Опір матеріалів і теорія споруд

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/207

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 20
  • Документ
    Торсіонні автоколивання бурильної колони в рідкому середовищі
    (КНУБА, 2013) Гайдайчук, В. В.; Глушакова, О. В.; Глазунов, С. М.
    Поставлена задача про самозбудження крутильних коливань бурильної колони в циліндричній порожнині вертикальної свердловини, що містить рідке середовище. Розглянуто моделі механічної взаємодії колони з в'язкою рідиною. Розроблена модель крутильних автоколивань однорідної бурильної колони в формі осциляційного маятника . Сформульовано розв’язувальне нелінійне диференціальне рівняння з частинними похідними, що дозволяє описувати коливання долота бурильної колони з урахуванням сил в’язкого тертя. Запропоновано алгоритм чисельного інтегрування цього рівняння як по просторовій, так і часовій координатам.
  • Документ
    Про рухомість бурильної колони в криволінійній свердловині зі спіральними геометричними недосконалостями
    (КНУБА, 2010) Гайдайчук, В. В.; Худолій, С. М.; Андрусенко, О. М.
    Досліджується рух бурильної колони при виконанні спуско-підйомних операцій в криволінійній свердловині з локалізованими спіральними недосконалостями осьової лінії. Для визначення однієї частини змінних поставлено пряму задачу статики, для іншої частини – обернену. Розглянуто приклад.
  • Документ
    Моделювання коливань кружляння колон глибокого буріння
    (КНУБА, 2012) Гайдайчук, В. В.; Шевчук, Л. В.
    Поставлена задача про коливання кружляння долота бурильної колони, яка попередньо напружена поздовжньою силою і обертається під дією прикладеного до долота моменту сил різання. Виконано аналіз механізму самозбудження коливань. Обговорюються результати комп'ютерного моделювання.
  • Документ
    Розрахунок динамічних характеристик оболонки паливного резервуару
    (КНУБА, 2010) Гайдайчук, В. В.; Киричук, О. А.; Кузько, О. В.; Палій, О. М.
    Проведений аналіз впливу статичного тиску рідини на спектр власних частот резервуару для зберігання палива. На першому етапі обчислень в геометрично-нелінійній постановці розрахований напружено-деформований стан оболонки баку при різних рівнях наповненості паливом. Одержано п’ять нижчих власних частот та форм коливань порожнього бака паливного резервуару. Визначені власні частоти та форми коливань баку при різних рівнях наповненості його паливом.
  • Документ
    Моделювання сил опору при підйомі бурильної колони в свердловині з недосконалостями у формі зламів осьової лінії
    (КНУБА, 2011) Гайдайчук, В. В.; Худолій, С. М.; Андрусенко, О. М.
    На основі теорії гнучких криволінійних стержнів поставлена задача про пружний згин бурильних колон в каналах глибоких криволінійних свердловин з геометричними недосконалостями їх осьових ліній. Чисельними методами виконаний аналіз залежності сил опору руху колони від радіусів заокруглень, кутів, кроків і місць локалізації ламаних недосконалостей. Обговорюються результати розрахунків.
  • Документ
    Прецесійні резонанси пружного диску з лопатями при складному обертанні
    (КНУБА, 2009) Гайдайчук, В. В.; Носенко, В. П.; Горбунович, І. В.
    Побудовані диференціальні рівняння, що описують пружні коливання системи, які обумовлені періодичними переносними, відносними і коріолісовими силами інерції. Запропоновано методику їх розв’язання. Досліджено прецесійні коливання швидко обертового пружного диска з вінцем лопаток, вісь обертання якого робить плоский поворот. Установлено, що збуджені складним обертанням коливання можуть мати резонансний характер.
  • Документ
    Динаміка повздовжніх коливань тонкої циліндричної оболонки
    (КНУБА, 2007) Гайдайчук, В. В.; Киричук, О. А.; Палій, О. М.
    Досліджено динаміку тонкостінних конструкцій, зокрема визначення поведінки тонких оболонок при дії реальних динамічних навантажень, перш за все, знання їх динамічних характеристик, а саме спектра власних частот і відповідні їм форми коливань.
  • Документ
    Динаміка вітроенергетичних установок під дією вітрових та інерційних навантажень
    (КНУБА, 2008) Гайдайчук, В. В.; Носенко, В. П.
    В роботі проведений аналіз основних факторів, які впливають на динамічну поведінку і міцність вітроенергетичних установок
  • Документ
    Термопружне деформування шаруватого покриття на вгнутій ділянці дороги
    (КНУБА, 2019) Гайдайчук, В. В.; Густєлєв, О. О.; Радкевич, А. В.; Шевчук, Л. В.; Шлюнь, Н. В.
    Поставлена задача про чисельне дослідження термопружного деформування шаруватого покриття дороги на її вгнутих та прямолінійних ділянках. Сформульовані розв’язні рівняння, побудовані їх скінченно-елементні аналоги. Розглянуто випадки навантажень при різних значеннях геометричних, конструктивних та температурних параметрів. Проаналізовано вплив викривлення на перерозподіл полів напружень при дії температурних збурень. Оскільки при рівномірному нагріванні (охолодженні) криволінійні шари подовжуються по-різному, то можна зробити висновок, що навіть при найменшій кривизні дороги проявляються властивості концентрації всіх напружень в зонах, які прилягають до кінців дороги. Причому, для прямолінійних доріг нормальні до поверхні контакту напруження практично рівні нулю. При збільшені кривизни спостерігається збільшення значення нормального розтягуючого напруження по всій довжині дороги, що може привести тим самим до великої ймовірності відриву першого шару від другого. Чисельними дослідженнями показано, що пікові значення поздовжніх напружень розтягу у верхньому шарі покриття і зсувних напружень, локалізованих між першим і другим шарами, можуть бути причиною спостережуваних на практиці утворення на дорозі на початковій стадії руйнування та подальшого перетворення їх на поперечні тріщини.
  • Документ
    Стійкість подовжених циліндричних оболонок під дією неконсервативних осьових навантажень
    (КНУБА, 2006) Гайдайчук, В. В.; Соловйов, І. Л.
    Вивчається стійкість рівноваги циліндричних оболонок, що обертаються, під дією осьових слідкуючих навантажень.