Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 23
  • Документ
    Виявлення принципів формування просторових конструкцій
    (КНУБА, 2012) Попова, О. О.
    Прослідковано шлях утворення взаємозв’язків між конструктивними системами, їх формування та розвиток. Проаналізовано сучасний стан теоретичної та практичної бази в Украйни, що стосується теми статті.
  • Документ
    Формотворення архітектурних об’єктів із застосуванням принципів самоорганізації
    (КНУБА, 2011) Ковальчук, К. К.
    У статті обґрунтовується необхідність переходу на нові принципи формування архітектурного середовища, що передбачають гнучкість, нелінійність, невизначеність та адаптивність; розглядаються результати сучасного досвіду дослідження принципів гнучкості в архітектурі; викладаються основні засади наукової гіпотези – розгляд архітектурного об’єкту, як відкритої системи, здатної до саморозвитку та самоорганізації; формулюються мета, основні задачі, наукова новизна, а також об’єкт та предмет дослідження.
  • Документ
    Просторовий синтаксис як інструмент дослідження структури та конфігурації громадського простору
    (КНУБА, 2021) Олійник, Олена Павлівна
    Представляє теорію просторового синтаксису, яка є ключовим інструментом для розуміння просторової організації громадського простору та його конфігурації. Просторові рішення є визначальними чинниками, що впливають на поведінкові характеристики людей, які використовують громадський простір. Автор прослідковує застосування просторового синтаксису як інструменту вибору проектного рішення реконструкції Трафальгарської площі в Лондоні
  • Документ
    Архитектурный экфрасис Марциала. К постановке проблемы практического применения в архитектуроведении идио-номографического метода
    (КНУБА, 2008) Пучков, Андрей Александрович
    На примере корпуса эпиграмм Марциала предложена и обоснована постановка проблемы практического применения в архитектуроведении идио- номографического метода. Обследованы стихи, посвященные Паррасийскому дворцу императора Домициана в Риме и загородной усадьбе Марциала в Номенте.
  • Документ
    Трансформації архітектурних об’єктів
    (КНУБА, 2010) Ковальчук, К. К.
    В статті визначається поняття трансформації архітектурних об’єктів як шлях до їх адаптації до змінюваного середовища, розглядається приклади історичного та сучасного досвіду застосування трансформацій в архітектурі, пропонується модель класифікації трансформацій архітектурних об’єктів, за допомогою якої стане можливим систематизувати накопичений теоретичний та практичний досвід та синтезувати нові прийоми та розробки в майбутньому.
  • Документ
    Актуальність проблеми гармонізації міського середовища
    (КНУБА, 2011) Стецюк, І. І.
    Аналізується проблема нецілісності уявлень про феномен міста. Розкривається актуальність проблеми гармонізації міського середовища, як цілісного феномену розселення та необхідність нового теоретично-методологічного підходу до творення міського середовища та його простору, що відповідає суспільним потребам.
  • Документ
    Вплив матеріалів і конструкцій на архітектурне формоутворення
    (КНУБА, 2011) Самойлович, В. В.; Дорожкін, О. В.
    В історичному аспекті розглядається зв'язок між матеріалами, утворенням конструкцій на їх основі і розвитком архітектурного формоутворення; просліджується зворотній зв'язок між соціальним заказом та потребами архітектури і створенням нових матеріалів і конструкцій; окреслені основні напрямки подальшого дослідження теми.
  • Документ
    Гармонія як категорія професійного світогляду архітектора в контексті розвитку культури
    (КНУБА, 2012) Шебек, Надія Миколаївна
    В результаті аналізу динаміки уявлень про гармонію видатних мислителів минулого і сучасних учених виявлені ключові аспекти цього поняття і дано визначення гармонії як порівняльно-оціночної характеристики, що виражає ступінь наближення об’єкта або явища до уявної досконалості. Одержані результати дослідження можуть бути покладені в основу побудови теорії гармонізації архітектурного середовища.
  • Документ
    Формування образу архітектурних об'єктів
    (КНУБА, 2012) Ковальчук, Ксенія Костянтинівна
    Обґрунтовується необхідність переходу на нові принципи формування архітектурного середовища, що передбачають гнучкість, нелінійність, невизначеність та адаптивність; розглядаються результати сучасного досвіду дослідження та впровадження принципу нелінійності в архітектурі.
  • Документ
    Архітетурна екологія та екологічна інфраструктура
    (КНУБА, 2013) Зінов'єва, О. С.
    Розглядається сфера питань, які вивчає архітектурна екологія.