Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/105

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Параметри робочого процесу активних ґрунторозробних робочих органів
    (КНУБА, 2009) Фомін, А. В.; Костенюк, О. О.; Боковня, І. М.; Тетерятник, О. А.
    Розглянуті залежності геометричних і кінематичних параметрів робочого процесу активних ґрунторозробних робочих органів незалежної активізації. Враховано вплив кінематичних параметрів різальних елементів пірамідальної форми на геометричні параметри процесу різання а також характеристики робочого середовища та фізику процесу взаємодії ножів з ґрунтом. Отримані формули для розрахунку силових параметрів даних робочих органів і потужності на руйнування робочого середовища в умовах швидкісного прикладання навантаження.
  • Документ
    Конструктивні характеристики високошвидкісних алмазних різальних робочих органів конструкції КНУБА з урахуванням умов втомлюваного руйнування грунтів
    (КНУБА, 2009) Фомін, А. В.; Костенюк, О. О.; Тетерятник, О. А.; Боковня, Г. І.
    Розглянуті залежності для визначення силових параметрів периферійних алмазних робочих органів і торцевих алмазних органів першого і другого типів. Виконаний аналіз умов, за яких створюється втомлюване руйнування робочого середовища. Отримані формули для розрахунку параметрів розглянутих алмазних робочих органів, що реалізують руйнування робочих середовищ при напруженнях, що дорівнюють межі втомлювальності матеріалу.
  • Документ
    Динамічне руйнування ґрунтів з просторово-часовим розподіленням енергетичних потоків
    (КНУБА, 2011) Фомін, А. В.; Костенюк, О. О.; Тетерятник, О. А.; Боковня, Г. І.
    Розглянуто закономірності формування робочого процесу динамічного руйнування ґрунтів з врахуванням розподілення потоків енергії у просторі і часі. Визначено залежності для розрахунку геомеричних параметрів робочого органа зі складним рухом ударника.
  • Документ
    Підвищення ефективності конструкцій алмазних різальних інструментів та їх робочих процесів
    (КНУБА, 2010) Фомін, А. В.; Костенюк, О. О.; Тетерятник, О. А.; Боковня, Г. І.
    Проаналізовано умови формування динамічного коливально-хвильового напружено- деформованого стану робочого середовища при розробці його високошвидкісними алмазними інструментами. Описані конструкції алмазних різальних елементів з програмовано-просторовим розташуванням алмазних зерен зі змінною зернистістю, які підвищують ефективність процесу розробки робочих середовищ. Представлено залежності для розрахунку геометричних, силових і енергетичних параметрів робочого процесу алмазного інструмента підвищеної ефективності з використанням теорії динамічного руйнування ґрунтів.
  • Документ
    Закономірності навантажень робочого середовища при русі робочих органів динамічних грунторуйнуючих систем
    (КНУБА, 2012) Фомін, А. В.; Костенюк, О. О.; Тетерятник, О. А.; Боковня, Г. І.
    Проведено аналіз взаємодії хвиль деформацій (напружень), що виникають від одиничних сколів елементів ґрунту, з власними коливаннями ґрунтового масиву. Отримано залежності для розрахунку кінематичних параметрів роботи динамічного робочого органа враховуючи коливальний характер напружень, що виникають в робочому середовищі.
  • Документ
    Методики розрахунку основних типів високошвидкісних робочих органів
    (КНУБА, 2013) Фомін, А. В.; Костенюк, О. О.; Тетерятник, Г.; Боковня, Г.
    Розглядаються основні тенденції розвитку сучасних високошвидкісних робочих органів. Проаналізовані найпоширеніші шляхи розвитку сучасної будівельної та землерийної техніки як у світі, так і в Україні. Представлені найвідоміші конструкції динамічних робочих органів, що були розроблені на базі колишнього КІБІ та конструкції нових робочих органів,що розроблялися протягом останніх років. Наведені методики розрахунку кінематичних,силових та експлуатаційних параметрів представлених робочих органів.
  • Документ
    Розробка конструкції різальних елементів з урахуванням самоорганізації і еволюції геометричних форм
    (КНУБА, 2015) Фомін, А. В.; Костенюк, О. О.; Тетерятник, О. А.; Боковня, Г.
