Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Визначення основних параметрів працездатності вдавлених висячих паль
    (КНУБА, 2019) Карпюк Ірина; Карпюк, Василь
    Огляд літературних [1-6] і нормативних [7, 8, 12-17] джерел показав, що для більш широкого впровадження у практику будівництва ефективного способу заглиблення паль вдавлюванням необхідно вміти вірогідно визначати в конкретних ґрунтових умовах розрахунковий опір ґрунту основи одиночної палі при заданому осіданні або розрахункову несучу здатність ґрунту основи палі, осідання палі як окремо розташованого фундаменту чи у складі куща, граничне зусилля вдавлювання, відстань між палями, при якій їхній взаємний вплив і вплив на сусідні фундаменти стає мінімальним; час «відпочинку» палі, який необхідно вичікувати перед передачею на неї розрахункового навантаження та ін.
  • Документ
    Применение ручных забиваемых зондов при исследовании грунтов строительных площадок
    (ДНДІБК, 2016) Ульянов, Я. В.; Бикус, Е. М.; Седин, В. Л.
    В наши дни изыскательские организации испытывают потребность в установках легкого типа, которые не производятся серийно. Но они являются необходимыми для ускоренного испытания грунтов с возможностью применения в стесненных условиях. Цель статьи – ознакомить читателя с описанием и конструктивными особенностями существующих установок.
  • Документ
    Геотехнічні аспекти науково-технічного супроводу будівельних об’єктів
    (ДНДІБК, 2016) Зоценко, М. Л.; Винников Ю. Л.; Харченко, М. О.
    Наведено практичний досвід організації та проведення науково-технічного супроводу (НТС) будівельних об’єктів у складних інженерно-геологічних та організаційно-технологічних умовах на різних етапах їх життєвого циклу.
  • Документ
    Пониження матеріалоємності землерийних машин на прикладі дослідження напруженого стану ланок типового розпушувача
    (КНУБА, 2013) Бажан, В.; Ловейкін, В.; Паламарчук, Д.
    В роботі наведено результати експериментального та аналітичного дослідження напруженого стану ланок серійного розпушувача ДП-26С. В результаті цих досліджень визначено величини і характер розподілу внутрішніх нормальних і тангенційних напружень в ланках балкової конструкції. На основі проведеного аналізу запропонована стрижнева конструкція навіски розпушувача з рівноміцни- ми ланками.
  • Документ
    Аналіз конструкцій розпушників активної дії
    (КНУБА, 2013) Мельниченко, Б.; Муляр, В.
    Проведено оглядовий аналіз існуючих видів розпушників активної дії. Розроблено власну конструкцію гідроприводу для динамічного руйнування ґрунту методом імпульсного відриву шматків ґрунту від масиву при заглибленні, виглибленні зуба та під час роботи розпушника, який дає змогу підвищити його продуктивність з одночасним спрощенням конструкції та зменшити енергоємність розробки ґрунту
  • Документ
    Кільцевий бур з кулачковим двопрофільним кернопідрізним пристроєм
    (КНУБА, 2014) Смірнов, В.; Головань, В.; Кривенда, В.
    Наведено рекомендації по конструюванню нового кільцевого робочого органа бурильних машин з кернопідрізним кулачковим пристроєм. Робочий орган складається із кільцевого бура, в нижній частині якого над грунторуйнівним вінцем монтуються кулачкові двопрофільні пристрої, що, врізаючись в грунт при зворотному обертанні, відокремлюють та захоплюють керн. Використання кулачкових кернопідрізних пристроїв нової конструкції забезпечує можливість прискорення процесу підрізання та видалення із свердловини керна, та підвищує продуктивність буріння.
  • Документ
    Кінематичні особливості та засіб автоматичного керування роботою розпушників
    (КНУБА, 2002) Пристайло, Юрій Петрович; Фомін, Анатолій Вікторович
    Рух різання ґрунту у розпушника складається з руху тягача VТ і руху вертикального переміщення VВ зуба відносно тягача. Останнє може бути зворотно-поступальним, якщо розпушник закріплено паралелограмно на тягачі або по колу, якщо закріплення розпушника трьохточкове. Найбільше розповсюдження набули розпушники з паралелограмним приєднанням робочого органу до тягач