Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Документ
    Архітектурні прийоми формоутворення космічних науково-дослідницьких центрів розвитку та дозвілля молоді
    (КНУБА, 2020) Дорохіна, Ганна Ігорівна; Алексєєнко, Д. О.
    У статті розглянуті принципи та прийоми формотворення науково-дослідницьких розважальних центрів. На основі аналізу існуючих прийомів винайдено чотири способи формотворення для цього типу об’єктів.
  • Документ
    Комбінаторні моделі аналізу та генерації проектних рішень еко-об’єктів
    (КНУБА, 2018) Данієлян, А.
    Еко-архітектура - актуальний та відносно молодий напрямок проектування, який розвивається дуже стрімко. Системного підходу до проектування еко-об’єктів не існує, тому що бракує теоретичної бази та єдиного загально прийнятого понятійного апарату. Процес геометричного моделювання еко-об’єктів вивчається опосередковано. В даній роботі розглядається процес об’ємно-просторового моделювання еко-об’єктів. Наведено системні ієрархічні моделі формоутворення об’єктів архітектури, визначено принципову різницю геометричного моделювання об’єктів класу еко. В роботі введено та сформульовано поняття формотворча концепція та її роль у процесі формоутворення об’єктів еко-архітектури (еко-дизайну). На основі аналізу проектних матеріалів, їх систематизації та створеного банку даних було отримано комбінаторні моделі аналізу та генерації проектних рішень еко-об’єктів. Для цього попарно було зіставлено ознаки, які визначають процес герметичного моделювання еко-об’єкта: формотворча концепція - геометричний засіб її реалізації, геометричний засіб моделювання форми - композиційний прийом архітектурного формотворення. На основі комбінаторних моделей можливо створити новий тип об’ємно- просторового рішення еко-об’єкта, застосувавши в процесі геометричного моделювання пару ознак, не використану досі. Маючи такі комбінаторні моделі окрім генерації нових рішень геометричних оболонок, можна отримувати різноманітну аналітичну інформацію. В роботі наведені таблиці співставлення пар ознак, не використані в проектній практиці, але можливі для застосування - комбінації для створення нових рішень. Проаналізовано доцільність застосування тієї чи іншої концепції, визначено, що найбільш ефективною та варіативною є геометрична формотворча концепція, яка може бути реалізована будь-яким із засобів геомеричного моделювання. На основі наведених комбінаторних моделей також можна отримати інформацію щодо універсальності кожного із геометричних засобів реалізації концепцій.
  • Документ
    Художньо-декоративні елементи в архітектурі радянського Івано-Франківська. Регіональні особливості
    (КНУБА, 2016) Гончарик, Р. П.
    Актуальною темою для дослідження є діяльність радянських та зарубіжних дизайнерів, а саме - в пошуках художньої різноманітності предметно-просторового середовища, створення нових конструктивних систем, художньо-декоративних елементів, дизайнерської та архітектурно- інженерних рішень. В цій статті розглянуті практичні рішення творчої діяльності радянських дизайнерів та архітекторів в період «явищ експериментальної діяльності» в дизайні 1970-1980-х рр. на прикладі м. Івано-Франківська.
  • Документ
    Вплив основних чинників на формотворення вертикальних агропромислових комплексів
    (КНУБА, 2016) Добровенко, Д. В.
    В статті розглядається комплексний вплив внутрішніх та зовнішніх чинників на формотворення вертикальних агропромислових комплексів.
  • Документ
    Інтерпретація категорії часу в архітектурі
    (КНУБА, 2017) Охрім, Х. А.; Лінда, С. М.
    Стаття присвячена висвітленню питання репрезентації часових категорій в архітектурі на різних її рівнях - від фізичного, на якому будівлі існують як матеріальні об'єкти - до інформаційно-естетичного, на якому осмислений художньо час стає складовою утворення форми й змісту в архітектурній композиції.
  • Документ
    Структурні компоненти формотворення церковного простору у храмовій архітектурі України
    (КНУБА, 2015) Гнідець, Р.
    Розглянуто просторове середовище та компоненти формотворення храмової структури як місце проявлення їх сакральної сутності, як саме образ і форма, функція й форма, конструкція й форма композиційно вирішують формотворчі засади та креативну сутність сакральності просторового середовища в церковній архітектурі.
  • Документ
    Етапи формування та розвитку ансамблів ринкових площ
    (КНУБА, 2014) Казакова, Є. Г.
    В роботі проведено аналіз етапів формування та розвитку ансамблів ринкових площ. Проведено порівняльний аналіз розвитку ансамблів ринкових площ европейських міст та малих міст Західної України.
  • Документ
    Принцип біоморфізму у лендформній архітектурі
    (КНУБА, 2017) Лінда, С. М.; Волинець, І. М.
    Природа працює за принципом спірального розвитку, який базується на постійному навчанні, адаптації та еволюції середовища і природних процесів. У проектуванні лендформної архітектури такий принцип має неабияку цінність, а саме: дає можливість будівлям розвиватися впродовж їх експлуатації; адаптовуватись до змін навколишнього середовища шляхом спостереження і постійного розвитку; беручи за основу природні процеси, виявляти та створювати нові технології, екологічні матеріали, а також застосовувати їх у проектуванні.
  • Документ
    Особливості формування ринкових площ в Україні
    (КНУБА, 2013) Казакова, Є. Г.
    В роботі проведено аналіз всебічних чинників,які впливають на формування ринкових площ в малих містах: впливи міського середовища, регіональні впливи та зовнішні. Визначено основні особливості формування та розвитку ринкових площ в Україні
  • Документ
    Ідеї та смисли у формотворенні архітектури будівель залізничних вокзалів
    (КНУБА, 2017) Рочняк, Ю. А.
    Досліджуються інтенції у формотворенні архітектури пасажирських споруд залізниць з огляду на соціальний та політичний контекст, виявляються найвиразніші з них і аналізується динаміка їхніх змін.