Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 12
  • Документ
    Аналіз еволюції візуального середовища як основа формування єдності міського простору Києва
    (КНУБА, 2011) Бачинська, Ольга Василівна
    Розглядається характер міської забудови Києва; проблеми, які виникають внаслідок своєрідного процесу формування міського середовища; пропонується поєднання окремих стилістичних періодів в загальну еволюцію візуального середовища заради пошуків гармонійної взаємодії між спорудами та масивами різних періодів Києва.
  • Документ
    Аналіз просторової структури вулиці Воровського м. Києва на основі систематизації умов візуального сприйняття
    (КНУБА, 2012) Воронкова, Є. М.; Ковальський, Л. М.
    Розглянуто існуючий стан просторової структури вулиці Воровського в м. Києві з метою підготовки пропозицій щодо її оптимізації з урахуванням факторів, які впливають на візуальне сприйняття міського середовища.
  • Документ
    Аналіз просторової структури вулиці Воровського м. Києва на основі систематизації умов візуального сприйняття
    (КНУБА, 2012) Воронкова, Є. М.; Ковальський, Леонід Миколайович
    Розглянуто існуючий стан просторової структури вулиці Воровського в м. Києві з метою підготовки пропозицій щодо її оптимізації з урахуванням факторів, які впливають на візуальне сприйняття міського середовища.
  • Документ
    Векторна складова z - основа візуального сприйняття простору в тривимірному середовищі
    (КНУБА, 2018) Кузьмич, В. І.
    Дослідження сприйняття візуальної глибини простору, що базується на параметрах вектору Z розкриває механізми бінокулярного сприйняття навколишнього середовища. Також додається взаємозв’язок об’ємно просторових ахроматичних співвідношень. пояснюючи біологічні складові стерео сприйняття об’єктів та віддалей між ними. Виясняється роль хроматичних спектральних кольорів та їх властивостей у формуванні сприйняття об’ємів та об’єктів.
  • Документ
    Прийоми формування просторових меж композиційної структури архітектурно-містобудівних комплексів
    (КНУБА, 2017) Коптєва, Г. Л.
    Розглядається композиційна роль, морфологічні та семантичні якості просторових меж в архітектурно-містобудівному середовищі через естетико-емоційні аспекти їх сприйняття.
  • Документ
    Психологічний аспект естетичного сприйняття житлового середовища
    (КНУБА, 2015) Сазонова, Ю. Ф.
    У статті показано, що ефективна організація візуального житлового середовища передбачає дослідження потреб мешканців, зокрема виявлення психологічних особливостей сприйняття естетичних характеристик даного середовища.
  • Документ
    Візуальне архітектурне середовище, як джерело інформації
    (КНУБА, 2017) Сазонова, Ю. Ф.; Демченко, А. В.
    Окреслюються характерні особливості формування візуального архітектурного середовища з урахуванням параметрів інформативності. Показано, що важливу роль відграє структурування візуальної інформації та використання доцільної концентрації візуального різноманіття в контексті еволюційних перетворень архітектурного середовища. Виявлено, що візуальне сприйняття та засвоєння інформації обумовлює вибір та узгодження параметрів елементів та структурних зв’язків системи візуального архітектурного середовища.
  • Документ
    Формування теоретичної моделі екскурсійного маршруту
    (КНУБА, 2013) Антонець, М. О.
    У статті відбувається формування теоретичної моделі екскурсійного маршруту. Проаналізовано композиційні елементи, що застосовуються у драматургії, кінематографії та проведено аналогію з тими, що використовуються при створенні екскурсії. Встановлено зв'язок особливостей глибинно-просторової композиції та моделі маршруту.
  • Документ
    Функціонально – емоційні аспекти формування центрів дитячої творчості (ЦДТ)
    (КНУБА, 2012) Аванесян, Д. О.; Негай, Г. А.
    в статті розглянуті принципи функціональної та психоемоційної організації ЦДТ, створена базова модель просторової структури даних закладів та розглянуті додаткові групи приміщень по різним видам діяльності, які можуть впливати на формування комфортності та ефективності функціонування ЦДТ.
  • Документ
    Концептуальные основы контекстуального метода формирования городской среды. Композиционно- градостроительный аспект формирования высотной застройки
    (КНУБА, 2010) Николаенко, В.А; Бабеев, К.В.
    Аналізується архітектурна композиція міського простору, визначається значення розташування об'єкту в містобудівній композиції. Коротко описаний контекстуальний метод проектування і його роль при формуванні висотної забудови.