Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Технологічні особливості підсилення металевих конструкцій методом наклеювання високоміцних фіброармованих систем при реконструкції
    (КНУБА, 2021) Руднєва, Ірина
    Будівельна спадщина України включає численні приклади застосування металевих конструкцій, особливо тих, які використовуються в промислових будівлях та у великопрольотних спорудах. Застосування металевих конструкцій в будівництві зумовлене, перш за все, їх механічними властивостями. Вони морозостійкі і витримують температуру до -65 градусів, жорсткі, стійкі, міцні і надійні. Також їх можна використовувати в районах з підвищеною сейсмічною активністю. Але, як і у випадку з іншими типами конструкцій, існує необхідність у відновленні або підсиленні металевих конструкцій внаслідок конструктивних дефектів, зносу несучих елементів, а також з метою збільшення несучої здатності. У певних випадках, підсилення полімерними композитами, армованими волокном (FRP), дає кращий результат, в порівнянні з традиційними методами підсилення з використанням металу. Значну частину української архітектурної та історичної спадщини складають будівлі і споруди з використанням металевих конструкцій. Вони зіграли фундаментальну роль в розвитку індустріалізації та внесли вагомий вклад в основу теорії споруд й дослідження міцності матеріалів. Перші конструкції були зроблені з чавуну або кованого заліза (обробленого або лудженого), але згодом вони швидко розвивалися разом з еволюцією методів ковки мінерального заліза. Основна культурна причина відновлення старих металевих конструкцій, які гарантують конструктивну функціональність та несучу здатність, заснована не тільки на необхідності збереження їх історичного походження, а й на цінності ландшафту, в яких вони розташовані. Саме з перерахованих вище причин, підсилення слід проводити з метою збереження первісної задумки архітектора. Тривала експлуатація будівель та їх конструктивних елементів з металу без своєчасного технічного обслуговування та капітальних ремонтів, недостатня міцність матеріалів конструкцій, а також зміна погодних умов та діючих нормативних документів в Україні, часто призводить до необхідності перерахунку несучих металевих конструкцій каркасу будівлі та їх підсилення максимально ефективними методами, як з точки зору надійності, так і з погляду рентабельності, на що впливає тривале припинення роботи підприємств, зупинка виробничого процесу або неможливість користуватися прилеглою територією для виконання робіт з реконструкції. У статті розглядаються технологічні особливості підсилення металевих конструкцій методом наклеювання високоміцних фіброармованих систем при реконструкції споруд, а також приведені основні рекомендації щодо встановлення, моніторингу та технічного обслуговування підсилених елементів.
  • Документ
    Технічний стан кам’яних будівель в умовах сейсмонебезпечних територій України
    (ДНДІБК, 2015) Попок, К. В.
    В статті розглянуто особливості кам’яних будівель та їх технічного стану в умовах сейсмонебезпечних територій України.
  • Документ
    Досвід стабілізації деформацій будівлі горизонтальним армуванням ґрунту основи
    (ДНДІБК, 2016) Гречко, В. Ф.; Гречко, О. В.; Волков, Д. А.; Зоценко, М. Л.; Винников, Ю. Л.; Юхименко, А. І.
    На основі розробок, досліджень та експериментальної перевірки технології горизонтального армування слабких грунтів при підсиленні основ деформованих будівель наведено приклад по ефективному застосуванню вказаної технології по стабілізації деформацій пошкодженої будівлі школи в Полтавському регіоні без припинення її експлуатації.
  • Документ
    Класифікація пошкоджень, механізмів деградації і параметрів фундаментів, що знаходяться в експлуатації
    (ДП НДІБК, 2016) Матченко, Т. І.; Шаміс, Л. Б.; Первушова, Л. Ф.; Матченко, П. Т.
    Дана класифікація пошкоджень, механізмів деградації основ, фундаментів та їх матеріалів, класифікація впливів і навантажень на фундаменти, а також параметрів, які необхідно контролювати при обстеженні для визначення технічного стану і залишкового ресурсу фундаментів, що знаходяться в експлуатації. There is given the classification of damage, degradation mechanisms of bases, foundations and materials, classification of loads and impacts on foundations, and controlled parameters in the survey to determine the technical condition and remaining life of the bases that are in operation.
  • Документ
    Методика оцінки залишкового ресурсу фундаментів за результатами моніторингу
    (ДП НДІБК, 2016) Матченко, Т. І.; Шаміс, Л. Б.; Первушова, Л. Ф.; Матченко, П. Т.
    Викладено методи з визначення залишкового ресурсу фундаментів за результатами моніторингу механізмів деградації матеріалів, конструкцій, агресивності середовища експлуатації, навантажень. Підходи враховують нелінійний характер накопичення пошкоджень підконтрольного параметру кожного механізму деградації. Methods of determining the residual life of foundations according to the results of the monitoring of degradation mechanisms of materials, structures and aggressive operating environment, loads are expounded. The methods take into account the non-linear nature of the damage accumulation of controlled parameters for each degradation mechanism.
  • Документ
    Визначення ресурсу з використанням параметра пошкоджуваності при багатоцикловому навантаженні
    (КНУБА, 2009) Пискунов, С. О.; Гуляр, О. І.; Мицюк, С. В.
    На основі НМСЕ реалізована методика визначення ресурсу з використанням континуальної механіки руйнування. Наведені дослідження достовірності отриманих результатів.
  • Документ
    Збільшення несучої здатності колон споруди плавального басейну шляхом улаштування монолітних обойм
    (КНУБА, 2018) Чирва, В. М.; Чирва, Т. Л.; Савченко, А. А.; Романенко, К. М.
    В представленій статті авторами був проведений аналіз результатів обстеження 50-метрового басейну закритого типу, який знаходиться у місті Кривий Ріг. Наведена технологія підсилення колон шляхом улаштування монолітних обойм. Поставлені подальші задачі для досліджень в цьому напрямку.