Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 11
  • Документ
    Виїзна конференція кафедри основ архітектури та архітектурного проектування «Сучасні тенденції розвитку дерев'яної сакральної архітектури»
    (КНУБА, 2020) Івашко, Юлія Вадимівна; Сьомка, Сергій Володимирович; Ушаков, Гліб Наумович
    У статті описуються результати та висновки виїзної науково- практичної конференції кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА "Сучасні тенденції розвитку дерев'яної сакральної архітектури" 7 вересня 2019 року.
  • Документ
    Кафедрі основ архітектури та архітектурного проектування 55 років: еволюція, особистості, надбання, сьогодення
    (КНУБА, 2020) Слєпцов, Олег Семенович; Івашко, Юлія Вадимівна; Ушаков, Гліб Наумович; Яковенко, М. К.
    У статті досліджується історичний розвиток та організаційно- методична система діяльності кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА під керівництвом професора О.С.Слєпцова. Виявлено ефективну взаємодію основних складових діяльності: навчальне середовище, залучення досвідчених фахівців, співпраця з профільними організаціями, участь у реальних проектах і конкурсах, видавнича діяльність, індивідуальний науковий, практичний та художній розвиток викладачів. Узагальнено значення кафедри у структурі архітектурного факультету КНУБА та результати оновленої комплексної діяльності, що послідовно впроваджує протягом дев'яти років керівник кафедри професор О.С.Слєпцов. Ці методичні висновки можуть бути корисними при плануванні діяльності різними організаційними підрозділами архітектурної освіти та науки.
  • Документ
    Проблеми збереження римо-католицьких храмів у малих містах та селах Тернопілля
    (КНУБА, 2018) Дячок, О. М.
    Проводиться аналіз і стан збереження католицьких костелів у малих містах і селах Теребовлянського району Тернопільської області, де відсутні римо-католицькі парафії. Виявлено, що більшість із них знаходяться у занедбаному стані, а покинуті храми руйнуються. Реставраційно-охоронні роботи у них не ведуться. Досліджено, що храми, які перейшли у підпорядкування місцевим греко- католицьким або православним громадам відновлюються, але, на жаль іноді безконтрольно перебудовуються.
  • Документ
    Архітектурний потенціал погінського паломницького центру в сакрально-туристичному просторі Прикарпаття
    (КНУБА, 2017) Голубчак, К. Т.; Слєпцов, О. С.
    Стаття аналізує перспективи та особливості функціонування паломницького центру у с. Погоня Тисменицького району Івано-Франківської області як потужного осередку духовності Прикарпаття. На основі аналізу історичних даних, а також існуючого стану території сформовано пропозиції щодо вдосконалення його архітектурно-планувальної організації та інфраструктури.
  • Документ
    Особливості архітектури будівель Острозької академії XVI cтоліття як прообразу закладів духовно-гуманітарної освіти в Україні
    (КНУБА, 2015) Стоцько, Р. З.
    У статті висвітлено і проаналізовано особливості архітектури комплексу будівель Острозької академії періоду XVI-XX століть в контексті становлення і розвитку духовно-гуманітарної освіти в Україні та виокремлено основні фактори, які найбільше вплинули на формування архітектури духовних, навчальних, житлових, спортивних і господарських будівель академії.
  • Документ
    Концепція духовно-гуманітарного простору в архітектурі будівель Папського Лютеранського Університету в Римі
    (КНУБА, 2015) Стоцько, Р. З.
    У статті на прикладі архітектури будівель Папського Лютеранського Університету в Римі висвітлено концепцію архітектури католицького духовно-гуманітарного освітнього закладу, виокремлено головні чинники, які найбільше вплинули на архітектурно-планувальну організацію та художньо-стилістичні вирішення даного університету
  • Документ
    Неомодерністський напрямок у сакральній архітектурі Західної України та його взаємозв'язок із творчою спадщиною Радослава Жука
    (КНУБА, 2015) Борис, А. М.; Франків, Р. Б.
    Розглядається проблематика пошуків способів трактування сакральної будівлі в рамках модерністської проектної мови, які були характерними для українсько-візантійської традиції другої половини ХХ ст. За основний матеріал статті взято практику проектування церков у Західній Україні пострадянського періоду та творчий спадок одного із провідних архітекторів української діаспори Радослава Жука.
  • Документ
    Гошів як центр паломництва. Проблеми та шляхи реформування і розвитку
    (КНУБА, 2017) Голубчак, К. Т.; Слєпцов, О. С.
    В статті окреслено перспективи та особливості функціонування Гошівського паломницького центру як потужного осередку релігійнопаломницького туризму Прикарпаття, досліджено особливості його архітектурно-планувальної організації, а також виявлено проблеми його функціонування та запропоновано шляхи їх вирішення.
  • Документ
    Духовні реколекції в системі освіти молоді та визначення їх місця в архітектурному просторі
    (КНУБА, 2017) Голубчак, К. Т.; Габрель, М. М.
    Стаття присвячена визначенню поняття духовних реколекцій, дослідженню їх впливу на формування духовності молодої людини та особливостей архітектурної організації духовно-реколекційних центрів.
  • Документ
    Історичні етапи формування та розвитку архітектури сакральних будівель Тернопільської області
    (КНУБА, 2018) Дячок, О. М.
    У статті досліджуються історичні етапи формування та розвитку архітектури сакральних будівель та комплексів Тернопільської області. Вивчення сакральної архітектури в історичному аспекті дозволяють стверджувати, що разом із складною історією краю храми також пройшли нелегкий шлях розвитку. Досліджено зміни у конфесійній приналежност (православні, греко-католики, римо-католики), що не могли не відобразитись на архітектурі святинь відповідно до нових канонів і канонічних спрямувань.