Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Документ
    Щоденник обмірної та проектної практик. Дубно – літо 2015
    (Київський національний університет будівництва та архітектури, 2020) Слєпцов О. С.; Ніканоров С. О.; Ладан Т. М.; Пивоваренко О. В.
    У статті розглядаються особливості проведення учбової практики (обмірна, проектна) на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА. Описано: загальна організація, методика робочого процесу, організація відпочинку студентів і викладачів, використання концептуальної психологічної методики відчуття "духу міста". Дана тематика особливо актуальна для удосконалення методик фахового навчання з поглибленим вивченням архітектурної спадщини.
  • Документ
    Кафедрі основ архітектури та архітектурного проектування 55 років: еволюція, особистості, надбання, сьогодення
    (КНУБА, 2020) Слєпцов, Олег Семенович; Івашко, Юлія Вадимівна; Ушаков, Гліб Наумович; Яковенко, М. К.
    У статті досліджується історичний розвиток та організаційно- методична система діяльності кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА під керівництвом професора О.С.Слєпцова. Виявлено ефективну взаємодію основних складових діяльності: навчальне середовище, залучення досвідчених фахівців, співпраця з профільними організаціями, участь у реальних проектах і конкурсах, видавнича діяльність, індивідуальний науковий, практичний та художній розвиток викладачів. Узагальнено значення кафедри у структурі архітектурного факультету КНУБА та результати оновленої комплексної діяльності, що послідовно впроваджує протягом дев'яти років керівник кафедри професор О.С.Слєпцов. Ці методичні висновки можуть бути корисними при плануванні діяльності різними організаційними підрозділами архітектурної освіти та науки.
  • Документ
    Проблеми реконструкції малих історичних міст
    (КНУБА, 2012) Казакова Є. Г.
    В роботі проведено дослідження проблеми реконструкції саме малих історичних міст на які приділяється найменша увага але які мають не менш цікаву історію та культурно-історичну спадщину. Розглянуто головні проблеми та їх наслідки під час реконструкції.
  • Документ
    Фактори збереження та відновлення історичних готелів
    (КНУБА, 2010) Мержiевська, Н. Ю.
    У статті наводяться ключовi фактори що до доцiльностi збереження пам’яток архiтектури та зарубiжний i вiтчизняний досвiд.
  • Документ
    Іконостаси в архітектурі храмів Чернігівщини XVIII – поч. XXI ст.
    (КНУБА, 2015) Ященко, О. Ф.
    Розглянуто кращі приклади іконостасів в архітектурі православних храмів Чернігівщини в період ХVIIІ – поч. ХХІ ст. Наведено приклади для реконструкції і реставрації їх для храмів Чернігівського регіону.
  • Документ
    Альтернативний орендний механізм управління проектами реконструкції та реставрації як спосіб збереження пам'яток культурної спадщини
    (КНУБА, 2014) Костенко, Світлана Володимирівна
    Проаналізовано особливості функціонування механізму оренди пам'яток культурної спадщини, виділено основні переваги та недоліки в системі. Запропоновано розроблений альтернативний механізм управління проектами реконструкції та реставрації, що здатний сприяти максимальному задоволенню інтересів приватного сектору при вкладанні коштів у проекти реконструкції та реставрації об’єктів, які цього потребують.
  • Документ
    Обгрунтування технології комплексно-механізованого демонтажу металевих колон
    (КНУБА, 2020) Осипов, О. Ф.; Осипов, С. О.; Сигида, В. О.; Осипова, А. О.
    Розглядаються передумови та виконані обґрунтування комплексної механізації технології демонтажу металевих колон під час знесення, реконструкції, реставрації чи ревіталізації промислових об’єктів. Задачі зменшення кількості небезпечних процесів, негативних впливів шуму та вібрації на об’єкти культурної спадщини, прилеглі території та забудову, а також природні комплекси, підвищення ефективності процесів демонтажу взяті за передумови розробки нової технології. В основу обґрунтування оптимальних параметрів технології демонтажу металевих колон покладений загальнотехнічний метод проектування складних технологічних систем – «від досягнутого», а для оцінки порівняльної ефективності методів виконання демонтажних робіт використані абсолютні та відносні показники технологічності.
  • Документ
    Щоденник обмірно-проектної практики. Дубно – літо 2016
    (КНУБА, 2016) Слєпцов, О. С.; Ладан, Т. М.; Ніканоров, С. О.; Пивоваренко, О. В.
    Розглядаються особливості проведення учбової практики (обмірно-проектна) на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА – організація, робочий процес, відпочинок, відчуття «духу міста».
  • Документ
    Київські пам’ятки архітектури в історії України
    (КНУБА, 2015) Куцевич, В. В.
    У статті розглядаються київські храми, які зводилися під час першої світової війни. Надаються пропозиції щодо можливості проведення реконструктивних та реставраційних робіт відносно недобудованого храму- пам’ятника в ім'я Святого чудотворця Миколая на Звіринці, а також встановлення пам’ятного знака (хреста) по колишній вул. Ново-Павлівській на місці знесеної греко-католицької церкви
  • Документ
    Підприємства з жорстким технологічним режимом. Минуле і сучасне. Форма та зміст
    (КНУБА, 2015) Житкова, Н. Ю.
    В статті розглянуто питання формування архітектури великомасштабних промислових будівель з жорстким технологічним режимом і яскраво вираженою інженерною інфраструктурою. Визначено основні історичні етапи розвитку. Проаналізовано досвід попередніх років. Означено органічний зв’язок функціонально-технологічних та об’ємно-композиційних чинників у формуванні архітектури промислових підприємств та будівель, що надає можливість (разом із цілим спектром питань технологій, економіки, екології тощо) визначити статус будівлі, її архітектурно-естетичної складової і сформулювати прийоми образно-естетичного рішення проектування новітніх об’єктів. В статті охарактеризовано сучасний стан важких виробництв в системі «виробництво, місто, людина». Визначено завдання сучасності: реконструкція, реставрація, консервація та проектування.