    Описані принципи розробки конструкцій робочих органів динамічних траншеєкопачів безперервної дії, їх різальних елементів і робочих процесів як механічної складової мехатронних систем на основі дії гравітаційного поля і самоорганізації та еволюції геометричних форм.
  • Документ
    Реологічна модель руйнування ґрунту робочими органами зі структурованим рухом різальних елементів
    (КНУБА, 2018) Костенюк, О. О.; Фомін, А. В.; Тетерятник, О. А.; Боковня, Г.
    Інтенсифікація робочих процесів машин для земляних робіт є одним із основних факторів збільшення їх ефективності. Інтенсифікація робочих процесів при розробці робочих середовищ, що представлені ґрунтами, відбувається за рахунок ударного, вібраційного, віброударного та високошвидкісного прикладання навантаження на робоче середовище. При цьому в ґрунті відбуваються складні деформаційні процеси, що протікають з різни¬ми перетвореннями енергії, яка передається ґрунту від робочих органів грунторуйнуючих машин. При деформуванні і руйнуванні ґрунтів останні виявляють пружні, пластичні і в’язкі властивості. Крім того, окрім внутрішнього руху в робочих середовищах відбуваються процеси зовнішнього тертя між різальними елементами і ґрунтом. В загальному плані ґрунти мають трифазну будову, особливістю якої є те, що крім твердих частинок в його об’ємі знаходиться вода, розчини солей і гази. Для опису процесів формування потоків енергії і ії перетворення при руйнуванні ґрунтів застосовуються два методи математичного моделювання. За першого методу при описі процесів використовуються методики, засновані на застосуванні теорії пружності і пластичності суцільних середовищ. Другий метод заснова¬ний на застосуванні феноменологічних механореалогічних моделей. Внаслідок того, що процеси динамічного руйнування робочого середовища протікають в просторі і часі, механореологічна модель високошвидкісного руйнування ґрунтів повинна описувати зміни характеру деформацій і напружень в кожній точці контакту різального елемента з ґрунтом, а також кількісну і якісну залежності напружено-деформованого стану від швидкості навантаження і часу протікання процесів деформування робочого середовища.
  • Документ
    Аналіз конструкцій та концепції розвитку компактного екскаваційного обладнання
    (КНУБА, 2018) Тетерятник, О. А.; Костенюк, О. О.; Фомін, А. В.
    Збільшення земляних робіт незначних об’ємів, особливо в межах великих міст та передмістях, обумовлює зростання кількості фірм, які мають у своєму модельному ряду такий клас техніки як мініекскаватори. Цю компактну та маневрену техніку вже достатньо широко використовують різноманітні структури та служби для виконання допоміжних робіт з екскавації невеликих об'ємів ґрунту. Часто такі роботи виконуються причіпним (навісним) екскаваційним обладнанням, яке агрегатується з тракторами загального призна¬чення. Для виконання таких робіт необхідну техніку можна придбати або взяти в оренду. Ос¬новними недоліками такого шляху є достатньо велика вартість нової техніки та вартість її оренди. Якщо частина землерийних робіт по відношенню до загальних робіт є незначна, то такий напрямок вирішення ситуації буде еко¬номічно недоцільним. У випадку використання навісного облад¬нання існує необхідність в переобладнанні базового трактора, що зумовлює втрату функціо¬нальних можливостей машини саме як трактора або необхідність періодичного проведення демонтажу и монтажу цього обладнання. При використанні причіпного обладнання базова машина не втрачає своєї функціональності і може у будь-який момент бути використана за своїм основним призначенням. При цьому для зменшення маси та підвищення ма¬невреності причіпного обладнання його живлення здійснюється від базової машини через вал відбору потужності. Провівши аналіз представлених на ринку тракторів загального призначення, можна прорахувати робочі зусилля екскаваційного обладнання та визначити об'єм ковша, який найбільш оптимально відповідатиме застосовуванню його як універсального причіпного обладнання з можливістю агрегатування на більшу частину сучасних тракторів загального призначення.