Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Документ
    Теплопостачання індивідуальних будинків з застосуванням теплових насосів та геліоколекторів
    (КНУБА, 2012) Ваколюк, Анатолій Степанович
    В статті показана необхідність комплексного застосування теплових насосів і сонячних колекторів спільно з водогрійними котлами
  • Документ
    Сучасні системи автономного теплопостачання будинків
    (КНУБА, 2012) Степанов, Микола Васильович; Ваколюк, Анатолій Степанович; Швець, С. М.
    В статті розглянуті системи теплопостачання окремих будинків з застосуванням теплових насосів та геліоколекторів. Показана необхідність експериментальних досліджень відбору тепла від низькотемпературного джерела теплової енергії грунтовим теплообмінником
  • Документ
    Теплові насоси як джерела низькотемпературного теплопостачання
    (КНУБА, 2017) Кулінко, Є. О.; Кузицький, І. Т.; Погосов, О. Г.
    Зростаюче енергетична криза, необхідність диверсифікацій джерел енергії призводять до появи та широкого впровадження альтернативних джерел енергії, зокрема геотермальних теплових насосів. При використанні низькопотенціальної теплової енергії ґрунтів неглибокого залягання (10 - 100 м) особливо актуальним є питання відновлення температурного режиму джерела та використання теплового насосу в реверсивному режимі: взимку - на потреби опалення, влітку - холодопостачання. Для можливості корелювання показників питомого відбору теплової енергії з погонного метру свердловини необхідне створення динамічних фізичних моделей.
  • Документ
    Підвищення енергоефективності систем забезпечення мікроклімату громадських будівель
    (КНУБА, 2015) Предун, К. М.; Комаренко, О. І.
    У статті запропоновано використання теплонасосних установок типу «повітря-вода» в системах вентиляції і кондиціонування повітря. Показано переваги такого рішення у порівнянні з традиційними системами забезпечення мікроклімату громадських будівель.
  • Документ
    Енергоефективні системи теплопостачання житлових та громадських будинків
    (КНУБА, 2010) Мороз, П. М.; Степанов, М. В.; Ластовка, В.
    В статті розглядаються існуючі системи теплопостачання будинків. Запропонована схема використання теплових насосів та сонячних колекторів в системах опалення і гарячого водопостачання громадських будинків.
  • Документ
    Перспективи та аспекти застосування систем теплохолодопостачання, які використовують приповерхневі шари води в якості теплового аккумулятора
    (КНУБА, 2014) Малкін, Е. С.; Кулінко, Є. О.
    Розглянуто питання застосування приповерхневих шарів води в якості теплового акумулятора. Розглянуті можливі схеми відбору теплової енергії землі та приповерхневих вод. Вказано на ряд факторів, що впливають на не стаціонарність процесів теплоакумулювання. Описано можливі шляхи реалізації поставленого питання. Окреслено ряд проблем та шляхи можливого їх вирішення. Наведено принципові схеми, які можуть бути використані для реалізації систем теплохолодопостачання, які використовують приповерхневі шари води в якості теплового акумулятора.
  • Документ
    Термодинамічний аналіз циклів каскадної теплонасосної установки
    (КНУБА, 2009) Редько, А. О.
    Наведені результати розрахунку та порівняльного аналізу термодинамічної ефективності двоступінчатої та каскадної теплової схеми теплонасосної установки. Визначені оптимальні робочі речовини – хладони R407c та R134a.
  • Документ
    Схеми систем геліотеплопосточання будинків із застосуванням газового водогрійного котла та теплового насоса
    (КНУБА, 2009) Мороз, П. М.
    Наведені принципові схеми застосування теплового насоса спільно з водогрійним котлом в системі геліотеплопосточання. Системи комбінованого геліотепопосточання пройшли експериментальні експлуатаційні випробування в м. Біла Церква.
  • Документ
    Методика розрахунку характеристик геотермальних теплонасосних установок.
    (КНУБА, 2008) Редько, А. А.; Харлампіді, Д. Х.
    Наведена методика розрахунку геотермальних теплонасосних установок в залежності від зміни вхідних параметрів геотермальної води і теплоносія системи опалення
  • Документ
    Підвищення ефективності систем теплогенерації центрального теплопостачання
    (КНУБА, 2019) Редько, І. О.; Редько, А. О.; Приймак, О. В.; Бурда, Ю. О.
    Відомо, що енергетично ідеальне теплотехнологічне підприємство повинно використовувати електроенергію, яка виробляється комбінованим засобом на власному вторинних ресурсах. Відтак необхідна заміна обладнання, яке використовує дорогі види енергії на альтернативні. До таких технологій відносяться холодильні машини і теплові насоси, які використовують абсорбційні процеси. Теплові насоси мають велику перевагу за рахунок незначної вартості енергоресурсів: потреба в їхньому використанні раніше була відсутня, оскільки нагрів можливо було здійснювати альтернативними технологіями, більш прийнятими, а в утилізації низькопотенційних теплових потоків не було економічної необхідності. Аналіз ефективності систем центрального теплопостачання України показує, що в сучасних економічних умовах тенденція систем теплопостачання може розвиватися в наступних напрямках: застосування знижених параметрів температурного графіка, засобів регулювання і автоматизації, застосування конденсаційних потоків з глибоким охолодженням продуктів згоряння біопаливних котлів, застосування парокомпресійних і абсорбційних теплових насосів, використання вторинних енергоресурсів промислових підприємств, когенераційних установок, підвищення теплотехнічних характеристик будівель. Модернізація з застосуванням даних заходів може суттєво підвищити економічні і технічні характеристики теплогенераційного і теплопостачального обладнання.