Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Моделювання сил опору при підйомі бурильної колони в свердловині з недосконалостями у формі зламів осьової лінії
    (КНУБА, 2011) Гайдайчук, В. В.; Худолій, С. М.; Андрусенко, О. М.
    На основі теорії гнучких криволінійних стержнів поставлена задача про пружний згин бурильних колон в каналах глибоких криволінійних свердловин з геометричними недосконалостями їх осьових ліній. Чисельними методами виконаний аналіз залежності сил опору руху колони від радіусів заокруглень, кутів, кроків і місць локалізації ламаних недосконалостей. Обговорюються результати розрахунків.
  • Документ
    До розрахунку стійкості та коливань бурильної колони
    (КНУБА, 2006) Гуляєв, В. І.; Бєлова, М. О.; Горбунович, І. В.
    Ефективним способом проходки шахтових стволів і свердловин великого діаметра є використання бурильних установок роторного типу. Основною умовою підвищення якості проходки стволів і свердловин є проведення буріння із заданою рейсовою швидкістю та із забезпеченням вертикальності осі ствола. Невиконання цих вимог призводить до звичайних утрат енергетичних ресурсів і часу. Наприклад, для бурових установок роторного типу при проходці шахтових вентиляційних стволів відхилення осі ствола від вертикалі не повинно перевищувати 1м на 100м глибини.
  • Документ
    Коливання кружляння бурильних колон
    (КНУБА, 2011) Гайдайчук, В. В.; Борщ, О. І.
    Розглянута задача про згинні коливання конструкції низу бурильної колони, що обертається, під дією прикладеного до долота моменту сил тертя (різання). Виконано аналіз механізму самозбудження коливань. Показано, що сформований момент являється неконсерватвним і є основним джерелом динамічної нестійкості системи. Побудовано форми згинних рухів конструкції низу бурильної колони при різних значеннях характерних параметрів.
  • Документ
    Математичне моделювання пружного згинання бурильної колони у каналі криволінійної нафто - газової свердловини
    (КНУБА, 2016) Гайдайчук, В. В.; Левківська, Л. В.; Ковальчик, Я. Л.
    Використовуючи теорію гнучких криволінійних стержнів, поставлено задачу про пружне згинання бурильних колон у каналах криволінійних свердловин з геометричними недосконалостями їх осьових ліній при виконанні технологічних операцій буріння. Розроблене математичне забезпечення для аналізу цього явища. Чисельними методами досліджено чутливість зовнішніх та внутрішніх силових факторів, які діють на колону, до значень геометричних параметрів цих недосконалостей, а також до режиму виконання спуско-підіймальних операцій. Наведено результати комп’ютерного моделювання.
  • Документ
    Стійкість і коливання бурильних колон з внутрішніми потоками рідини в каналах горизонтальних свердловин
    (КНУБА, 2015) Андрусенко, О. М.; Глазунов, С. М.
    У зв'язку з розробкою нових технологій видобутку вуглеводневих палив із сланцевих порід у нафтогазовій промисловості все більша увага приділяється задачам буріння похилих і горизонтальних свердловин. Специфіка процесів проходки таких свердловин полягає в тому, що на їх перебіг істотно впливають сили контактного і фрикційного взаємодії між поверхнею бурильної колони і стінкою свердловини, що виникають у таких випадках. У даній роботі поставлена задача про біфуркаційні випинання і малі згинні коливання бурильної колони, що обертається, яка лежить в каналі горизонтальної свердловини. З урахуванням сил тертя і додаткових реакцій в'язів виведені диференціальні рівняння, для яких побудовані розв’язки задач на власні значення про стійкість і вільні коливання колон скінченної й необмеженої довжини.
  • Документ
    Компютерне моделювання стійкості коливань кружляння колон глибокого буріння
    (КНУБА, 2015) Гуляєв, В. І.; Гайдайчук, В. В.; Шевчук, Л. В.
    У статті на основі неголономних і фрикційних моделей контактної взаємодії розглядається задача про стійкість коливань кружляння долота бурильної колони, яка попередньо напружена поздовжньою силою і обертається під дією прикладеного до долота моменту силрізання. Виконано комп'ютерне моделювання самозбудження коливань кружляння на простих фрикційних і кінематичних схемах з простими геометричними тілами. Отримані результати дозволили встановити найбільш важливі фактори, що впливають на характер протікання розглянутих коливальних процесів.
  • Документ
    Неголономна динаміка коливань кружляння колон глибокого буріння
    (КНУБА, 2014) Гайдайчук, В. В.; Шевчук, Л. В.
    На основі методів неголономної механіки поставлена задача про коливання кружляння долота бурильної колони, яка попередньо напружена поздовжньою силою і обертається під дією прикладеного до долота моменту сил різання. Виконано аналіз механізму самозбудження коливань. Показано, що вони можуть бути як стійкі, так і нестійкі.