Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Документ
    Структура інформаційно-аналітичного забезпечення містобудівної діяльності в галузі інженерної підготовки території
    (КНУБА, 2021) Сингаївська, Олександра Іванівна; Чередніченко, Петро Петрович
    Об’єктом дослідження є містобудівельна діяльність в галузі інженерної підготовки територій. Предметом дослідження є структура інформаційно-аналітичного забезпечення містобудівної діяльності, містобудівного кадастру та експертних систем. Мета роботи: розробити структуру інформаційно-аналітичного забезпечення містобудівної діяльності моделі, а також структурнологічні моделі природних умов та процесів, заходів та споруд в області інженерної підготовки територій. Методи дослідження: методи порівняльного та системного аналізу. Результати роботи, їх наукова новизна: - визначено місце функціональних елементів інженерної підготовки території в структурі інформаційного забезпечення містобудівної діяльності; - розроблено узагальнені структурологічні моделі сучасного стану предметної області інженерної підготовки територій; - розроблено інфологічні моделі відображення послідовної взаємодії між функціональними елементами інженерної підготовки територій; - розроблено узагальнену модель аналізу послідовних залежностей між природними умовами та вибором варіанту необхідних інженерних споруд; - визначено методичні основи, а також методи та підходи до створення експертних систем в галузі інженерної підготовки територій. Результати роботи впроваджені в учбовий процес на кафедрі міського будівництва КНУБА.
  • Документ
    Свобода творчості у сфері сучасної містобудівної діяльності
    (КНУБА, 2008) Дьомін, Микола Мифодійович
    Викладено визначення свободи творчості в містобудуванні, як свідоме стримування емоцій та стимулювання холодного розрахунку, граничного прагматизму в пошуку компромісів при вирішенні різноманітних проблем, налагодженні органічної взаємодії незчисленної кількості розрізнених, часто не узгоджених між собою, різноспрямованих рішень.
  • Документ
    Законодавча та нормативна база регулювання забудови в історичних зонах
    (КНУБА, 2010) Матій, О. В.; Плешкановська, Алла Михайлівна
    В статті наведені існуючі закордонні та вітчизняні законодавчі і нормативні джерела забезпечення регулювання забудови в історичних зонах міст. Визначена проблема неузгодженості термінології у вітчизняних законодавчих та нормативних документах та їх дотримання при здійсненні містобудівної діяльності.
  • Документ
    Містобудівна класифікація субєктів економічної діяльності
    (КНУБА, 2013) Дьомін, М. М.; Сигнаївська, О. І.; Орел, А. А.
    З метою закладення підвалин єдиного містобудівного тезаурусу в статті виконано комплексний термінологічний аналіз діючої законодавчої, нормативної і науково-методичної бази відносно первинного системоформуючого об’єкту містобудівних систем – суб’єктів економічної діяльності – підприємств (установ, організацій). Розроблено класифікацію типів суб’єктів економічної діяльності, структуровану за видами функціональної спеціалізації, гармонізовану з КВЕДом (Класифікацією видів економічної діяльності). Дана класифікація створена для організації обліку та забезпечення можливості створення автоматизованої інформаційної системи – системи містобудівного кадастру, містобудівного банку данних.
  • Документ
    Громадська роль і професійна відповідальність містобудівної діяльності в умовах трансформації соціально-демографічних структур і суспільної свідомості населення міст України на початку XXI століття
    (КНУБА, 2013) Дьомін, М. М.
    Розглянуті кількісні і якісні показники процесів урбанізації на зламі ХХ-ХХІ століть та їх вплив на трансформацію соціально-демографічних структур, на проблеми і перспективи містобудівної діяльності в Україні.
  • Документ
    Особливості сучасного нормативного та методичного забезпечення забудови і реконструкції
    (КНУБА, 2014) Плешкановська, А. М.
    Розглянуті деякі питання методичного та нормативного забезпечення проектно-містобудівної діяльності та їх аналіз з точки зору застосування в сучасних умовах забудови та реконструкції територій.
  • Документ
    Застосування теорії множин в дослідженні структур інформаційного забезпечення містобудівної діяльності
    (КНУБА, 2015) Дьомін, М. М.; Сингаївська, О. І.
    Розкрито процеси формування містобудівної системи - «соціоекосистеми» з позицій математичного аналізу з застосуванням теорії множин, що виникає при потребі впорядкування та класифікації елементів за їх властивостями. В якості об’єкта містобудівного дослідження визначено системи «населення (суспільство)»  «середовище» та напрямки їх взаємодії через види діяльності. В дослідженні структур інформаційного забезпечення містобудівної діяльності розглянуто суборденовані відношення між множинами та підмножинами.
  • Документ
    Агломерація як об’єднання локальних групових систем (територіальних громад)
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    Розглянуто особливості формування агломерацій як об’єднань нових структурних одиниць системи розселення утворених в процесі децентралізації країни – територіальних громад. Зроблена спроба обгрунтувати необхідність розробки нового виду проектних робіт на місцевому рівні.
  • Документ
    Законодавча база України щодо участі громадськості в здійсненні містобудівної діяльності
    (КНУБА, 2019) Савчук, І. І.
    Проведено моніторинг та аналіз основних законів України та інших законодавчих документів, які містять інформацію про роль, місце та значущість громадськості в здійсненні містобудівної діяльності, шляхи впливу на прийняття важливих рішень в містобудуванні, коригування на затвердження містобудівної документації.
  • Документ
    Що спільного в процесі утворення територіальних громад як групових систем розселення на локальному рівні з політикою та реформами?
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    В статті проаналізовано особливості реформи адміністративного характеру в Україні за період ХХ – початок ХХІ століття. Виділено чотири основні етапи, які формували парадигму необхідності соціальних, економічних та політичних змін. Визначено роль та особливості містобудівної діяльності кожного етапу. Звернено увагу на можливі ризики та негаразди поквапливих процесів без урахування системних наукових фахових розробок.