Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Архітектурний потенціал погінського паломницького центру в сакрально-туристичному просторі Прикарпаття
    (КНУБА, 2017) Голубчак, К. Т.; Слєпцов, О. С.
    Стаття аналізує перспективи та особливості функціонування паломницького центру у с. Погоня Тисменицького району Івано-Франківської області як потужного осередку духовності Прикарпаття. На основі аналізу історичних даних, а також існуючого стану території сформовано пропозиції щодо вдосконалення його архітектурно-планувальної організації та інфраструктури.
  • Документ
    Градостроительные методы оценки и повышения уровня духовного потенциала городской среды
    (КНУБА, 2017) Дьомін, М. М.; Арзили, А. Ю.
    Сучасна світова політична арена характеризується конкурентністю глобальних міст між собою за визнання і повагу в світі. Рівень визнання територіальної одиниці безпосередньо впливає на стан туризму, залучення зовнішніх інвестицій, економічного зростання, встановлення партнерських відносин з іншими країнами, збільшення чисельності населення міст, престиж міста і повагу до нього. Однак на ряду з конкуренцією між собою міське середовище прискореними темпами втрачає зв'язність своїх історичних шарів, перебуваючи в постійній структурній реорганізації, яка має властивість мутувати, адаптуватися і трансформуватися [1], [2]. Нігілістичне ставлення до традицій, до глибинних витоків людської свідомості привело до вихолощення з міського середовища її духовного начала [1], [3]. Відбувається деструкція міського середовища, перманентна втрата її генетичної і культурної пам'яті [1]. Безліч людей відчувають такі міста як відчужені, що тиснуть, жорсткі, непривабливі місця, що не має нічого спільного з істинним змістом міського життя [1], [3]. До XXI сторіччя люди майже зовсім розгубили досвід духовної взаємодії з середовищем, втратили потребу в сенситивному і естетичному спілкуванні з нею [1]. Актуальним стає розробка абсолютно нового підходу до проектування міського середовища на якісно новому рівні, що відповідає на виклик XX1 століття.
  • Документ
    Гошів як центр паломництва. Проблеми та шляхи реформування і розвитку
    (КНУБА, 2017) Голубчак, К. Т.; Слєпцов, О. С.
    В статті окреслено перспективи та особливості функціонування Гошівського паломницького центру як потужного осередку релігійнопаломницького туризму Прикарпаття, досліджено особливості його архітектурно-планувальної організації, а також виявлено проблеми його функціонування та запропоновано шляхи їх вирішення.
  • Документ
    Духовні реколекції в системі освіти молоді та визначення їх місця в архітектурному просторі
    (КНУБА, 2017) Голубчак, К. Т.; Габрель, М. М.
    Стаття присвячена визначенню поняття духовних реколекцій, дослідженню їх впливу на формування духовності молодої людини та особливостей архітектурної організації духовно-реколекційних центрів.