Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Струминні аератори в установці «ІМТЕХ»
    (КНУБА, 2012) Таварткіладзе, І. М.; Степанюк, І. В.; Нечипор, О. М.
    За аналізом літературних даних щодо кінетики біохімічного процесу очистки стічних вод відзначено різний підхід до поняття віку біоплівки та активного мулу. Подано авторську інтерпритацію процесу регенерації біоценозу в біореакторах. Виконано дослідження впливу тиску на розчинення кисню у стічній воді при напірно-глибинній аерації.
  • Документ
    Особливості організації бульварів як елемента вулично-дорожньої мережі міст
    (КНУБА, 2019) Осєтрін, М. М.; Лебідь, М. І.
    Розглянуто необхідність науково-обгрунтованих рекомендацій стосовно реалізації бульварів як елемента вулично-дорожньої мережі.
  • Документ
    Регенерація житлового кварталу Подільського району в контексті історичної забудови міста Києва
    (КНУБА, 2019) Лещенко, Н. А.; Гулей, Д. В.
    Розглянуто проблеми порушення цілісності історичного міського середовища. Запропоновано відновлення планувально-просторової структури, композиційної цілісності та функціональної активності історичної забудови методом регенерації. Апробовано на проекті регенерації житлового кварталу в межах вулиць Братська, Ігорівська, Андріївська та Петра Сагайдачного в Подільському районі міста Києва.
  • Документ
    Этапы эволюции взаимосвязи город-порт на примере Осло
    (КНУБА, 2017) Халин, В. В.
    В статье рассматриваются изменения планировочной структуры Осло (Норвегия) и выявляются стадии взаимодействия города и порта.
  • Документ
    Визначення сорбціїної здатност іоніту при вилученні іонів міді з води
    (КНУБА, 2017) Гомеля, М. Д.; Іванов, В. П.; Камаєв, В. С.; Марущак, Ю. А.
    Приведено результати досліджень по впливу іонів жорсткості на обмінну ємність слабокислотного катіоніту DOWEX-MAK-3 на прикладі іонів міді з розчинів у дистильованій та водопровідній воді. Встановлено залежність ємності іоніту по іонах міді від концентрації розчинів і від співвідношення концентрації іонів міді та іонів жорсткості. Визначено залежність рН середовища та лужності води, пропущеної через іоніт, від форми, об'єму іоніту та витрати води. Показана ефективна десорбція іонів міді в кислому середовищі.
  • Документ
    Исследование процессов сорбиционной очистки воды от ионов аммония
    (КНУБА, 2017) Гомеля, Н. Д.; Трус, И. Н.; Петриченко, А. И.; Кийченко, А. Ю.
    Изучены процессы ионообменной очистки воды от ионов аммония из модельных растворов на катионитах КУ-2-8 и Dowex Mac-3. Установлены зависимости по сорбции аммония от уровня концентраций ионов аммония в растворе, присутствия кальция в воде и формы ионита. Было определено, что регенерация катионита КУ-2-8 была более эффективной при использовании растворов кислот.
  • Документ
    Вилучення розчинених у воді окисників за допомогою іонітів, модифікованих сульфітами
    (КНУБА, 2016) Гомеля, М. Д.; Шаблій, Т. О.; Іваненко, О. І.; Крисенко, Т. В.
    Досліджено залежність відновлювальної здатності аніоніту в сульфітній формі від характеру оброблювальної води. Вивчено вплив хлоридів, карбонатів та сульфатів різної концентрації на десорбцію сульфіт-аніонів з аніоніту. Показано, що аніоніт АВ–17–8 в сульфітній формі не можна використовувати для знекиснення високомінералізованих вод. Вивчено залежність сорбційної здатності аніоніту АВ–17–8 відносно сульфіт-аніонів від форми аніоніту, концентрації і складу розчинів. Показано, що сорбція мало залежить від селективності іоніту та складу розчину, а визначається концентраційним фактором. При використанні концентрованих розчинів відбувається надеквівалентна сорбція.