Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Структура ментально-семиотической системы городской среды
    (КНУБА, 2017) Арзили, А. Ю.
    В исследовании представлена ментально-семиотическая система городской среды, основанная на городском фольклоре. Городской фольклор рассмотрен как явление. С помощью формально-логического метода классификации мифы были разделены по содержанию. Связь мифов с городской средой была обозначена через топонимику. Рассмотрено свойство городской среды генерировать мифы. Так, процесс мифологизации среды обозначен как метод поддержания и создания психологического гомеостаза в психике человека и социума в городской среде, базирующийся на генетической памяти этноса. Метод мифологизации городской среды обозначен как ресурс по развитию духовного потенциала городской среды на качественно новом уровне, способствующий повышению уровня духовности человека и социума в городской среде.
  • Документ
    Міфо-топонімічний потенціал як фактор формування громадських просторів
    (КНУБА, 2020) Арзілі, Г. Ю.
    Міфо-топонімічний потенціал, визначаючи цінність матеріальної і духовної культури місця, позначений важливим культурним фактором формування громадських просторів, що відіграє визначальну роль у виборі функціонального зонування використання території, а також і у виборі засобів архітектурно-художнього вирішення громадських просторів.
  • Документ
    Подходы к исследованию и формированию духовности городcкой среды
    (КНУБА, 2018) Арзили, А. Ю.
    В науковому дослідженні дається визначення поняття духовності міського середовища. У зв'язку з амбівалентною природою досліджуваного поняття, позначаються внутрішньодисциплінарні та міждисциплінарні групи досліджень. Зокрема, розкриваються особливості напрямів у гуманітарній географії - міфогеографії, що мають ключове значення при розробці містобудівних методів оцінки та підвищення духовного потенціалу міської середовища.
  • Документ
    Мифологизация городской среды как базовый метод по моделированию ее духовности
    (КНУБА, 2018) Арзили, А. Ю.
    Наукове дослідження присвячене методу міфологізації міського середовища, який забезпечить формування інформації, необхідної для духовних потреб людини в міському середовищі за принципом психологічного гомеостазу і підтримки його сприятливого емоційного зв'язку з міським середовищем. Застосування до міського середовища моделі системи просторових сенсів – палімпесту, дозволить виявити багатство і багатогранність генетичної пам'яті нації, що надає благотворний вплив як на генетичну пам'ять міського середовища так і на соборність нації.
  • Документ
    Духовные потребности человека в городской среде
    (КНУБА, 2017) Демин, Н. М.; Арзили, А. Ю.
    В исследовании рассматривается «человек» как предмет познания на уровне сущности. Авторы выделяют два бытия человека как биологического и духовного существа. Рассматриваются потребности человека в городской среде как духовного существа. При этом, городская среда представлена конгломератом материального и духовного начал. Вводится понятие ментально-семиотической системы городской среды.
  • Документ
    Архітектура в конструюванні та репрезентаціїї нового міфу про Київську Русь
    (КНУБА, 2010) Лінда, С.М.
    У статті розглядається питання конструювання нових українських міфів, необхідних для становлення та розвитку української нації. Важливе місце у цьому процесі належить новому прочитанню міфу про Київську Русь, яке активно розробляється у сучасній історії України. Показано, як архітектура своїми специфічними засобами сприяє утвердженню у суспільстві нової міфологеми.