Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/77

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Визначення добового виходу біогазу побутових біореакторів
    (КНУБА, 2014) Малкін, Е. С.; Желих, В. М.; Фурдас, Ю. В.
    Розглянуто метод інженерного розрахунку, який можна використовувати для визначення добового виходу біогазу побутових біогазових установок, що експлуатуються на фермерських господарствах. За його допомогою можна визначити об’єм добового завантаження сировини та максимальний вихід біогазу. Встановлено графічні залежності, які можна використовувати під час проектування побутових біогазових систем для отримання біогазу та утилізації сільськогосподарських відходів.
  • Документ
    Аналіз економічних ефектів при термомодернізації будівель
    (КНУБА, 2010) Возняк, О. Т.; Юркевич, Ю. С.; Желих, В. М.
    У цій статті представлена науково обгрунтована методика оптимізації термомодернізації при виконанні енергетичного аудиту будинків невиробничого призначення. Дана кількісна оцінка енергоошадності за опалювальний період.
  • Документ
    Оцінка та аналіз характеристик теплових акумуляторів для повітряних геліосистем
    (КНУБА, 2015) Козак, Х. Р.; Желих, В. М.
    Здійснено порівняльний аналіз характеристик відомих теплових акумуляторів для сонячних систем. Встановлено, що найбільш придатними для акумулювання теплоти в низькотемпературних сонячних системах опалення є теплоакумулюючі матеріали на основі кристалогідратів.
  • Документ
    Використання термосифонного геліоколектора для забезпечення рухомості повітря у приміщенні
    (КНУБА, 2014) Козак, Х. Р.; Желих, В. М.
    Побудовано поля швидкості повітря в об’ємі дослідного модуля з встановленим пасивним сонячним повітронагрівачем для різної потужності теплового випромінювання. Встановлено рівняння регресії, які відображають зміну швидкості нагрітого в термосифонному геліоколекторі струменя повітря залежно від інтенсивності теплового потоку, площі вхідного і вихідного отворів сонячного колектора та кута його нахилу. Доведено, що найбільший вплив на швидкість руху повітря струмини має площа отворів геліоколектора. Дана оцінка ефективності турбулізаторів потоку, встановлених на шляху теплоносія вздовж повітряного каналу.
  • Документ
    Вплив теплофізичних властивостей біомаси на метаноутворення у побутових біореакторах
    (КНУБА, 2015) Желих, В. М.; Малкін, Е. С.; Фурдас, Ю. В.; Дзерин, О. І.; Сухолова, І. Є.; Нестерович, Г. А.
    Запропоновано конструкцію побутового біореактора безперервної дії. Розроблено метод інженерного розрахунку для оцінки продуктивності біогазових установок, зокрема визначення максимальної кількості біогазу та ефективного об’єму добового завантаження сировини. Отримано графічні та аналітичні залежності, які можна застосувати під час проектування побутових біогазових установок для утилізації органічних відходів.
  • Документ
    Технології теплозабезпечення енергоефективних будинків із використанням геліоогороджень
    (КНУБА, 2018) Шаповал, С. П.; Желих, В. М.; Улевич, М.; Шепітчак, В. Б.
    Актуальним питанням сьогодення є принцип енергоощадності та раціонального використання енергоресурсів. Втручання в глобальні процеси природи не можливе без змін побуту в суспільстві. Зокрема, необхідне вдосконалення приміщень, у яких проживають люди, а саме їхніх будівельних конструкцій, фундаментів або матеріалів для виготовлення таких конструкцій. Удосконалення та розробка нових сонячних установок є важливою задачею підвищення енергоефективності будівель. У статті розглянуто питання геліоогороджень, таких як геліостіна, геліовікно та геліопокрівля. Наведено дані зміни температури теплоносія геліостіни та надходжень кількості питомої миттєвої теплової потужності в часі. Досліджено, що за інтенсивності сонячної енергії 900 Вт/м2 температура на виході геліостіни становила 40 °С та поступово збільшувалась зі стабілізацією системи. Тоді, як геліоогородження із геліопокрівлею за інтенсивності теплового потоку І в = 300 Вт/м2 мало варіювання коефіцієнта корисної дії від 0,73 до 0,47 при зміні кутів падіння від 30° до 90°. У праці проаналізовано ефективність геліоогородження із геліовікном за умов південної орієнтації останнього відносно сторін горизонту. Встановлено, що запропоновані моделі геліоогороджень є достатньо ефективними і можуть використовуватись у системах сонячного теплопостачання.