Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Актуальні проблеми внутрішньоквартальних просторів в історичній забудові (на прикладі міста Чернівці)
    (КНУБА, 2018) Ватаманюк, Н. Ю.
    В статті проаналізовано та класифіковано основні проблеми внутрішньоквартальних територій центра міста Чернівці. Виділені головні аспекти, які впливають на організацію історичного середовища.
  • Документ
    Особливості історико - містобудівного розвитку міста Стрия
    (КНУБА, 2015) Лукомська, З. В.
    Розкрито проблему розвитку історичного міста Стрия, що знаходиться у Львівської області. Досліджено цінні елементи містобудівної спадщини, які походять з періоду закладення міста (XV ст.) та котрі були знівельовані від часів приходу австрійської влади і до тепер. На основі проведеного аналізу історичних джерел зроблені висновки стосовно історико - містобудівного розвитку міста та вперше представлені в літературі передмету.
  • Документ
    Містобудівна спадщина Івано-Франківської області XVII-XVIII ст.
    (КНУБА, 2017) Лукомська, З. В.
    Метою дослідження є розкриття цінності визначних об’єктів об’ємно-розпланувальної структури міст Івано-Франківської області, які є яскравими зразками архітектури періоду бароко. Особливу увагу у статті приділено спорудам та комплексам, які втратили свій первісний статус, перебувають у критичному технічному стані та є під загрозою зникнення.
  • Документ
    Творчі стратегії ревіталізації історичного міста Канадзава, Японія
    (КНУБА, 2017) Шевцова, Г. В.
    Стаття присвячена оригінальним стратегіям ревіталізації історичного міста Канадзава. Автор особисто працював на реставраціях міста і мав можливість наочно ознайомитися з цим питанням. Старовинна архітектура Канадзави збереглася добре, проте після Другої світової війни зазнала значних спотворень. Завдяки успішній стратегії ревіталізації, що провадилася з 1990 рр. за ініціативи місцевої мерії, Канадзава посіла в Японії третє місце за туристичною популярністю. Аби досягти цього, муніципалітет застосував комплексну стратегію архітектурної реставрації, містобудівної та сучасно-культурної ревіталізації. Більшість з методів, як, наприклад, заснування місцевої школи реставраторів, Мистецького селища містян та школи традиційних мистецтв Утацуяма є абсолютно унікальними.
  • Документ
    Архитектурно градостроительные особенности исторической среды Одессы
    (КНУБА, 2018) Савицкая, О. С.; Любимова, Е. Д.
    В статье анализируется архитектурно градостроительные особенности исторического развития и формирования Одессы, а так же факторы оказавшие влияние на архитектуру города. Актуальность темы обусловлена необходимостью изучения исторической городской среды, чтобы в современном проектировании максимально сохранить исторически ценную застройку, одновременно наполняя ее функциями, отвечающими сегодняшнему времени.
  • Документ
    Способи розміщення житлової забудови на парцелах кварталів центральних частин малих історичних міст Західної України
    (КНУБА, 2017) Ясінський, М. Р.
    У статті наведено результати аналізу способів розташування житлової забудови на ділянках позаринкових кварталів центральних частин малих історичних міст. Проілюстровано різноманітність та відмінності між історичними та сучасними способами розташування забудови. Висвітлено їх типи та поширеність у досліджуваних містах. Виявлено основні способи розташування будинків, які носять деструктивний характер для історичного середовища та втрачені способи забудови парцелей.
  • Документ
    До визначення сутності поняття історичного міста
    (КНУБА, 2018) Кушнарьова, К. О.; Прибєга, Л. В
    В статті викладено сферу застосування та проблематикупоняття історичне місто, розглянуто положення для визначення нової сфери охорони історичних міст.