Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 58
  • Документ
    Обґрунтування методики комплексного пропорціонування в архітектурі майбутнього
    (КНУБА, 2012) Сьомка, С. В.
    В статті розглянуті питання гармонізації архітектурного середовища з застосуванням методів архітектурної композиції і пропорціонування.
  • Документ
    Застосування скульптурної пластики на дитячих майданчиках та її взаємодія з архітектурним середовищем
    (КНУБА, 2012) Полубок, А. П.
    Розглядається проблема використання скульптури на сучасних дитячих майданчиках та її взаємодія з архітектурним середовищем як зв’язок двох пластичних мистецтв.
  • Документ
    Проблемы формирования архитектуры многоэтажного жилища в условиях г. Тегеран
    (КНУБА, 2011) Азари Алиреза
    Рассмотрены проблемы формирования современного многоэтажного городского жилища для г . Тегеран , предложены основные направления совершенствования его структуры и архитектуры .
  • Документ
    Функционально-планировочная организация торговых комплексов коммерческих ячеек в Иране
    (КНУБА, 2011) Тормакан Ахмад; Малик Т. В.
    Рассматривается функционально-планировочная организация торговых комплексов с коммерческими ячейками в Иране. Обозначены разнообразные функциональные блоки, зоны и единицы и указаны необходимые помещении и их особенности . Определены схемы взаимосвязи между ними и разные приемы соединения разных функциональных помещений .
  • Документ
    Экомузей в общей классификации музеев
    (КНУБА, 2011) Нгуен, Дак Дат; Зиміна, С. Б.
    В статті наводиться класифікація музеїв за різними ознаками, виявлено місце екомузею, як типу, розглянута архітектура існуючого екомузею в Ханої, В'єтнам.
  • Документ
    Безбар’єрне міське середовище: ситуація в Україні та закордонний досвід
    (КНУБА, 2013) Семерун, Ю. А.
    Термін безбар'єрне середовище в більшості випадків вживається при згадці про людей з обмеженими фізичними можливостями, що використовують інвалідні коляски. Безбар'єрне середовище передбачає наявність пандусів і тротуарів з хорошим рівним покриттям, досить широких дверей та інших елементів зовнішнього середовища, що полегшують пересування маломобільних груп населення. Але інваліди-колясочники - це тільки частина населення, яким наявність безбар'єрного середовища дозволить вільно пересуватися по місту і відвідувати магазини, установи, заклади та інші об'єкти. Адже до маломобільних груп населення, крім осіб з обмеженими фізичними можливостями, відповідно до законодавства, також належать: тимчасово непрацездатні, пішоходи з дитячими колясками, вагітні жінки і т.п. До цієї ж категорії належать люди похилого віку і діти, мобільність і координація руху яких обмежені внаслідок вікових особливостей. Для всіх їх наявність безбар'єрного середовища є фактором, що істотно впливає на якість життя. Згідно світовим статистичними даними у будь-який момент користувачами елементів безбар'єрного середовища є від чверті до третини населення. А якщо простежити пильніше, то кожна людина в різні періоди свого життя використовує ці елементи, якщо звичайно вони створені, адже вони істотно поліпшують якість життя.
  • Документ
    Объемно-пространственная композиция исторических торговых комплексов в Иране
    (КНУБА, 2011) Торкаман, Ахмад
    В исторических торговых комплексах Ирана рассматриваются пространства, вокруг них формируются коммерческие ячейки. Обозначены разнообразные композиции этих пространств и указаны некоторые особенности, которые сохраняют свои значении для современного проектирования.
  • Документ
    Успенський собор Киево-Печерської Лаври: історико-архівні і бібліографічні дослідження
    (КНУБА, 2015) Орленко, Микола Іванович
    Описано історію будівництва Успенського собору, наведено тексти з історичних документів і книг.
  • Документ
    Архитектурное проектирование многоэтажных жилых домов в условиях повышенной сейсмичности г. Тегеран
    (КНУБА, 2013) Азари, Алиреза
    Рассмотрена геолого-сейсмическая характеристика территории г. Тегеран, выявлены стадии исследований при проектировании зданий в условиях повышенной сейсмичности, определены основые факторы влияния для увеличения сейсмостойкости многоэтажных зданий.
  • Документ
    Характерні форми елементів будівель з готельними функціями
    (КНУБА, 2015) Козакова, Олена Миколаївна
    Проаналізовані основні форми елементів історичних будівель з готельною функцією. Були вивчені форми дахів, аттиків, фронтонів, вікон і входів в будівлях України і інших країн.