Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 25
  • Документ
    Схеми збирання даних для містобудівного моніторингу земель населених пунктів
    (КНУБА, 2020) Смілка, В. А.
    З розвитком геоінформаційних технологій та дистанційних методів спостереження з’являються нові можливості для збирання інформації в процесі моніторингової діяльності. Проблематика створення інструментарію збирання інформації для комплексного вирішення завдань містобудівного моніторингу та моніторингу земель детально не досліджувалась. Збирання інформації про об'єкти будівництва може відбуватись системно (одночасно), цілеспрямовано, або за необхідності – дисперсно. Одним з інструментів збирання інформації про об'єкти населеного пункту є розроблення містобудівної документації. Збирання відомостей про об’єкти населеного пункту здійснюється з використанням таких підходів: 1) масштабна пооб’єктна інвентаризація – найбільш капіталоємний, але точний варіант збирання інформації; 2) фрагментарний – збирання інформації про об’єкти населеного пункту в межах невеликих територій; 3) ситуативний – збирання інформації про об’єкти, які планується модифікувати або вивчити; 4) сегментний – тематичне збирання показників про об’єкти населеного пункту; 5) комбінований – сукупність різних підходів збирання інформації. Від змісту завдання моніторингу залежить вибір технологічної схеми його виконання і передусім збирання інформації, необхідної для реалізації завдання. На вибір технологічної схеми виконання завдання суттєво впливають і інші параметри: розмір зони розповсюдження (виконання) завдання моніторингу та час, за який необхідно його виконати. Завдання містобудівного моніторингу визначає множину об'єктів дослідження і типологію взаємозв'язків між ними або характеристики, які необхідно дослідити. Вивчення об'єкта моніторингу здійснюється шляхом збирання інформації про його геометричні параметри, атрибутивну інформацію, за схемою відношень «ЗАВДАННЯ – ОБ'ЄКТ ТЕХНОЛОГІЯ».
  • Документ
    Сучасні технологічні рішення виробництва залізобетонних конструкцій
    (ДНДІБК, 2013) Шейніч, Л. О.; Суруп, В. Ю.; Копотун, Р. А.; Якименко, Р.; Нестеров, В. Г.; Нелюбін, В. Ф.; Волинська, Є. В.
    Розглянуті і проаналізовані сучасні технології отримання монолітних і збірних залізобетонних конструкцій. Дана коротка їх характеристика.
  • Документ
    Вплив технології на функціонально-планувальну схему сміттєпереробного комплексу
    (КНУБА, 2019) Опара, А.
    У статті розглянуті основні технологічні процеси, що формують структуру сміттєпереробного комплексу.
  • Документ
    Дослідження стійкості поруч розташованих будинків до динамічних впливів та зміни напружено-деформованого стану основ і конструкцій
    (КНУБА, 2011) Осипов, Олександр Федорович; Гладун, І. Т.
    В статті наведені результати дослідження факторів, які впливають на стійкість поруч розташованих будинків до динамічних впливів та зміни напружено-деформованого стану основ і конструкцій.
  • Документ
    Дослідження будівельно-технологічних характеристик існуючих будинків старої міської забудови
    (КНУБА, 2010) Осипов, О. Ф.; Гладун, І. Т.
    В статті виконано дослідження об’ємно-планувальних та конструктивні вирішення існуючих будинків старої міської забудови, які суттєво впливають на можливі методи зведення підземної частини поруч розташованих будинків та методи виконання будівельних процесів та робіт.
  • Документ
    Експлуатаційна продуктивність екскаватора при розробці котлованів в умовах щільної міської забудови
    (КНУБА, 2013) Осипов, А. Ф.; Казимір, Д. В.
    Висвітлено особливості екскаваторної розробки котлованів в умовах щільної міської забудови. Характер розвитку фронту робіт за даних умов та його вплив на коефіцієнт використання екскаватора в часі.
  • Документ
    Основные положения методологии формализации факторов, влияющих на технологию реконструкции
    (КНУБА, 2013) Осипов, А. Ф.
    У статті викладені декомпозиція задачі, основні принципи, прийняті концепції і допущення, що лежать в основі методології формалізації факторів впливу при реконструкції будівель, промислової та цивільної забудови.
  • Документ
    Досвід будівництва в існуючій забудові крупних і середніх міст Євросоюзу
    (КНУБА, 2011) Осипов, О. Ф.; Казимір, Д. В.
    Висвітлені особливості та зарубіжний досвід будівництва в існуючій забудові, обґрунтовується проблемне питання щодо необхідності розробки раціональних методів виконання та способів механізації будівельних процесів в існуючій міській забудові.
  • Документ
    Особливості влаштування котлованів в складних інженерно-геологічних умовах міста Києва
    (КНУБА, 2015) Осипов, О. Ф.; Літнарович, Є. В.; Шепетюк, Г. О.
    На прикладі будівництва багатоповерхового житлового комплексу з підземним паркінгом в Печерському районі м. Києва, висвітлено конструктивні та технологічні особливості влаштування котловану в складних інженерногеологічних умовах.
  • Документ
    Определение усилий перемещения рабочего органа в песке при исследовании технологии устройства горизонтального экрана на стенде
    (КНУБА, 2015) Галинский, А.
    Рассмотрена задача устройства горизонтального противофильтрационного экрана (ГПЭ) под сооружением с целью защиты грунтов от загрязнения техногенными стоками. Проведены экспериментальные исследования по определению тягового усилия перемещения режущего ножа в песке. Установлено влияние технологических факторов - вертикального давления, давления подачи и плотности раствора - на тяговое усилие, необходимое для создания экрана. На основе полученных зависимостей даны рекомендации по конструированию рабочего органа для устройства ГПЭ.