Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 36
  • Документ
    Проблеми сучасної архітектурно-дизайнерської освіти
    (КНУБА, 2020) Акопова, А. О.; Слєпцов, Олег Семенович
    Навчання архітектурно-дизайнерської діяльності, динамічно розвивається і переходить на нову іншу систему функціонування. Освітній процес змінюється, на заміну традиційними способами і методами навчання приходять нові. Сучасне прогресивне суспільство ставить нові актуальні завдання перед архітектором-дизайнером нового покоління, тому і принципи освітнього процесу повинні бути переглянуті і актуалізовані. У статі розглянуті основні проблеми при підготовці спеціалістів до професійної діяльності. У загальній схемі підготовки використано основні принципи навчання, серед яких виділено принципи фундаментизації, неперервності та ступеневості змісту професійної освіти. Розглянуто вимоги до інтеграції загально-художніх і професійних знань у підготовці майбутніх архітекторів. Теоретично доведено, що зміст знань, які має засвоїти майбутній дизайнер-архітектор, поєднує наступні напрями: загальнотеоретичний, загально-художній, професійно орієнтований, інженерно-технічний та технологічний, а також організаційно- технічний. Виділено етапи підготовки майбутніх архітекторів у вищих навчальних закладах. Розглянуті основні проблеми та недоліки при підготовці архітекторів, спроби їх вирішення, та переосмислення існуючих методик освіти.
  • Документ
    Оптимізація стального звареного резервуару при обмеженні: напружень, переміщень, власних частот коливання
    (КНУБА, 2018) Кошевий, Олександр
    При збільшення рівня потреб в нафтопродуктах стала проблема будівництва резервуарів для їх зберігання. Історія появи резервуарів в світі з розвитком нафтової промисловості почалась в 17 ст. з збільшенням видобуванням і переробкою нафтопродуктів. Спочатку це, були земляні резервуари на глинистих ґрунтах. При такій конфігурації конструкції підприємства втрачали частину нафтопродуктів, а також, з часом, такі конструкції обвалювалися, тим самим були дуже небезпечними для тривалої експлуатації резервуара. Перший клепаний стальний резервуар запропонував В. Г. Шухов, який був побудований в 1878 році. В 1935 році в світі був збудований зварний резервуар, який мав об’єм 1000 м3. Цей метод дозволив перейти на індустріальний рівень і розгорнути цілу мережу резервуарів в промислових районах України і світу. За кордоном вирішуються проблеми зберігання нафти під землею з використанням природних і штучних пустот. На сьогоднішній день практично всі сучасні АЗС, бази нафтопродуктів та інші підприємства використовують стальні зварні резервуари. Ці конструкції є надійні та довговічні, але виникає питання для будь-якого підприємства економічної сторони питання. Зробити під кожне підприємство індивідуальну товщину стальних конструкцій, для економії коштів на будівництво. При цьому розглядається необхідне оптимальне автоматизоване проектування цих резервуарів для знаходження оптимального рішення конструкції[1,2]. В даній статі розглянута оптимізація резервуару з плаваючим дахом.
  • Документ
    Особливості при проектуванні багатоповерхових гаражів
    (КНУБА, 2018) Скорук, Леонід; Сібіковський, Олександр
    Актуальність створення гаражів та стоянок автомобілів, як відкритого типу, так і закритого типу, назріла у зв'язку з тим, що кількість машин зросла настільки, що існуючі автостоянки не забезпечують потік заявок автовласників на паркувальні місця. Передові машинобудівні технології все ширше знаходять застосування в сучасному будівництві. Протягом останніх років, ми можемо спостерігати, як трансформується архітектурний вигляд сучасних споруд, коли в звичайні функціональні схеми додається функція паркування автомобілів на нижніх поверхах. Зовнішній вигляд та інженерні конструкції багатоповерхової авто-стоянки повинні представляти щось більше, ніж суто утилітарну функцію, а проблему актуальності будівництва багатоповерхових гаражів та паркінгів не слід залишати без уваги. Вказані мінімальні параметри необхідного машино- місця для зберігання автомобіля в багатоповерховому гаражі, а також висота приміщення та максимально можлива поверховість наземних та підземних гаражів. Відображені можливі ефективні конструкції для видозмінення та покращення багатоповерхових гаражів.
