Опір матеріалів і теорія споруд

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/207

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Гранично-елементні підходи до розв’язання задачі про деформування масивів з тріщинами
    (КНУБА, 2010) Ворона, Ю. В.; Геращенко, О. В.; Русанова, О. С.
    Аналізуються особливості дослідження коливань масивних елементів конструкцій з тріщинами за гранично-елементною методикою, що базується на регулярізації з використанням теореми Стокса. Розроблена методика порівнюється з іншим чисельним підходом, пов’язаним з обчисленням скінченної частини гіперсингулярного інтегралу. Показано, що останній алгоритм є більш ефективним. При усталених гармонійних коливаннях масивних елементів
  • Документ
    Дослідження умов динамічної стійкості в зонах комбінаційних резонансів при стохастичному параметричному навантаженні
    (КНУБА, 2006) Гончаренко, М. В.
    Динамічне навантаження часто являється визначальним при проектуванні будівельних споруд. При вивченні еволюції динамічних станів при зміні зовнішніх впливів важливою проблемою є дослідження стійкості цих станів. Зокрема при параметричному динамічному навантаженні конфігурація зон стійкості має складний вигляд, а резонанси, що збуджуються, іноді важко прогнозуються. Дослідження динаміки систем при стохастичному навантаженні мають значно меншу довершеність в порівнянні з подібними задачами при детермінованому навантаженні. Хоч випадковий характер є досить розповсюджений у динамічних процесах. При стохастичному параметричному навантаженні можуть проявлятися різні типи коливань, що характеризуються складними резонансами, зривом коливальних режимів, іншими ефектами.
  • Документ
    Коливання рамних конструкцій з урахуванням розсіювання енергії
    (КНУБА, 2004) Колесник, І. А.; Іванова, А. П.; Сушкіна, Ю. П.
    Рамні конструкції знаходяться під дією різних впливів, у тому числі і коливальних. У зв’язку з цим виникає необхідність підвищеної уваги до проблеми коливань і більш повного обліку факторів, що супроводжують реальні умови експлуатації рам, які розглянуто в роботі.
  • Документ
    До розрахунку стійкості та коливань бурильної колони
    (КНУБА, 2006) Гуляєв, В. І.; Бєлова, М. О.; Горбунович, І. В.
    Ефективним способом проходки шахтових стволів і свердловин великого діаметра є використання бурильних установок роторного типу. Основною умовою підвищення якості проходки стволів і свердловин є проведення буріння із заданою рейсовою швидкістю та із забезпеченням вертикальності осі ствола. Невиконання цих вимог призводить до звичайних утрат енергетичних ресурсів і часу. Наприклад, для бурових установок роторного типу при проходці шахтових вентиляційних стволів відхилення осі ствола від вертикалі не повинно перевищувати 1м на 100м глибини.
  • Документ
    Вплив ребер на частоти і форми власних коливань циліндричної оболонки
    (КНУБА, 2011) Яковенко, О. О.
    Приведені результати розв’язання задач на власні коливання циліндричної оболонки підкріпленої ребрами за методом скінченних елементів. Аналізується вплив ребер на частоти і форми коливань.
  • Документ
    Аналіз власних коливань оболонок неоднорідної структури з використанням редукованої скінченноелементної моделі
    (КНУБА, 2017) Кривенко, О. П.; Легостаєв, А. Д.; Гречух, Н. А.
    Запропоновано алгоритм дослідження динамічних характеристик неоднорідних оболонок з використанням редукованої скінченно-елементної моделі, що побудована за методом базисних вузлів. Ефективність розробленого методу продемонстровано на прикладі визначення власних коливань циліндричної консольної панелі.
  • Документ
    Стійкість і коливання бурильних колон з внутрішніми потоками рідини в каналах горизонтальних свердловин
    (КНУБА, 2015) Андрусенко, О. М.; Глазунов, С. М.
    У зв'язку з розробкою нових технологій видобутку вуглеводневих палив із сланцевих порід у нафтогазовій промисловості все більша увага приділяється задачам буріння похилих і горизонтальних свердловин. Специфіка процесів проходки таких свердловин полягає в тому, що на їх перебіг істотно впливають сили контактного і фрикційного взаємодії між поверхнею бурильної колони і стінкою свердловини, що виникають у таких випадках. У даній роботі поставлена задача про біфуркаційні випинання і малі згинні коливання бурильної колони, що обертається, яка лежить в каналі горизонтальної свердловини. З урахуванням сил тертя і додаткових реакцій в'язів виведені диференціальні рівняння, для яких побудовані розв’язки задач на власні значення про стійкість і вільні коливання колон скінченної й необмеженої довжини.