Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Передумови формування житла прибуткового типу. Римська інсула
    (КНУБА, 2012) Бачунов, О. В.
    Проводиться аналіз причин та передумов формування прибуткового житла. Визначаються функціональні особливості різних типів житлових утворень, які трансформуються під впливом соціальних процесів в новий тип тимчасового житла.
  • Документ
    Цивільний інженер, який воював в першу світову війну
    (КНУБА, 2014) Івашко, Ю. В.
    Розглядається творчість маловідомого інженера Миколи Яскевича, який залишив по собі багато об’єктів архітектури. Вперше публікується повна біографія Яскевича, його родовід, основні об’єкти.
  • Документ
    Архітектурно-семіотична змістовність фасаду історичного прибуткового будинку по вул. Гоголівській, 23 м. Києва
    (КНУБА, 2015) Косаревська, Р. О.
    У статті проведено архітектурно-семіотичний аналіз образно-асоціативного ряду конструктивних деталей і декоративної пластики фасаду прибуткового будинку - пам’ятки архітектури у місті Києві по вул. Гоголівська, 23 (1909р.).
  • Документ
    Интерьеры лестничных клеток жилых и доходных домов нач. ХХ в. в г. Харькове как объект реабилитации
    (КНУБА, 2014) Кублицкая, Е. Е.
    У статті ставиться проблема необхідності реабілітації інтер'єрів сходових холів прибуткових і житлових будинків початку ХХ ст. у м. Харкові. На основі детального аналізу 4 об'єктів були зроблені висновки про можливість вибору даної методики для збереження інтер'єрів пам'яток архітектури та цінної історичної забудови, як об'єкти що відповідають критеріям матеріальної автентичності та художньої цінності регіону.
  • Документ
    Історія зведення та особливості архітектури будинку Міхала Підгорського
    (КНУБА, 2018) Горіна, А. О.; Горова, Ю. О.; Безверха, Ю. О.; Семенчук, Т. А.
    У статті розглянута історія створення прибуткового будинку поміщика М. Подгорського в м. Києві на вул. Ярославів Вал. Розкрито його архітектурно-планувальну структуру, особливості побудови приміщень, конструкції даху і стилістичні риси.
  • Документ
    Архитектурно - пространственные особенности городской застройки эпохи модерна на примере центрального исторического ареала г. Харькова и тенденции ее сохранения
    (КНУБА, 2014) Черкасова, Е. Т.
    Одним з чинників формування регіональних особливостей архітектури епохи модерну є чинник просторовості, обумовлений містобудівними особливостями міської забудови кінця XIX – початку ХХ ст., що історично склалася. У статті розглянуті особливості розміщення і морфологічні параметри пам'яток архітектури в стилі модерн - прибуткових і багатоквартирних житлових будинків, розташованих у межах центрального історичного ареалу Харкова. Архітектурно-просторові характеристики історичних будівель простежені на основі аналізу будівельного регламенту міської забудови початку ХХ ст.
  • Документ
    Функціональна модель прибуткового житла як нового елементу забудови міста
    (КНУБА, 2013) Бачунов, О. В.
    В статті розглядається декілька принципових моделей житла та механізми їх утворення. Встановлено що існує потреба у створенні моделі житла «прибутковий будинок нового типу» як цілісного структурного елементу системи «житло»
  • Документ
    Принципова модель сучасного прибуткового житла
    (КНУБА, 2012) Бачунов, О. В.
    Двоякий інтерес прибуткового житла як основа для створення моделі нового житлового середовища. Розглядаються інтереси власника та мешканця, створюється їх концептуальна модель та різні рівні взаємодії архітектурного об’єкту та навколишнього середовища.
  • Документ
    Особливості формотворення міського середовища на прикладі історичного центру Києва
    (КНУБА, 2011) Гнатюк, Л. Р.; Бовкун, М. С.
    Стаття присвячена дослідженню гармонійного формотворення міського середовища. Дослідження проведено на зразках прибуткових будинків в стилі київського модерну. На основі проведеного аналізу виявлено основні елементи пріоритетного стилю забудови центра Києва та запропоновано їх використання для формування сучасного міського середовища.