  • Документ
    Засоби і прийоми освітлення інтер’єрів православних храмів
    (KNUCA, 2020) Артеменко, Г.
    На сьогодні в Україні масово будуються культові будинки та споруди. Православна українська церква з 2019 року після томосу стала єдиною, але певні аспекти будуть різнитися. Це виражається у зв‘язку культурно-історичних, мистецьких та художніх традицій з конкретними регіонами нашої держави. Стосується і сакральної архітектури. Стилістика оформлення внутрішнього простору інтер’єру, так само має певні характерно-стилістичні особливості у різних регіонах України. Перш за все, треба підкреслити, що сучасне сакральне будівництво розвивається принаймі у трьох напрямках.
  • Документ
    Проблеми проектування огороджуючих конструкцій глибоких котлованів в умовах щільної забудови
    (КНУБА, 2009) Прусов, Д. Е.
    Проведений аналіз проблем проектування огороджуючих конструкцій глибоких котлованів в умовах щільної забудови. Наведені основи методології дослідження і проектування огороджуючих конструкцій для безпечного будівництва, на основі вдосконалення математичної моделі грунту з врахуванням його шаруватої структури та включенням окремого шару слабких грунтів, який істотно впливає на напружено-деформований стан огорожі котлованів та основ і фундаментів прилеглої забудови.
  • Документ
    Проектний підхід як інноваційний механізм розвитку системи водопостачання міста
    (КНУБА, 2011) Міхайленко, В. М.; Соловей, О. Л.
    Розглянуто основні аспекти використання проектного підходу, як одного з інновацій механізмів розвитку систем водопостачання міста. Охарактеризовано головні аргументи щодо використання проектного підходу для розвитку систем водопостачання міста. Побудовано модель життєвого циклу проекту розвитку систем водопостачання міста.
  • Документ
    Організаційно-технологічна модель "Проект-будова-результат" - сучасний інструмент організації багатостадійної взаємодії девелопера із замовником будівельного проекту
    (КНУБА, 2010) Тугай, Олексій Анатолійович; Лагутін, Геннадій Володимирович; Поколенко, Вадим Олегович; Борисова, Наталія Олександрівна; Приходько, Дмитро Олександрович; Якимчук, Ірина Миколаївна; Баглай, В. А.; Слипенчук, О. С.; Петровська –Ліньова, Н. Б.
    Подана в роботі модель є відповіддю на потребу принципової зміни ролі генпідрядника до девелопера - до юридичної особи, відповідальної за раціональність управління ресурсами замовника та ритмічність виконання робіт по об’єкту в межах укладеної з замовником угоди. Модель відображає євроінтеграційне прагнення України та трансформаційні процеси в будівельній галузі України.
  • Документ
    Можливість використання растрової та векторної інформації в топографічних процесах
    (КНУБА, 2013) Катушков, О. В.; Гончаренко, О. С.
    Представлено порівнювання форматів растрової та векторної інформацій з можливістю використання у різних цілях вишукувальної геодезії та фотограмметрії.
  • Документ
    Проектування муфти з торцевою установкою прямих канатів
    (КНУБА, 2011) Проценко, В. О.
    Запропонована конструкція муфти з торцевою установкою прямих канатів. Виведено аналітичні залежності для визначення конструктивно-силових параметрів муфти. Сформульовані рекомендації' щодо вибору матеріалів і заготовок для деталей муфти. Запропоновано методику її проектування з урахуванням умов роботи.
  • Документ
    Огляд та аналіз методології оцінки надійності вібромашин будівельної індустрії
    (КНУБА, 2011) Свідерський, А. Т.; Делембовський, М. М.
    Робота присвячена розгляду питань підвищення надійності вібромашин будівельної індустрії. На сьогодні проблемою є визначення оптимального запасу міцності при розрахунку на міцність в залежності від прогнозованих критеріїв надійності.