Конференції

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/29

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Вплив глобалізації на архітектуру України
    (Бескиди, 2019) Богомаз, Анна; Деревінський, Василь Федорович
    Охарактеризувати термін глобалізація можна як процес універсалізації, становлення єдиних для всіх на Землі структур, відносин і зв‘язків у різних сферах життя. Феноменом цього процесу, що сприймається як об’єктивна реальність, є замкненість глобального простору, єдине світове господарство, всезагальна економічна взаємозалежність та, звісно, глобальні комунікації. Насправді це поняття з’явилось лише у 1980-х. Американський соціолог Р.Робертсон вперше вжив його у 1985-му році, а у 1992 році навіть видав книгу з такою назвою. Дослідити, як світова глобалізація впливає на Україну, її містобудування та архітектурне проектування.
  • Документ
    Феномен регіоналізації в сучасних концепціях глобалізації
    (Бескиди, 2019) Яхно, Олексій Олександрович
    Загострення протиріч глобального характеру між країнами Півночі та Півдня породили серйозні сумніви щодо самого поняття розвитку як прогресивного, цілісного і інтегративного процесу в країнах, що розвиваються. Альтернативи незалежному розвитку країн третього світу, на думку А.Г. Франка, не існує: «реалії нової кризи світового розвитку роблять теорії автономного розвитку і обмеженої залежності, так само як і політичних рішень в цьому стилі, недієвими і непридатними» [5, с.112]. Заклики до національної або регіональної колективної опори на власні сили він називає наслідками "ідеологічного відчаю". Як інтегральна частина сучасного світу країни третього світу приречені нести основний тягар наслідків спроб міжнародного капіталу вибратися з кризи. Франко крім усього іншого відкидає існування категорії відсталості в світі, що розвивається, "оскільки всі регіони світу почали розвиватися одночасно, але склалися спеціалізації окремих територій в умовах міжнародного капіталістичного поділу праці вела до того, що розвиток йшло на шкоду іншим і за їх рахунок".
  • Документ
    Урбанізація як світовий тренд : виклики для України
    (Бескиди, 2018) Федулова, Любов Іванівна
    Сьогодні процеси глобалізації не лише стрімко розвиваються, але й набувають нових форм та методів. Зокрема, заслуговує на увагу прояв нової хвилі зацікавленості вчених та політиків феноменом «глокалізації» ^Іоса^айоп, термін, що синтезує поняття «глобалізація» і «локалізація») в частині конвергенції інноваційних систем, мереж і секторів. Рушійними силами цього тренду є усе більш складні, нелінійні динамічні процеси створення, поширення і використання знань, які у результаті ставлять перед науковцями та практиками завдання переглянути способи і засоби виробництва, використання і відновлення знань, їх зберігання і доступу до них. Наприклад, транснаціональні корпорації презентують глокалізацію як стратегію, що передбачає створення нових виробництв в регіонах, або тактику підлаштування під потреби покупців і смаки споживачів конкретних територій.
  • Документ
    Проблема збереження об’єктів історико-архітектурної спадщини в умовах глобалізації суспільства
    (Економічна думка, 2016) Чобітько, Оксана Миколаївна
    Проблема збереження в автентичному вигляді об’єктів історико-архітектурної спадщини набула міжнародного значення, причому особливо помітною вона є в тих країнах, де не виконується в повному обсязі пам’яткоохоронне законодавство [1-3]. Незважаючи на те, що Україна приєдналася до міжнародних пам’яткоохоронних організацій і ратифікувала міжнародні правові документи в галузі охорони та реставрації пам’яток, було прийнято Закон «Про охорону культурної спадщини України» (2000 р.) і Державні будівельні нормативи з реставрації (склад, порядок розробки і затвердження науково-проектних документів), проте ситуація в пам’яткоохоронній і реставраційній галузях залишається критичною [4]. Не виконуються правила забудови в охоронних зонах, з’являються об’єкти несанкціонованого будівництва, нищаться пам’ятки для того, аби звільнити місце під нові хмарочоси.