Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Схеми збирання даних для містобудівного моніторингу земель населених пунктів
    (КНУБА, 2020) Смілка, В. А.
    З розвитком геоінформаційних технологій та дистанційних методів спостереження з’являються нові можливості для збирання інформації в процесі моніторингової діяльності. Проблематика створення інструментарію збирання інформації для комплексного вирішення завдань містобудівного моніторингу та моніторингу земель детально не досліджувалась. Збирання інформації про об'єкти будівництва може відбуватись системно (одночасно), цілеспрямовано, або за необхідності – дисперсно. Одним з інструментів збирання інформації про об'єкти населеного пункту є розроблення містобудівної документації. Збирання відомостей про об’єкти населеного пункту здійснюється з використанням таких підходів: 1) масштабна пооб’єктна інвентаризація – найбільш капіталоємний, але точний варіант збирання інформації; 2) фрагментарний – збирання інформації про об’єкти населеного пункту в межах невеликих територій; 3) ситуативний – збирання інформації про об’єкти, які планується модифікувати або вивчити; 4) сегментний – тематичне збирання показників про об’єкти населеного пункту; 5) комбінований – сукупність різних підходів збирання інформації. Від змісту завдання моніторингу залежить вибір технологічної схеми його виконання і передусім збирання інформації, необхідної для реалізації завдання. На вибір технологічної схеми виконання завдання суттєво впливають і інші параметри: розмір зони розповсюдження (виконання) завдання моніторингу та час, за який необхідно його виконати. Завдання містобудівного моніторингу визначає множину об'єктів дослідження і типологію взаємозв'язків між ними або характеристики, які необхідно дослідити. Вивчення об'єкта моніторингу здійснюється шляхом збирання інформації про його геометричні параметри, атрибутивну інформацію, за схемою відношень «ЗАВДАННЯ – ОБ'ЄКТ ТЕХНОЛОГІЯ».
  • Документ
    Методологічний базис містобудівного моніторингу земель населених пунктів
    (КНУБА, 2019) Смілка, В. А.
    Методологія ведення містобудівного моніторингу земель населених пунктів базується на сукупності наукових методів дослідження предметної області, зокрема множини характеристик та явищ середовища населених пунктів. До теоретичних методів моніторингу можна віднести екстраполяцію, класифікацію, узагальнення, формалізацію. До емпіричних методів моніторингу відносяться вимірювання, методи документалістики, експеримент, органолептичні методи, порівняння, розрахунково-аналітичні методи, спостереження. Методологічний базис містобудівного моніторингу земель населених пунктів формується завдяки ряду наукових підходів, зокрема геоінформаційного, кваліметричного, цільового, економетричного підходів.
  • Документ
    Сталий розвиток населених місць: демографічний аспект
    (КНУБА, 2016) Дмитренко, А. Ю.
    У статті розглядаються можливі стратегії забезпечення сталого розвитку населених пунктів відповідно до тенденцій зміни чисельності їх населення та інтенсивності використання їх території.
  • Документ
    Планування реконструктивної діяльності як умова розвитку міст
    (КНУБА, 2015) Плешкановська, А. М.
    Розглядаються проблемні питання вибору оптимального проектного рішення при розробленні містобудівних програм і плануванні реконструктивних заходів з метою забезпечення сталого розвитку населених пунктів.
  • Документ
    Дачні та садові території - місце відпочинку чи місце проживання
    (КНУБА, 2014) Яценко, В. О.
    Розглянуто та проаналізовано існуючий стан важливого елемента системи розселення, дачні та садові території. Розкрито характер їх формування з нормативної, законодавчої та реальної позицій. Виділені основні чинники, які можуть стати на заваді до віднесення їх до повноцінної житлової забудови.
  • Документ
    Типологія елементів інформаційно-орієнтаційної системи населених пунктів і територій
    (КНУБА, 2013) Нагірний, П. Ю.
    Наведена характеристика користувачів містобудівної інформації. Розроблена фасетна класифікація елементів інформаційно-орієнтаційної системи населених пунктів і територій. Класифікаційні групи представлені у формалізованому вигляді.
  • Документ
    Аеродром як один із містобудівних факторів формування соціально-економічного ядра населеного пункту
    (КНУБА, 2010) Васильцова, Т. О.
    Тенденції соціально-економічного розвитку міста визначаються на основі динаміки: населення та економічної бази, до складу якої входить така сфера обслуговування як зовнішній транспорт. Із ряду видів зовнішнього транспорту найшвидшим та найпрестижним являється авіаційний. Населені пункти соціально та економічно залежні від напрямку спеціалізації зовнішнього транспорту, який може диктувати умови та особливості організації виробничої сфери, обслуговування, а також визначати прошарок суспільства, спроможного користуватись ним.
  • Документ
    Місце селищ з високощільною малоповерховою забудовою в мережі населених пунктів України
    (КНУБА, 2009) Стрітенко, Ю. Г.
    Розглядається проблема становлення селищ з високощільною малоповерховою забудовою як елементу адміністративно-територіального розподілу України. Для вирішення проблеми пропонується визначення ролі і позиції об’єкта дослідження в структурі класифікацій на основі різних класифікаційних критеріїв. Ключові слова: високощільна малоповерхова забудова, населений пункт, селище.