Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    Використання данних операторів стільникового зв’язку для визначення рухомості населення на прикладі міста Києва та Київської області
    (КНУБА, 2017) Осєтрін, М. М.; Беспалов, Д. О.; Тацій, М. П.
    Приводиться методологія визначення рухомості шляхом збору та аналізу даних мобільного оператора.
  • Документ
    Рефлекторна система формалізації змісту довільних текстів будівельної тематики
    (КНУБА, 2013) Тесля, Ю. М.; Шабала, Є. Є.
    Розглянуто підхід до застосування елементів штучного інтелекту для розробки інтелектуальної інформаційної системи формування, ведення та актуалізації ресурсної нормативної бази в будівництві.
  • Документ
    Використання Arcgis server для ведення бази даних геолого-геофізичної інформаціїї НАК "Нафтогаз України"
    (КНУБА, 2018) Галюк, С. М.; Фенота, П. О.; Коваль, А. М.
    Подано короткий огляд історії розвитку та поточного стану програмно-технічного забезпечення ведення Бази даних геолого-геофізичної інформації НАК "Нафтогаз України" за допомогою програмних засобів геоінформаційних систем та систем керування базами даних. Описано практичні приклади використання геоінформаційної системи ESRI ArcGIS для ведення баз геоданих та поєднання просторових та реляційних табличних даних для вирішення завдань кращого картографування та управління базами даних.
  • Документ
    Технології розробки бази даних ERP-системи управління промисловим підприємством
    (КНУБА, 2017) Демідов, Павло Георгійович; Цюцюра, Микола Ігорович
    Розглянуто проблему створення бази даних ERP-системи управління промисловим підприємством. Виокремлено основні компоненти проектування бази даних та їх взаємодію; розроблено модель опису процесу розробки бази даних з використанням прямого та зворотного її проектування; визначено схему взаємодії інваріантної бази даних ERP-системи з функціональними компонентами інформаційних систем (ІС) декількох підприємств. Побудовано ієрархічну функціональну модель проектування та розробки БД управління підприємством. Запропоновані моделі дозволяють значно прискорити та зменшити витрати на розробку БД. Формування на основі фізичної моделі SQL-опису дозволяє створити в автоматичному режимі інформаційні об’єкти в БД вибраної СУБД. Побудова моделей опису створення баз даних управління промисловим підприємством засобами CASE-систем ARIS Express та BPWin дозволить значно прискорити та зменшити витрати на розробку баз даних.
  • Документ
    Концептуальна модель адаптивної інформаційної системи навчання
    (КНУБА, 2017) Федусенко, Олена Володимирівна; Федусенко, Анатолій Олександрович; Доманецька, Ірина Миколаївна
    Стаття присвячена питанням розробки загальної концептуальної моделі інформаційної системи, призначеної для дистанційного адаптивного навчання. Запропоновано використовувати у такій системі граф дисциплін, який включає в себе графи кожної окремої дисципліни, що поділені на змістовні модулі та теми. Крім того, дана модель включає в себе моделі студентів та підсистему перевірки знань. Дана підсистема обов‘язково містить відкриті питання, оскільки саме вони надають найбільш якісну інформацію про рівень знань кожного зі студентів. Означена інформаційна система може бути використана як в освітніх закладах різного рівня акредитації, так і для дистанційного навчання. Використання запропонованої системи дозволить підвищити якість освіти за рахунок адаптації освітньої програми під індивідуальні потреби кожного студента.
  • Документ
    Методологія просторового моделювання зони забруднення навколо місць видалення відходів
    (КНУБА : ІТГІП, 2014) Новохацька, Н. А.
    У статті пропонується методологія просторового моделювання зони забруднення навколо місць видалення відходів, яка базується на застосуванні ГІС-технологій з отриманням тріангуляційної моделі, комплексної картографічної моделі та моделі зони впливу полігону твердих побутових відходів, що значно підвищить рівень екологічної безпеки на регіональному і державному рівні та дасть можливість розробити комплекс заходів щодо зменшення цього впливу на довкілля.
  • Документ
    Система телемоніторингу фізіологічних показників пацієнтів
    (КНУБА : ІТГІП, 2014) Хорозов, О. А.
    Розробка системи біотелеметрії і протоколу телемедичних повідомлень щодо моніторингу показників стану здоров’я пацієнтів.
  • Документ
    Бази даних для перевірки адекватності моделей СППР із забезпечення техногенної безпеки промислового міста
    (КНУБА : ІТГІП, 2014) Кряжич, О. О.; Василь’єва, О. І.
    У статті розглянуто деякі вимоги до створення бази даних для перевірки відповідності моделей СППР з управління техногенною безпекою промислового міста. Визначені деякі особливості наповнення таких баз даних. Наведено приклад наповнення бази даних для перевірки відповідності моделей за вимогами стратегічного управління DOTMLPF. Зроблені висновки відносно можливостей практичного використання.
  • Документ
    Технологія інвентаризації місць видалення відходів методами дистанційного зондування землі
    (КНУБА : ІТГІП, 2014) Новохацька, Н. А.; Трофимчук, О. М.
    У статті пропонується технологія інвентаризації місць видалення відходів методами дистанційного зондування Землі для створення єдиної бази даних та реєстру сміттєзвалищ, що значно підвищить рівень екологічної безпеки на регіональному і державному рівні та дасть можливість розробити комплекс заходів щодо зменшення впливу на довкілля твердих побутових відходів.