Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Символ і символізація у теоретичних дослідженнях Постмодернізму (XX ст.)
    (КНУБА, 2011) Булах, І. В.
    В статті розглядається використання символу і символізації у теоретичних дослідженнях Постмодернізму (ХХ ст.). Особлива увага приділена теоретичної праці Р.Ветурі, Ч.Дженкса, К.Александера, М. Сафді, К.Лінча.
  • Документ
    Символізація художніх образів у містобудуванні. Сьогодення і тенденції розвитку.
    (КНУБА, 2014) Булах, І. В.
    Пропонується визначення терміну містобудівного символу і символізації; розглядається питання використання символізації художніх образів у формуванні сучасного міста.
  • Документ
    Символічна політика та її роль у підготовці архітектора
    (КНУБА, 2017) Перегуда, Є. В.; Івашко, Ю. В.
    Символічна політика є підгалуззю науки, яка розвивається на рівні міждисциплінарної взаємодії. Її вивчення спрямоване на формування знань щодо взаємодії архітектури та суспільства. Поширення її візуальних засобів пов’язане з більшою їх ефективністю порівняно з дискурсом. Символічна політика є знаряддям й держави, й громадянського суспільства. Тому в умовах суспільної кризи загострюються суперечності між архітектурою та образотворчим мистецтвом.
  • Документ
    Символізація художніх образів сучасного архітектурного середовища
    (КНУБА, 2014) Булах, І. В.
    У статті пропонується визначення терміну архітектурного символу і символізації; розглядається питання використання символізації художніх образів у формуванні сучасного архітектурного середовища.
  • Документ
    Символ, як невід'ємний елемент сакральної архітектури різних конфесій
    (КНУБА, 2013) Жовква, О. І.
    У статті розглянуто питання застосування символіки у сакральній архітектурі різних конфесій. Досліджено історичний зміст та походження окремих символів, їх змістове навантаження в різних релігіях.
  • Документ
    Символ і символізація у теоретичних дослідженнях епохи просвіти (XVIII- поч. XIX ст.)
    (КНУБА, 2010) Булах, І. В.
    Анотація: в статті розглядається використання символу і символізації у теоретичних дослідженнях в епоху Просвіти (XVIII- поч. XIX cт. ). Особлива увага приділена теоретичної праці К. Н. Леду, Е. Буллє.
  • Документ
    Символ і символізація у теоретичних дослідженнях в епоху Відродження та Бароко (ХV – ПОЧ. XVIII СТ.)
    (КНУБА, 2010) Булах, І.В.
    В статті розглядається використання символу і символізації у теоретичних дослідженнях в періоди Відродження та Бароко (XV – поч. XVIII ст.). Особлива увага приділена теоретичної праці Л. Б. Альберті, А Палладіо, Д. М. Перегрині, Е. Тезауро.
  • Документ
    До стандартизації символів, знаків і позначень в спеціальній літературі
    (КНУБА, 2014) Литвин, Г. М.; Голубенко, В. В.; Голубенко, К. В.
    У статті розглянуто сучасний стан символіки в геодезичній, науково-технічній та навчальній літературі. Відмічено, що символи і позначення фізичних величин суперечать рекомендаціям міжнародних організацій із стандартизації. Так, одні і ті самі величини можуть бути позначені різними символами з різних алфавітів, є розбіжності в їх трактуванні тощо, що призводить до ускладнення розуміння текстів. Рекомендовано заходи для поліпшення стану символіки в геодезичній літературі.
  • Документ
    Символ і символізація у теоретичних дослідженнях
    (КНУБА, 2009) Булах, І. В.
    У даній статті автор робить спробу розкрити поняття символу і символізації у теоретичних дослідженнях . В цього аспекті розглядається творчість Л . Альберті, що працював в період Відродження . В епоху Просвіти на символічне значення архітектури звернули свою увагу архітектори -теоретики К . Н . Леду та Е . Л . Буллє . Серед постмодерністів аналізується творчість Р . Вентурі , Ч . Дженкса, К . Александера, М . Сафді , К . Лінча . У статті розглянути позиції ставлення до символизму Ле Корбюзьє , Л . Кана , А . Лаоса , Й . Утзона , Ш . Гарньє .
  • Документ
    Символ і символізація у філософсько- теоретичних дослідженнях, у мистецтві й архітектурі
    (КНУБА, 2008) Булах, І. В.
    В данной статье автор делает попытку раскрыть понятия ©символ» и ©символизация» в философско-теоретических исследованиях, искусстве и архитектуре В философском и психологическом аспекте по вопросу символа и символизации рассматриваются работы Гегеля А Ф Лосева С Л Франка А Уайтхеда П А Флоренского и других В искусстве символизация рассматривается в литературе (Ш.Бодлер, С. Малларме, А. Рембо, А. Белый, А Блок и др и в изобразительном искусстве П Гоген П Серюзье Г Моро М . Врубель и др . ) . Рассматриваются позиции философов Е . Кассирера , З . Фрейда, К . Г . Юнга относительно символизации в искусстве . В архитектуре идея символов и символизации рассматривается в работах Л Салливана Р Де Фуско Ле Корбюзье К Линча Л Альберти и других