Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Обґрунтування методів розрахунку вилучення азоту (нітрифікація) в біореакторах з використанням біоплівкових моделей
    (КНУБА, 2021) Олійник О. Я.; Телима С. В.; Калугін, Ю. І.; Олійник Є. О.
    Наведена математична модель і розрахунки параметрів очистки стічних вод від сполук амонійного азоту (нітрифікація) в біореакторах з додатковим облаштуванням в їх об’ємі закріпленого біоценозу у вигляді біоплівки. Дана оцінка впливу різних факторів на параметри очистки. В моделі використовується кінетика реакцій згідно з нелінійним рівнянням Моно, що дозволяє проводити розрахунки з визначення концентрацій азоту на зовнішній та внутрішній поверхнях біоплівки та оцінювати ефективність дії біоплівки заданої товщини по характеру проникнення в ній забруднень азоту. Показано, що товщина біоплівки і потік всередині неї зменшуються із збільшенням швидкості відриву біомаси з її поверхні, тоді як із збільшенням концентрації азоту ці характеристики зростають. При цьому потік субстрату та глибина проникнення в біоплівку є функціями концентрації субстрату на поверхні біоплівки, швидкості реакції всередині біоплівки і дифузійного масопереносу. У якості основного параметра для оцінки впливу кисню, який контролює процес окислення амонію до нітритів, пропонується використання відношення концентрацій кисню до амонійного азоту. Як показали конкретні приклади і розрахунки, дане відношення може бути кращою альтернативою контролю за нітрифікацією в реакторі у порівнянні з концентрацією кисню.
  • Документ
    Применение недообожженного доломита для корректировки рH воды
    (КНУБА, 2012) Юрков, Е. В.; Юрков, А. Д.
    На основании экспериментальных данных определены оптимальные параметры обжига доломита для дальнейшего его использования в качестве фильтрующего материала, влияние времени контакта воды с доломитом на изменение жесткости, рН воды и концентрация ионов магния и кальция, показана возможность использования доломита для нейтрализации ионов тяжелых металлов промывных вод гальванических цехов.
  • Документ
    Математическая оценка использования магний-содержащих материалов в технологических процессах очистки воды
    (КНУБА, 2013) Юрков, Е. В.; Бондаренко, Н. В.; Юрков, А. Д.
    Представлено результати дослідження процесів розчинення недообпаленого доломіта в залежності від часу контакту його з водою, pH, вихідної жорсткості води та крупності фільтруючого матеріалу. На підставі експериментальних досліджень були отримані емпіричні формули, що визначають зміну загальної, кальцієвої та магнієвої жорсткості від прийнятих параметрів.
  • Документ
    Визначення сорбціїної здатност іоніту при вилученні іонів міді з води
    (КНУБА, 2017) Гомеля, М. Д.; Іванов, В. П.; Камаєв, В. С.; Марущак, Ю. А.
    Приведено результати досліджень по впливу іонів жорсткості на обмінну ємність слабокислотного катіоніту DOWEX-MAK-3 на прикладі іонів міді з розчинів у дистильованій та водопровідній воді. Встановлено залежність ємності іоніту по іонах міді від концентрації розчинів і від співвідношення концентрації іонів міді та іонів жорсткості. Визначено залежність рН середовища та лужності води, пропущеної через іоніт, від форми, об'єму іоніту та витрати води. Показана ефективна десорбція іонів міді в кислому середовищі.
  • Документ
    Використання магніймістких матеріалів в технології водопідготовки
    (КНУБА, 2015) Юрков, О. Д.
    Аналіз кальцій- і магніймістких мінералів в якості фільтрувального завантаження та можливості їх використання в процесах водопідготовки питної води і нейтралізації стоків промислових підприємств.
  • Документ
    Основні математичні закономірності розрахунку флотаційного процесу
    (КНУБА, 2016) Сироватський, О. А.; Гайдучок, О. Г.
    За допомогою математичних закономірностей флотаційного процесу та основних факторів, які впливають на процес очистки, визначена математична модель очистки напірною флотацією мало каламутних кольорових вод для питного водопостачання.
  • Документ
    Концентрування іонів міді та визначення ефективності десорбції з катіонітів в динамічних умовах
    (КНУБА, 2016) Гомеля, М. Д.; Малін, В. П.; Галімова, В. М.
    Приведено результати досліджень по визначенню ефективності катіоніту DOWEX-MAK-3 та КУ-2-8 при вилученні іонів міді з води за їх низьких концентрацій. Суттєвого підвищення ефективності вилучення іонів міді досягнуто при використанні іоніту в кислій та сольовій формі. Показано, що десорбція іонів міді ефективно проходить в кислому середовищі і практично не відбувається при обробці іоніту сольовим розчином.