Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Формування оптимального робочого середовища для офісних об’єктів
    (КНУБА, 2019) Ващенко, О. С.; Хараборська, Юлія Олександрівна; Vashchenko, O.S.; Haraborska, Y. O.
    На сьогоднішній день основна професійна діяльність людини полягає в різній інтелектуальній творчості - «інтелектуальному виробництві». І протікає цей процес переважно в різних офісних просторах (дослідних, офісних центрах, бізнес-парках), сукупність яких позначена як «офісні об'єкти». В даній статті розглядається формування сучасних офісних споруд і ділового середовища, що спрямовані на організацію руху інформаційних потоків і розвиток нових напрямків знань. The main professional activity of a person today consists of various intellectual activities involving creativity that is called “intellectual production”. This process takes place mainly in various office spaces (research, office centers, business parks), which are combined in this article as “office objects”. The formation of modern office buildings and the business environment which is aimed at organizing information flows and at developing new areas of knowledge is discussed in the article.
  • Документ
    Безбар’єрне міське середовище: ситуація в Україні та закордонний досвід
    (КНУБА, 2013) Семерун, Ю. А.
    Термін безбар'єрне середовище в більшості випадків вживається при згадці про людей з обмеженими фізичними можливостями, що використовують інвалідні коляски. Безбар'єрне середовище передбачає наявність пандусів і тротуарів з хорошим рівним покриттям, досить широких дверей та інших елементів зовнішнього середовища, що полегшують пересування маломобільних груп населення. Але інваліди-колясочники - це тільки частина населення, яким наявність безбар'єрного середовища дозволить вільно пересуватися по місту і відвідувати магазини, установи, заклади та інші об'єкти. Адже до маломобільних груп населення, крім осіб з обмеженими фізичними можливостями, відповідно до законодавства, також належать: тимчасово непрацездатні, пішоходи з дитячими колясками, вагітні жінки і т.п. До цієї ж категорії належать люди похилого віку і діти, мобільність і координація руху яких обмежені внаслідок вікових особливостей. Для всіх їх наявність безбар'єрного середовища є фактором, що істотно впливає на якість життя. Згідно світовим статистичними даними у будь-який момент користувачами елементів безбар'єрного середовища є від чверті до третини населення. А якщо простежити пильніше, то кожна людина в різні періоди свого життя використовує ці елементи, якщо звичайно вони створені, адже вони істотно поліпшують якість життя.
  • Документ
    Ергономічні особливості формування і організації архітектурного середовища хоспісів
    (КНУБА, 2017) Назарук, А. А.; Мироненко, О. В.
    У статті розкрито сутність і роль ергономіки в формуванні архітектурного середовища хоспісів. Аналізуються основні антропометричні особливості невиліковно хворих пацієнтів. На основі цього розглядаються шляхи організації ергономічного середовища за рахунок грамотного застосування засобів ергодизайну. Відповідно до висунутих положень сформовані основні ергономічні особливості формування архітектурного середовища хоспісів.
  • Документ
    Стан національної нормативної бази дизайну та ергономіки
    (КНУБА, 2014) Рубцов, А. Л.; Свірко, В. О.; Кардаш, О. В.
    у статті розглянуті питання формування національної дизайнергономічної бази. Визначено стан вітчизняної нормативної бази з дизайну та ергономіки, що була розроблена за останні двадцять років, завдання та напрямки її гармонізації зі стандартами ЄС
  • Документ
    Дослідження умов дизайн-проектування демонстраційних приміщень за ознаками "шоу-рума"
    (КНУБА, 2015) Кардаш, О. В.
    Розглянуто вимоги щодо організації демонстраційних залів. Вказано на відсутність відповідності ергономічних вимог щодо зорового спостереження. Обгрунтовано умови дизайн-проектування демонстраційних залів з невеликою площею – шоу-румів. Запропоновано визначення відстані до об’єкту спостереження за його висотою та кутом зору спостерігача.
  • Документ
    Вплив ергономічних вимог на створення комфорту та зручності ресторанів, як закладів громадського харчування
    (КНУБА, 2014) Гнатюк, Л. Р.; Поліщук, Я. І.
    у статті розкрита роль ергономічних вимог у дизайні інтер‘єру ресторану. Оптимізація простору для досягнення комфорту відпочиваючих людей. Розглядається вплив комфорту та зручності на створення внутрішнього простору ресторану, підбір меблів та їх функціональні властивості в залежності від виду та їх функцій
  • Документ
    Сучасні вимоги до інтер'єрів громадських будівель соціальної сфери і принципи їх формування та розвитку
    (КНУБА, 2013) Чернявський, В. Г.
    В статті розглядається вплив сучасних вимог на формування інтер‘єрів громадських будівель соціальної сфери, принципи їх формування та розвитку.