнучкою стінкою
    (КНУБА, 2014) Скляров, І. О.
    Розглянуто питання розрахунку тонкостінних рамних конструкцій зі зварних двотаврів на основі теоретичних досліджень та проведення експериментальних випробувань елементів рам змінної жорсткості. Наведено основні розрахункові положення для проектування легких сталевих рам зі змінною висотою перерізу.
  • Документ
    Теоретичне обгрунтування фактора стійкості центрально-стиснутих сталевих колон з урахуванням початкових недосконалостей
    (КНУБА, 2015) Білик, С. І.
    Проведені теоретичні дослідження, в яких розглянуто стійкість центрально-стиснутих сталевих колон. Враховано, що при втраті стійкості елемента виникають максимальні деформації, які залежать від початкових залишкових деформацій, початкових деформацій вигину, деформацій стиску, деформацій вигину стрижня при втраті стійкості. Через модуль Кармана враховано вплив розвитку пружно-пластичних деформації в перерізі колони. Отримано рівняння для визначення коефіцієнта поздовжнього згину для центрально-стиснутих колон, котрі мають різну гнучкість, та враховують початкові недосконалості та розвиток пластичних деформацій.
  • Документ
    Большепролетное стальное покрытие футбольного стадиона с использованием трубчатых элементов
    (КНУБА, 2016) Сильвиo Адмиро Перейра де Бритo; Лавриненко, Л. И.
    Выполнен анализ формирования конструктивной формы раздвижного купольного покрытия футбольного стадиона и условия эксплуатации несущих стальных конструкций, рассмотрены особенности функционирования подкупольного пространства. Показана эффективность конструктивных решений с использованием трубчатых закрытых профилей.
  • Документ
    Вплив початкових погинів на стійкість сталевих колон за аналізом експериментальних даних
    (КНУБА, 2016) Білик, С. І.
    Розроблено узагальнений підхід для оцінки критичної сили сталевих центрально-стиснутих стрижнів з урахуванням початкових геометричних недосконалостей та на підставі експериментальних даних. Надано теоретичне обґрунтування підходу. Наведено рішення кількох задач. Показана можливість визначати на підставі експериментальних даних початкові геометричні недосконалості. Результати роботи можуть бути використані і під час перевірки технічного стану центрально-стиснутих стрижнів при обстеженні металевих конструкцій ферм, колон, структурних конструкцій.
  • Документ
    Місцева стійкість стінок поперечн-гофрованих балок при дії локальних навантажень
    (КНУБА, 2016) Семчук, І. Ю.; Нілова, Т. О.
    Викладаються результати чисельного дослідження місцевої стійкості гофрованої стінки сталевої балки при дії зосередженого навантаження. Розроблена методика для визначення форм втрати місцевої стійкості поперечно гофрованої стінки.
  • Документ
    Методики проверки устойчивости и прочности арок моста из стальных труб с учетом требований европейских и отечественных норм
    (КНУБА, 2016) Билык, С. И.; Альтайе, Н.; Аббас, А.
    Рассматриваются методики проектирования стальных арок из труб при проверке их на прочночть и устойчивость. Рассмотренные конструкции арок, которые выполнены из стальных труб, и которые подвержены равномернораспределенной вертикальной нагрузке вдоль горизонтальной проекции всей арки. Приведено сравнение проверки методик устойчивости и прочности стальных арок из труб по отечественным и европейским нормам. Показан вклад украинских и зарубежных ученых в развитие теории устойчивости арочных конструкций.
  • Документ
    Порівняння вимог до місцевої стійкості полиць і стінок двотаврових перерізів балок при згині за ДБН В.2.6-198-2014 І ЄВРОКОДОМ 3 (ДСТУ-Н Б ЕN 1993-1-1:2010)
    (КНУБА, 2016) Білик, С. І.; Лавриненко, Л. І.; Нужний, В. В.; Шупик, А. В.; Котвицький, Б. М.
    Проведено порівняння теоретичних досліджень критичних напружень при втраті стійкості полиць двотаврових балок з вимогами нормативних документів ДБН В.2.6-198-2014 І ЄВРОКОДОМ 3 (ДСТУ-Н Б EN 1993-1- 1:2010). Показано, що вимоги за ДСТУ приводять до більшого защемлення стінки балки в полдиці.Збільшення звісу полиці зменшує защемлення тсінки в полиці. Також показано, в нормативних вимогах введено певні запаси за місцевою стійкістю, які враховують початкові недосконалості. Покащзано взаємозв’язок між теоретичними дослідженнями критичних напружень з вимогами нормативних документів ДБН і ДСТУ. Доказано, що фактично прийнята розрахункова схема звісу полиць двотаврів є шарнірно-оперта пластина із однією вільною крайкою. Також звернута увага, що нормативні вимоги пояснюють місцеву стійкість довгих пластин.