Опір матеріалів і теорія споруд

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/207

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Визначення параметрів лінійної механіки руйнування для неоднорідних кругових тіл
    (КНУБА, 2006) Пискунов, С. О.; Шкриль, О. О.; Мицюк, С. В.
    На основі напіваналітичного методу скінченних елементів проведено розробку і реалізацію методики обчислення коефіцієнта інтенсивності напружень прямим методом при силовому навантаженні.
  • Документ
    Визначення тріщиностійкості захисної оболонки ядерного реактору при термосиловому навантаженні
    (КНУБА, 2018) Пискунов, С. О.; Шкриль, О. О.
    Проведена оцінка напружено-деформованого стану захисної оболонки реактора з початковою тріщиною при дії термосилового навантаження. Отримані вздовж фронту тріщини значення коефіцієнтів інтенсивності напружень порівнюються з результатами розрахунку на дію окремо силового (внутрішнього тиску) і температурного навантаження.
  • Документ
    Визначення міцності та довговічності скла на основі лінійно-пружної механіки руйнування
    (КНУБА, 2018) Демчина, Б. Г.; Осадчук, Т. Ю.
    Традиційно скло є естетичним матеріалом, не призначеним для несучих цілей. Міцність скла залежить від розподілу напружень, тривалості навантаження, стану поверхні та умов навколишнього середовища. Поверхневі дефекти або тріщини пов'язані з характерною крихкістю скла. Крихке руйнування скла - це катастрофічний режим відмови, при якому поверхневі дефекти або тріщини швидко поширюються під навантаженням на розтяг до критичного значення. Це можна змоделювати за допомогою лінійно-пружної механіки руйнування (ЛПМР). Інтенсивність пружних напружень в околі кінця тріщини описується коефіцієнтом інтенсивності напружень KI . Аналітичними методами визначення міцнісних властивостей скла є: оцінка в'язкості руйнування KIC або інертної міцності ІС та прогнозування тривалості експлуатації (часу руйнування) t f від втоми. Використання таких розрахункових підходів на основі ЛПМРдозволяє отримати несучу здатність конструкцій із скла.
  • Документ
    Прямий метод визначення коефіцієнтів інтенсивності напружень в призматичних та просторових незамкнених тілах обертання при статичному навантаженні
    (КНУБА, 2016) Пискунов, С. О.; Шкриль, О. О.; Мицюк, С. В.; Сизевич, Б. І.
    На основі напіваналітичного методу скінченних елементів проведена розробка і апробація методики обчислення коефіцієнта інтенсивності напружень прямим методом при силовому навантаженні. Розв’язані тестові задачі. Отримані результати підтверджують ефективність методики.
  • Документ
    Чисельний розв’язок задачі про опір руйнуванню полого циліндра з дефектом у вигляді каверни з тріщиною в пружно-пластичній постановці
    (КНУБА, 2014) Харченко, В. В.; Банько, С. М.; Кобельский, С. В.; Кравченко, В. І.
    Представлено результати розрахунків в пружно-пластичній постановці опору руйнуванню полого циліндра з дефектом у вигляді тріщини, яка знаходиться в вершині каверни. Одержані дані порівнювали з результатами розв’язку в пружній постановці задачі про розтяг полого циліндра з дефектом у вигляді тріщини, яка знаходиться в вершині каверни, а також з результатами розв’язку для циліндра з тріщиною.
  • Документ
    Визначення коефіцієнтів інтенсивності напружень в двовимірних тілах при температурному навантаженні
    (КНУБА, 2014) Шкриль, О. О.
    На основі моментної схеми скінченних елементів (МССЕ) реалізована методика визначення коефіцієнтів інтенсивності напружень (КІН) в двовимірних тілах при дії температурного навантаження. Результати розвязання тестових задач показують, що енергетичні методи визначення КІН є більш ефективними порівняно із прямим методом.